Green Card Başvuruları Başlıyor

Green Card Başvuruları Başlıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama, çalışma ve eğitim gibi bütün olanaklardan yararlanmanızı sağlayan ve belli bir süre geçtikten sonra Amerikan vatandaşı olma yolunu da açan Green Card çekilişi için resmi başvurular 3 Ekim'de başlıyor!

Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin Green Card sahibi olduğu çekiliş için başvurular yalnızca internet üzerinden yapılabiliyor. Her yıl yalnızca Amerikan hükümeti tarafından açıklanan tarihlerde yapılabilen Green Card başvurularında son derece dikkatli olmak gerekiyor. Doldurulacak formların İngilizce ve son derece karışık bir yapıya sahip olması ayrıca sistemin başvurunuzu onayladıktan sonra herhangi bir düzeltme yapılmasına izin vermemesi her yıl yaklaşık 10 milyon başvurunun işleme alınmadan elenmesine sebep oluyor. Başvuru için Amerikan Hükümeti’ne ait herhangi bir destek biriminin de olmaması nedeniyle tüm Green Card başvurularında mutlaka profesyonel bir yardım alınması tavsiye ediliyor.

Green Card Nasıl Başvurulur?

Amerika Birleşik Devletleri, yasal göçmenlik uygulamalarıyla her yıl 50 bin yeni göçmeni Green Card çekilişi yoluyla ülkeye kabul ediyor. Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen çekiliş, Green Card’ın verileceği takvim yılından 1 yıl önce gerçekleştiriliyor. Yani 3 Ekim 2017'de başlayacak ve 1 ay sürecek Green Card çekilişi başvuru sonuçları 2018 yılında açıklanıyor, çekilişi kazananlar ise 2019 yılından itibaren Amerika’da yaşama, yerleşme ve çalışma hakkına sahip olabiliyor.

Green Card çekilişi başvurusu yapabilmeniz için başvuru yapılabilecek ülkelerin vatandaşlarından biri olmanız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru için uygundur. Bir kişi yalnızca tek başvuru yapabiliyor ve birden fazla yapılan başvurular kabul edilmiyor. Eşler ayrı ayrı başvuru yapabiliyor ve bir eş Green Card almaya hak kazandığında diğer eş ve 21 yaşın altındaki çocukları da Green Card sahibi olabiliyor.

Green Card başvurularında en sık yapılan ve başvurunun iptal edilmesine sebep olan hatalar başvuru formunun eksik veya yanlış doldurulması olarak gösteriliyor. Green Card başvuru formu eksik veya hatalı olarak doldurulursa başvuru iptal ediliyor ve başvuru sahibi çekiliş hakkını kaybediyor.

Başvuru formu tamamen doldurulduktan sonra sistem tarafından bir teyit numarası (confirmation number) veriliyor ve çekiliş sonuçları açıklandığında yalnızca bu numara ile öğrenilebiliyor.

Green Card başvurunuzu Vize Merkezi tecrübesi ve alanlarında profesyonel vize uzmanlarımız aracılığı ile yapmak için sitemizde yer alan Green Card başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve diğer başvuru evraklarıyla birlikte Vize Merkezi’ne ulaştırmanız yeterli! Green Card başvurunuz en kısa sürede yapılarak teyit numaranız (confirmation number) tarafınıza ulaştırılacaktır.

Green Card başvurunuzu hemen yapmak için tıklayın!

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp