Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar 2019

Amerika'ya gitme hayalleri kurarken aklınıza takılan en büyük sorununun vize olduğunu öngörebiliyoruz. Bununla birlikte Amerika vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabına göre uçak bileti alabilir ve seyahat planı yapabilirsiniz. Tabi ki Amerika Konsolosluğunun her fırsatta dediği gibi vizenizin sonucu belli olmadan uçak bileti ve otel bileti almanızı önermiyoruz. Gelelim sorumuzun cevabına;

Amerika Vizesinin Çıkış Süresini Etkileyen Faktörler;

Amerika vizesinin çıkış süresini etkileyen faktörlerden başlayabiliriz. Vizenizin çıkış süresini etkileyen faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Vizenin türü
  • Görüşme sonucunda incelemeye tabi olma
  • Eksik evrak sorunu
  • Pasaportu geri çekme
  • İsim benzerliği

Amerika Vize Türüne Göre Vize Sonuçlanma Süresi

Bilindiği üzere amerika vize türleri parmakla sayılamayacak kadar çoktur. Bununla beraber en çok alınan vizeler;

  1. Amerika turistik ve ticari vizesinin içinde barındıran amerika genel ziyaretçi vizesi dediğimiz ABD B1/B2 vizesi,
  2. Amerika öğrenci vizesi diğer adıyla ABD F1 vizesi,
  3. Amerika work and travel vizesi de denilen ama aslında bir çok vizeyi içinde barındarın ABD J1 vizedir.

Vizelerin türüne göre randevu süreleri değişmektedir. Amerika vizesi kaç günde çıkarın cevabını tam olarak almak istiyorsanız amerika vize türünüze bakmamız gerekmektedir. Genel olarak Amerika B1/B2 vizesi randevuları 15 gün ile yoğun dönemlerde 1,5 aya kadar çıkmaktadır. Amerika F1 ve J1 vizelerinde ise randevular 10-20 gün arasında verilmektedir.

Randevu günü görüşmenin sonunda konsolosluk amerika vizenizin sonucu konusunda sizleri bilgilendirmektedir. Amerika vizeniz onaylanması durumunda pasaportunuz Amerika Konsolosluğu yetkilisi tarafından alınıp normal şartlarda 3 iş gününde daha önce belirttiğiniz PTT ofisine gönderilmektedir.

Bir de çok zor randevu verilen vizeler vardır? Amerika K1 Nişanlık vizesi kaç günde çıkar dediğiniz zaman yukarıdakiler gibi hemen bir ay içerisinde denilememektedir. E1/E2 Yatırımcı vizesi, K1 Nişanlılık vizesi gibi türlerde konsolosluk inceleme süresi 6-8 hafta olarak ön görülmektedir. K1 Nişanlılık vizesi konsolosluğun ve ya Amerika Büyükelçiliğinin yoğunluğuna göre bazen 1 aya kadar inebilmekteyken, Yatırımcı vizelerinde sadece 6-8 hafta dosyanızın incelenmesi sürmektedir. Randevu verildikten sonra yukarıdaki durum geçerli olmaktadır.

Peki randevu günü eksik belge, isim benzerliği ve idari işlem durumunda neler olmaktadır?

Amerika Vizesi kaç günde çıkar?

Amerika vizesi kaç günde çıkar? sorusundan daha önemlisi vizem onaylanır mı?

Amerika vizesi çıkış gününüzün eksik belge nedeniyle gecikmesi

Amerika konsolosluğuna gittiniz ve amerika vize görüşmeniz var. Öğrencisinin ve transkript getirmediniz, ve konsolosluk yetkilisi vizenizin sonucunu olumlu ya da olumsuz olmasına o belgeye göre karar verecek işte tam bu durumda vizenizin sonucu uzamaktadır. Belgeyi ekstra kargo aracılığı ile Konsolosluğa iletmeli ve vizenizin sonucunu merakla beklemelisiniz. Ya da i-20 belgeniz Amerika randevunuza kadar orjinal olarak gelmedi işte bu durumda da Konsolosluk yetkilisi vize sonucunu olumlu olarak görse de o belgenin orjinali isteyecek ve size yeşil bir kağıt verecektir. Pasaportunuzun vizeli olarak gelmesi en az bir hafta ertelenecektir.


Amerika vizesi çıkış gününüzün idari işlem nedeniyle uzaması

İdari işleme tabi görülmüş bir kişinin amerika vizesi kaç günde çıkar? sorusunun sormasına verebileceğiniz malesef net bir cevap bulunmamaktadır. Dosyanız farklı nedenlerden dolayı idari işleme tabi görülebilir. Bu durumda Amerika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği sizlere açık mavi bir belge ile pasaportunuzu geri verecektir. Ve gün içerisinde ya da bir gün sonra sizlere bir mail ile incelemek istediği detayları paylaşacaktır. Maile karşılık vermeniz ile başlayan süre verilen mavi kağıdın üzerinde de belirtildiği üzere en az 3 ay sürmektedir.

Amerika vizesi çıkış gününüzün sarı zarf nedeniyle uzaması

Amerika vize görüşmenizin sonucunda konsolosluk yetkilisi sizlere sarı bir zarf veriyor ise ya isim benzerliği ya da fotoğraf benzerliği nedeniyle dosyanızın inceleme girdiği anlamanı çıkartabilirsiniz. 

Yukarıda Amerika vizesi kaç günde çıkar? sorusuna cevap olmaya çalıştık. Bununla birlikte Amerika vizesinin çıkış süresini kısaltmak ve ya hızlandırmak için yapılması gerekenler de bulunmaktadır. Amerika vizesinde hızlı vize ücreti ödemek gibi bir durum malesef olmamaktadır. Ama iyi bir vize şirketiyle çalışmanız durumunda sizler için yapılacak onlarca opsiyon vardır. Hızlı Amerika vizesi nasıl alınır? sorusuna cevap arıyorsanız bu konuda ki yazımızı okuyabilirsiniz. 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp