Amerika'da Oturum ve Vatandaşlık İçin Yatırım Yolları

Amerika Yatırımcı Vizesi

Amerika’daki bir teşebbüse yatırım yaparak o teşebbüste çalışma ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama imkânı sunan E-2 Yatırımcı Vizesi son yıllarda Türklerden büyük ilgi görüyor.

Amerika E-2 Yatırımcı Vizesi ile ABD’de çalışmaya ve yaşamaya başlayan Türkiye vatandaşları son 5 yılda %303 oranında artış gösterdi. Türkiye’den yalnızca geçen yıl 769 kişinin başvuru yaptığı ve başvuranlarının sayısının bir önceki yıla göre %180 arttığı belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasında bulunan karşılıklı yatırım anlaşması uyarınca Amerika’daki bir teşebbüse yatırım yapılarak başvurulabilen E-2 Yatırımcı vizesi için herhangi bir yatırım alt sınırı bulunmuyor. Yatırım bedeli, işin mahiyetine ve iş için önemli bir miktar olup olmadığına bakılarak belirleniyor. E-2 Yatırımcı Vizesi sahibi, yatırım yaptığı teşebbüste çalışma imkânını yakaladığı gibi bakmakla yükümlü olduğu aile üyelerini de Amerika Birleşik Devletleri’ne götürebiliyor.

İnandırıcı bir iş planı ve eksiksiz bir başvuru ile 4-8 hafta arasında alınabilen E-2 Yatırımcı vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 ile 5 yıl arasında kalınabiliyor ve işletme iflas etmediği, faaliyetine son vermediği, ilk 5 yıllık süreçte zarara uğramadığı ve kâr ettiği sürece vize yenileme talebinde bulunulabiliyor. Ayrıca koşulları sağlandığında hem E2 vizesi sahibi hem de ailesi Green Card başvurusunda bulunabiliyor. Green Card sahipleri Amerikan vatandaşlarının sahip olduğu tüm haklara sahip olabiliyor ve süresiz olarak Amerika'da yaşayabiliyor.

Amerika E-2 Yatırımcı Vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

Hemen Amerika E2 Vizesi Başvurusu gerçekleştirmek için:

Vize Merkezi Amerika Departmanı

Telefon: +90 212 970 05 02

E-Posta: [email protected]

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp