Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

S.E. 18/06/18, 22:49
Merhabalar, yaklaşık 15 yıldır iş hayatındayım ve sürekli olarak hem işim gereği hem de turistik olarak seyahatlerde bulunuyorum. Mimarım ve hem kendime ait bir şirketim var hem de freelance çalıştığım firmalar var. Daha önce çalıştığım bir vize danışmanlık firması vardı fakat son vizemde yapılan hatadan dolayı vize başvurum olumsuz sonuçlandı. Daha önce Amerika vizesi almamıştım. Amerika vizesi nasıl alınır? Ne kadar zor bir süreci olduğunu biliyorum. Araştırma yaparken sizin firmanız ile karşılaştım. Profesyonel bir destek olarak sizden hizmet almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba

Amerika vizesi sürecinizde bizi tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkür ederiz.20 yıllık deneyimimiz ve uzman kadromuz ile sizlere destek vermekten memnuniyet duyarız. Sizin de belirttiğiniz gibi Amerika vize için başvuru konusunda oldukça titiz bir süreç bekleyen bir ülkedir. Hem evraklarınızın eksiksiz ve düzgün bir şekilde hazırlanmasını hem de formlarınızın doğru bir şekilde doldurulmasını bekler. En ufak bir eksik ya da hatalı beyan başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Vize Merkezi olarak bu süreçte baştan sona kadar yanınızda olmakla birlikte deneyimlerimizle vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimalini en aza indirgeme hedefiyle çalışmaktayız.

Amerika vizesi başvuru 2020 yılı için öncelikle seyahat amacınıza bağlı olarak bir başvuru süreci belirlenmelidir. Amerika vizesi uzun süreli bir vize olduğu için ilk seyahat amacınıza bağlı olarak evrak listesini hazırlamanız gerekir. Turistik bir seyahat edecekseniz seyahat planınızı eklemek, buna göre bir dilekçe yazıyor olmak önemlidir. Eğer iş için gidecek ve ticari bir vize başvurusunda bulunacaksanız neden gittiğinizi beyan etmeli, bir firma görüşmesi yapacaksanız kendilerinden davetiye almanız olumlu bir etki yaratacaktır. Amerika’da bir tanıdığınız ya da akrabanız varsa ve onları ziyaret edecekseniz bu bilgileri de dosyanızda belirtmeli ve kendilerinden davet almanız etkili olacaktır.

Amerika vizesi nasıl alınır? detayları;

Mimar olduğunuzu iletmişsiniz Amerika vizesi başvuru 2020 evrak listesine baktığımızda şahsi evrakların dışında işyeri evraklarınızı da sunmanız gerekir. Şirketinize ait vergi levhası, imza sirküleri, banka hesap dökümleri gibi belgeleri beyan etmelisiniz. Eğer freelance çalıştığınız firmaların ödemeleri de bu hesaba geliyorsa bu meblağları da açıklayıcı belgeler sunulmalıdır. Örneğin çalışma yaptığınız firmalarla olan sözleşmeler, yapılan işlerin planı, karşılıklı yapılan anlaşmalar vb gibi. Hesabınızdaki tutarları açıklamadığınız takdirde bu durum şaibeli olarak algılanacağı için değerlendirmenizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Amerika vizesiyle ilgili evrak listesini hazırladıktan sonra belgelerinizi ofisimize bizzat teslim etmeniz ya da kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır. Evraklarınız ülke uzmanlarımız tarafından incelenecek, herhangi bir eksik ya da düzeltilmesi gereken bir durum varsa size bildirilerek güncellenmesi sağlanacaktır. Eksikler de tamamlandıktan sonra verdiğiniz bilgiler doğrultusunda online olarak DS 160 formunuz doldurulacaktır. Form tamamlandıktan sonra size gönderilecek herhangi bir eksik olup olmadığı sizin tarafınızdan da teyit edilecektir. Onayınız sonrası sistemden onaylanacak ve konsolosluk ödemeniz yapılacaktır. Ardından hem randevu durumuna hem de sizin uygunluğunuza bağlı olarak randevunuz alınacaktır. Randevu tarihinde de bir yetkilimiz sizi konsolosluk binası önünde karşılayacak, mülakat ile alakalı size hatırlatmalarda bulunacaktır. Bundan sonrası artık sizde olacak. Mülakatta gidiş sebebinizi, geri döneceğinizi net bir şekilde konsolosluk yetkilisine anlatmalısınız. Vize başvurunuzun sonucu mülakat sırasında yüzünüze söylenir. Sonrasında da pasaportunuz 3-5 iş günü içinde başvuru sırasında belirtmiş olduğunuz PTT şubesine gönderilir.

Cevabımızda genel olarak Amerika vizesi nasıl alınır? sorunuza yanıt verdik. Size özel vize süreci hakkında daha detaylı görüşmek ve mesleğinize uygun detaylı evrak listesine ulaşmak adına 0212 970 05 02 numaralı telefonumuzdan Vize Merkezi danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Vize Merkezi

Eda Baş

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x