Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır 2019

Amerika Birleşik Devletlerine seyahat etmek isteyen Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları Amerika vizesi almak zorundadır. Sadece diplomatik görev için türk vatandaşları vizeden muaftır. Diplomatik pasaport sahipleri Amerika’ya turistik amaçlı gitmeleri durumunda turistik B1-B2 vizesi almalıdır. Amerika Vize randevusu için izlemeniz gereken yol haritası bu makalemizde bulabilirsiniz. 
Amerika vize randevusu 3 aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama Amerika DS160 formunun açılmasıdır. İkinci aşama Official U.S. Department of State Visa Appointment Service sayfasına ziyaret edip bir kullanıcı açılmasıdır. Son aşamada ödeme yapılıp randevunun alınmasıdır. Şimdi bu 3 aşamayı kısaca açıklayalım. 

1.Aşama DS160 formunun açılmasıdır. 

Amerika DS160 formu için ABD resmi US Department of State sayfasını ziyaret edilmelidir. Bu sayfada ilk önce ülke seçilmelidir. Ülke seçimi yapıldıktan sonra 3 link bulunmaktadır. Birinci link yeni bir DS160 formunun açılmasını sağlamaktadır. İkinci link bilgisayara indirdiğiniz bir DS160 formunun yeniden sisteme yüklenmesi içindir. Son linkte daha önce açtığınız bir DS160 formuna tekrar ulaşmanız içindir. Randevu alırken DS160 formunu açmanız yeterlidir. Tabi ki formu açarken gizli bir soru belirlemeniz ve cevabını unutmamanız gerekmektedir. Eğer formunuzu açıp kapatmadan randevu alır sonra da forma ulaşamazsanız, randevunuzu iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. 

2.Aşama Official U.S. Department of State Visa Appointment Service’dan hesap açılması

Amerika vize randevusu için vize randevusu sistemine girip mail adresiniz ile sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Hesap oluştururken mailinize bir doğrulama gelecektir. Bu doğrulamayı yaparak sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdiğiniz zaman kısaca bilgiler istenecektir. Büyük harfler ile Türkçe karakter kullanmadan formu doldurmanızı ve sorulara doğru cevaplar vermeniz gerekmektedir. Burada yapacağınız yanlış daha sonra randevunuzun iptal olmasına ya da konsolosluk kapısından dönmenize neden olabilir. Birinci sayfada DS160 formunuzun numarası sorulacaktır. Burada da hata yapmamanız gerekmektedir. DS160 form numaranız ile randevunuzda belirtiğiniz numara farklı olduğunda randevunuzu iptal edip düzeltmeniz gerekmektedir.  Son olarak önemli olan diğer bir kısım daha önce Amerika vizesi aldıysanız Amerika vizenizin aldığınızı belirtmeniz bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Randevuya gelmeme gibi. Birinci sayfayı doldurup kaydet tuşuna bastığınızda daha önce Amerika vizesi almışsanız size bazı sorular soracaktır. Bunları işaretlemeniz durumunda uygun görülürseniz randevusuz işlem yapmaya sizleri yönlendirecektir. Bu aşamayı da geçince bir PTT şubesi belirtmeniz istenecektir. Bu da vizeniz onaylanınca pasaportun gönderilmesi gereken PTT adresidir. 

3.Aşama Amerika vizesi Randevusu alabilmek için ödeme yapılması

Bu aşamada yine aynı sayfa üzerinden PTT adresi seçince artık ödeme işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu ödemeyi iki şekilde yapabilmektesiniz, kredi kartı ya da nakit ödemedir. Kredi kartı seçmeniz durumunda ödeme yapıp aynı zamanda randevu alına bilinmektedir. Ama nakit ödeme seçilmesi durumunda sizlere bir ödeme fişi çıkartılacaktır bu ödeme fişi ile anlaşmalı bankalara gidip ödeme yapmanız ve onun sisteme düşmesini beklemeniz gerekmektedir. O yüzden aceleniz varsa kredi kartı ile ödemenizi önermekteyiz. Ödeme işlemi bittiğinde randevu seçme ekranına geçmektesiniz bu sayfada İstanbul ya da Ankara’yı seçebilirsiniz bölge ayrımı bulunmamaktadır. Daha sonra da saati seçmelisiniz. Saat de seçildikten sonra Amerika vizesi randevunuz alınmış olacaktır. Sağ üstte bulunan yazdırma butonundan randevunuzu yazdırmalısınız. 
Amerika vize randevusu alırken dikkat etmeniz gereken yerleri sizlere belirtmiş bulunmaktayım. Yapılacak tüm yanlışlıklar profesyonel hizmetimiz ile çözülebilir ya da daha olmadan önlene bilinmektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp