Amerika Eğitim ve Staj Vize Randevuları Açık Mı?

Amerika Eğitim ve Staj Vize Randevuları Açık Mı?

Amerika Eğitim ve Staj Vize Randevuları Açık mı sorusu son günlerin en çok merak edilen konularının başında geliyor. Amerika Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği, 2020 Mart ayından bugüne kadar Pandemi nedeniyle vize türü ne olursa olsun tüm vize randevularını kapattı. Daha önce randevu almış olanların randevularını da iptal etti. Bu yüzden başvuru yapmak isteyenlerin randevularını sürekli iptal ettiği için ve iptal edilenler yeniden açık olan randevuyu aldıklarından dolayı randevu tarihleri 1 sene sonrasına verilmeye başlanmıştı.

Bu durum özellikle Amerika eğitim vizesi randevusu ya da Amerika staj vizesi randevusu almak isteyenler için büyük problem teşkil ediyordu. Bu şekilde mağdur olanlar sosyal medya aracılığı ile iletişime geçerek Amerika Konsolosluğu’na dilekçe verdiler. Bunun sonucunda eğitim ve staj yapmak isteyenler için randevu tarihleri açıldı. Şu anda Amerika eğitim ve staj vize randevuları 1-2 ay sonrasına verilmektedir. Fakat turistik, ticari, aile ziyareti gibi kısa süreli vize başvuruları randevuları 1 yıl sonrasına verilmeye devam etmektedir.

Yakın tarihlerde seyahatleri olanlar farklı ülkelere giderek oradan Amerika vize başvurusu yapmak isteyenler için Konsolosluk bir mail paylaşımı yaptı. Bu mailde konu ile ilgili “COVID-19 pandemisi nedeniyle dünya çapında yaşanan zorluklardan dolayı Ankara Amerikan Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu şu anda Türk vatandaşı olmayanlara veya Türkiye’de yerleşim izni olmayanlara (F, M ve J kategorilerindeki öğrenciler de dâhil olmak üzere) hizmet verememektedir.” paylaşımını yaptı. Bu diğer ülkeler için de geçerli olduğu için farklı bir ülkeden Amerika vize başvurusu yapabilmenin önü kesilmiş oldu.

Peki, turistik, ticari ve aile ziyareti için Amerika’ya gitmek isteyenler nasıl gidebilirler?

Vize Merkezi bize Amerika eğitim vizesi randevusu ya da Amerika staj vizesi randevusu almak için nasıl yardımcı olabilir?

Amerika’ya göçmen olmayan kısa süreli vize başvurularınızda Vize Merkezi Amerika uzmanlarımız, 2022 yılına açık olan tarihe randevunuzu alıyorlar. Zaman zaman Konsolosluk randevu tarihi açıyor ya da iptaller oluyor. Bu açık tarihler olduğunda randevunuzu açılmış olan tarihe çekiyoruz.

Amerika eğitim ve staj vize randevuları açık mı? Sorunuz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız 0212 970 05 02 numaralı özel Amerika vize hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp