Amerika vizesi kaç yıllık oluyor?

S. B. 16/03/22, 11:44
Merhaba, biz ailecek Amerika vizesi alıp orada yaşayan kuzenlerimizi ziyaret etmek istiyoruz. Amerika vizesi ile Amerika’da ne kadar süre ile kalabiliyoruz? Amerika vizesi kaç yıllık oluyor? Amerika vizesi alırsak 10 yıl orada yaşayabiliyor muyuz? En fazla ne kadar süre ile ülkede kalabiliyoruz? Sorularımızın cevabına göre harekete geçmeyi planlıyoruz.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Amerika’ya turistik seyahat için alınacak vize süresi maximum 10 yıllık olmaktadır. Amerika kaç yıllık vize veriyor sorusunun cevabı turistik vizeler yani B1 B2 kategorileri için on yıllıktır. Fakat alınan on yıllık vize ile orada 10 yıl kalacağınıza ve yaşamak için hakkınız olacağı anlamına gelmemektedir. Vizeyi aldıktan sonra dilediğiniz zaman ülkeye giriş yapabilirsiniz. Amerika vizesi süresi kaç yıl sorusunun cevabından çok her girişte ülkede altı ay kalmanıza izin verilir. Çok ekstra durumlarda kalış süresinin altı ayı geçmesi durumlarında çok geçerli bir sebep var ise iyi bir dilekçe ile bir 6 ay daha uzatma talep edilebilir.

Amerika çok çeşitli vize kategorilerine sahiptir. Genellikle herkes Amerika vizesi almak hayali kurar. Almak istenilen vizelerin başında gelmektedir. Fakat çeşitli kategorileri olduğu gibi alabilmek içinde çeşitli kriterlere de sahip olmak gerekmektedir. Amerika vizesi kaç yıl olduğundan çok hangi kategoride vizeye uygun olduğunuzun belirlenmesi gerekmektedir. Mesela aile ziyareti, fuarlar, konferanslar, tıbbi tedavi amaçlı vizeler turistik seyahatler gibi durumlar için verilen Kategori B1 B2 vizesidir ve kişinin uygunluğuna göre süreç 10 yıllık olarak belirlenmekte ve ona göre düzenlenmektedir.

Bu durumda Amerika kaç yıllık vize veriyor diye sorduğunuzda vizenizin on yıllık olup olmayacağını randevu gününde mülakatınızın sonucunda belli olmaktadır. Genellikle başarılı olarak hazırlanmış ve kategoriye uygun kriterlerde evrakları olanların vizelerinin aksi bir durum olmaması durumunda on yıllık olarak basıldığını söyleyebiliriz.

Amerika vizesi kaç yıllık oluyor kategoriye göre aslında değişmekte olup kalış süreleri de duruma göre değişiklik göstermektedir. Ülke uzmanlarımızın da desteğiyle size en uygun hangi kategorideki Amerika vizesi uygundur belirlenmesi ve sürecin başlaması için bizleri arayabilirsiniz. 0212 970 05 02

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.