Amerika Vizesi Almak Zorlaşıyor

Amerika Vizesi Almak Zorlaşıyor

Amerikan New York Times gazetesinde yer alan bir haberde, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson tarafından tüm ABD Büyükelçilik/Konsolosluklarına gönderilen talimatta, Amerikan vizesi için yapılan başvurularda sıkı güvenlik incelenmesi direktifini verdiği bildirildi.
Haberde, sözkonusu talimat gereğince, vize muafiyeti sağlanan 38 ülke hariç, diğer ülkelerden yapılan vize başvurularında adayların kişisel bilgilerinin ayrıntılı olarak araştırılacağı belirtilerek, bu kapsamda, adayların son 15 yıl içerisindeki seyahat geçmişi, ikamet ettiği adresler, çalıştığı işyerlerinin yanı sıra, son beş yıldaki e-posta adresleri ile sosyal medya hesaplarının da sıkı bir şekilde inceleneceği bildirildi. 
Vize mülakatlarının zorlaşacağı, görüşmelerin, öncekilere göre çok daha kapsamlı olacağının belirtildiği haberde, İran, Suriye, Libya, Yemen, Somali ve Sudan'dan yapılan başvurularda, adaylara daha önce terör örgütü IŞİD'in kontrol ettiği bir bölgede bulunup bulunmadıkları ve IŞİD lehine herhangi bir paylaşımda bulunup bulunmadıklarının da sorulacağı kaydedildi. Sözkonusu talimatın gereğinin uygulanmasıyla, Amerikan vizesinin verilmesi süresinin daha da uzayacağı belirtiliyor.

Vize Merkezi Amerika Departmanı, Amerika vize işlemleri konusunda uzman ekibiyle Amerika vize başvurusunuzu, ABD vize prosedürlerine uygun şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. 
Amerika vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi Amerika departmanımızı arayarak güncel evrak listesini talep edebilir ve başvuru işlemlerinizi hızla başlatabilirsiniz.
Vize Merkezi Amerika Vize İşlemleri için buraya tıklayın

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp