Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

H. D. 01/03/19, 22:43
Merhaba ben iş için amerikaya gidiceğim. Amerika vizesi kaç günde çıkar? Vize randevusunuz hemen alabilir miyim? Ya da hangi durumlarda Amerika vizesini hızlandırabilirim?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Amerika vizesi türüne göre randevu süresi değişmektedir. Örneğin turistik ve ticari yani B1/B2 amerika vizesi için konsolosluk yaklaşık 10-15 gün sonrasına randevu vermektedir. Amerika Öğrenci Vizesi F1 vizesi ya da Amerika Staj Vizesi J1 vizesinin randevuları genelde bir hafta sonrasına verilmektedir. Bununla birlikte Amerika E2 yatırımcı vizesi gibi özel vizelerde yaklaşık 2 ay sonrasına randevu verilmektedir. Randevu günü vizenizin sonucu yüzüne okunmakta ve vizeniz olumlu olması durumunda 3 iş günü içerisinde pasaportunuz belirttiğiniz PTT şubesine gönderilmektedir. 

Bazı durumlarda Amerika Konsolosluğundan vize randevunuzu erkene çekmeleri için talepte bulunabilmektedir. Bu durumlar genelde acil durumlardır. Örneğin sağlık nedeniyle başvurularda acil randevu talep edebilmektesiniz. Ya da öğrencisiniz Amerika da okulunuz başlayacak bu durumlarda acil amerika vizesi randevusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca randevularınızı 5 kere değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Bazı durumlarda konsoloslukta randevular açılabilmektedir. Bu durumda da randevunuzu kendiniz erkene çekebilmektesinizdir. 

Danışmanlık firması olarak en hızlı ve en erken randevu için lütfen bizimle irtibata geçin sizlerin isteği doğrultusunda randevularınızı erkene alalım. 

 

Ahmet ÜNAL 

Amerika Vize Uzmanı

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon