DS 160 Formu nasıl doldurulur?

B.S. 03/08/16, 10:48
Selam. Ben Amerika vizesi almak için DS-160 formunu doldurdum. Bana bir link verdiler. Bir formu online doldurmam gerekiyormuş. Dilekçe numarası istenen bölümü dolduramadım çünkü öyle bir numara yok. Dilekçe numarası nedir? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Sevgilerimi sunarım.
Vize Merkezi

Sayın B.S. merhaba,

Amerika DS 160 vize başvuru formu, Amerika Konsolosluğunun Göçmen olmayan vize başvurusunda bulunan kişilerin hakkında bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. DS 160 başvuru formu internet üzerinden ve ingilizce doldurulması gerekir. DS 160 formunda Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı bölümler yani "optional" yazan kısımlar boş bırakılabilirken, kişiyle ilgili olmayan bölümlere "does not apply" (geçerli değil) yazabilirsiniz. Ancak Amerika DS 160 forrmunun doldurulma işlemleri sırasında kesinlikle gerçeğe aykırı beyanlar, eksik ve hatalı bilgiler sunulmamalıdır. Amerika vize başvurunuzu destekleyecek evraklarda ve Amerika vizesi için Konsoloslukta verilecek mülakatta beyan edilecek bilgilerini bir bütün olarak birbirlerini desteklemesi zorunludur.

DS160 formunda yaptığınız yanlışlar vizenizin sonucunu direk etkileyebilmektedi. Bu yüzden 15 yıldırı vize işlemleri yapan Vize Merkezi uzmanlarımız ile görüşerek formunuzun en doğru şekilde doldurulmasını sağlayabilirsiniz. 

Saygılarımla. 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x