H-2B Amerika Geçici Çalışma Vizesi

R.A. 28/12/20, 19:49
Merhabalar, ben ve en yakın arkadaşım yıllardır çalışmak için Amerika’ya gitmek istiyoruz. İkimiz de orta seviye İngilizce biliyoruz. Yaşlarımız 18 ben 2 yıllık bir üniversite okuyorum ama Work and Travel ve Erasmus'un bizim için bir seçenek olmadığının farkındayız. Green card’a her elimizdeki fırsatta başvuracağız zaten ama çıkması çok düşük bir şans ve biz gitmeye kararlı bir şekilde her yolu değerlendireceğiz. Aranızda bilenler varsa H2-B Amerika geçici çalışma vizesi ve benzeri vizeleri bana açıklarsanız çok mutlu olurum ve ya bildiğiniz herhangi bir yol var ise anlatırsanız çok iyi olur teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Sizin durumunuzda olanların Amerika’da yaşamak isteyenler her yıl binlerce kişi Green Card çekilişine katılıyor ve içlerinden her yıl 2500 kişi kazanıp, mülakata girmeye hak kazanıyor.  Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından bu çekiliş gerçekleşmektedir. Green Card başvurusu için çekilişi kazananlar Amerika’da çalışabilir ve kalıcı ikamet alabilirler.

Amerika H-2B vizesi ise Amerika'da göçmen olmayan bir vize ile geçici olarak çalışmak istiyenlerin başvurduğu vize türüdür. Başvuru sahibinin yapacağı iş türüne göre alınması gereken Amerika geçici çalışma vizesi türü değişmektedir. Geçici çalışma vizeleri; H1B vizesi, H2A vizesi, H2B vizesi ve H3 vizesi, Amerika’ya belirli bir süre boyunca çalışmak için gitmek isteyen fakat mesleki ya da uzmanlıklarına göre başvuracağı vize türü değişiklik göstermektedir.

H2-B Amerika Geçici Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika geçici çalışma H2-B vizesi  mevsimlik ya da geçici tarım dışı İşçiler yani Mcdonalds , Burger King gibi fast food satan firmalar, restoranlar  ya da alış veriş merkezlerinde satış görevlisi, hizmetli olarak çalışma alanlarını kapsamaktadır. Bu alanda Amerika’da bulunan bazı şirketler geçici olarak çalışmak isteyen göçmenlere yüksek ücretler karşılığı kurumsal iş fırsatları sunmaktadır. Vize Merkezi olarak bu konuda size yardımcı olamıyoruz. Fakat çalışacağınız iş yerinizi bulduysanız ve iş sözleşmenizi yapıp, I-129 formunuz size gönderildiyse size vize başvurunuzda yardımcı olabiliyoruz.

Amerika H-2B vizesi başvurusu için aldığınız iş sözleşmesinde: alacağınız ücretler, iş yerinde yapacağınız çalışma süreniz, çalışma saatleriniz, konaklama ve yemek masraflarınız ile ilgili tüm detaylı bilgilere yer verilmelidir. Eğer çalışma sürenizi tamamlamadan çalıştığınız şirketiniz sizi işten çıkarırsa, işvereniniz, ülkenize dönüş masraflarınızı karşılamakla yükümlüdür.

Amerika geçici çalışma H2-B vizesi alabilmeniz için gerekli evraklar: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, yeterli süresi olan güncel pasaport, 50x50 mm biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, İşvereniniz tarafından size gönderilen I-129 formu, USCIS tarafından kabul edildiğinizi gösteren I-797 formudur. Amerika geçici çalışma vizesi alabilmeniz için Amerika Büyükelçilik veya Amerika Konsolosluğu’na başvurabilmeniz için, USCIS tarafından mutlaka bu onayın yapılıp I-797 formunun size ulaşmış olması gerekmektedir.

Gidiş amacınızı belirten Amerika Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talep dilekçesi yazılmalı, DS 160 başvuru formunuz online eksiksiz doldurulmalıdır. Seyahat masraflarınızı karşılayacak bakiyenin bankanızda olduğunu göstermek için son 3 aylık vadesiz banka hesap dökümünüzü de sunmanız gerekir. 

H-2B Amerika geçici çalışma vizesi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız 0212 970 0552 numaralı özel Amerika vize hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel Erdin

H2-B Amerika geçici çalışma vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI