Vize Merkezi ile 1 Ayda Amerika Vizesi!

Vize Merkezi ile 1 Ayda Amerika Vizesi!

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasında yaşanan vize krizi sonrası sınırlı sayıda başvuru kabul edilmesi nedeniyle konsolosluk ve büyükelçiliklerde gerçekleştirilecek olan mülakat randevuları için verilen en erken tarih Ocak 2019 olarak açıklandı. ABD Büyükelçiliğinin resmi web sitesinden yapılan açıklamada "Uzun bekleme sürelerine rağmen ABD, Türkiye Misyonu göçmen olmayan vize işlemlerine devam etmektedir. Ocak 2019 için randevu alınabilir ve başvuracaklar her zaman olduğu gibi Türkiye dışından başvurmayı da seçebilirler” ifadelerine yer verildi.

Büyükelçiliğin açıklamasında da yer aldığı gibi Amerika vizesini başka ülkeden almak süreci hızlandırmanın şimdilik tek yoludur. Vize Merkezi aracılığı ile başvurunuzu Bulgaristan ya da Ukrayna üzerinden gerçekleştirebilir ve 1 ay içinde Amerika vizesi sahibi olabilirsiniz!

Amerika Vizesini Başka Ülkeden Almak

1- Evraklarınızı vize uzmanlarımıza ulaştırın.

Vize Merkezi ile 1 Ayda Amerika Vizesi!

Vize uzmanlarımızdan öğrenebileceğiniz kişisel durumunuza ve başvuracağınız vize türüne özel evrak listesini hazırlayarak Vize Merkezi’ne ulaştırın. Tüm evraklarınız İngilizce olmalıdır. İngilizce çevirilerinizi kendiniz yaptırabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa çeviri hizmetini de Vize Merkezi’nden alabilirsiniz.

2- Vize uzmanlarımız başvuru formunuzu doldurur ve randevunuzu alır.

Vize Merkezi ile 1 Ayda Amerika Vizesi!

Bulgaristan Sofya ya da Ukrayna Kiev’deki Amerika Başkonsolosluğu’nda bizzat katılmanız gereken mülakat randevusu, başvuru tarihinizden itibaren 15 gün içinde gerçekleştirilmektedir. Randevu gün ve tarihi vize uzmanlarımız tarafından bildirilecektir.

3- Randevu tarihinizden önce Bulgaristan ya da Ukrayna’ya seyahat etmelisiniz.

Vize Merkezi ile 1 Ayda Amerika Vizesi!

Başvuru için Bulgaristan’ı tercih ettiyseniz geçerli bir Schengen vizesi ya da Bulgaristan vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Vizeniz yoksa Vize Merkezi aracılığı ile en hızlı şekilde Bulgaristan vizesi alabilirsiniz. Eğer geçerli ve kullanılmış bir Schengen vizeniz varsa ayrıca Bulgaristan vizesi almanıza gerek yoktur. Amerika vizenizi Ukrayna üzerinden alacaksanız herhangi bir vizeye ihtiyacınız olmadan yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (yeni dağıtılan çipli kimlik kartları) ya da geçerli pasaportunuz ile Kiev'e seyahat edebilirsiniz.

4- Vize Merkezi Yurt Dışında da Yanınızda!

Vize Merkezi ile 1 Ayda Amerika Vizesi!

Randevu tarihinizde hem Bulgaristan’da hem de Ukrayna’da bulunan ekiplerimiz sizi karşılayacak ve mülakatınız öncesinde ihtiyacınız olan tüm bilgileri tarafınıza aktaracaktır.

5- Vizeniz 1 hafta içinde elinizde!

Vize Merkezi ile 1 Ayda Amerika Vizesi!

Mülakat randevunuz sonrasında vizenizin onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza bildirilecek ve başvurunuz olumlu olarak sonuçlandırıldığı takdirde pasaportunuz vizeniz içine basılmış olarak konakladığınız yere en yakın posta ofisine gönderilecektir. Bu süreç yaklaşık olarak 1 hafta sürmekte ve Amerika vizesi başvurunuz en geç 1 ay içinde tamamen sonuçlandırılmaktadır. Bu süreler Sofya ve Kiev ABD Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir ve başvuru işlemleriniz Büyükelçiliklere bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun sürebilir. 

Önemli Not:

1- İngilizce çeviri ve karşılama hizmetleri opsiyoneldir ve ayrı olarak ücretlendirilir.

2- Mayıs 2007 tarihinden sonra almış olduğunuz bir Amerika vizeniz varsa, vize aldığınız tarihte 14 yaşından büyük olmanız ve herhangi bir isim – soy isim değişikliği yapmamış olmanız şartıyla mülakat randevusuna gitmenize gerek kalmadan yeniden Amerika vizesi alabilirsiniz. Bu şartları taşıyorsanız vize uzmanlarımıza durumunuzu belirterek evrak listesi talep ediniz. Vize başvurunuz posta yoluyla yapılacak ve pasaportunuz yine posta yoluyla adresinize kadar gönderilecektir.

Amerika Vizesi Başvurunuzu Hemen Gerçekleştirmek İçin:

Vize Merkezi Amerika Departmanı

Telefon: +90 212 970 05 02

E-Posta: [email protected]

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp