Amerika vizesi açık mı?

 • U. Z 15 Mar 2022, 09:29
  Merhaba, uzun zamandır Amerika vizesi açık mı diye çok soruluyor, olmadığı söyleniyor, bu doğrumu dur? Eğer açık ise en erken ne zamana alınıyor, öne çekme durumu var mı ve siz yardımcı olabiliyor musunuz?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 15 Mar 2022, 09:29

  Öncelikle merhaba,

  Amerika vize randevuları uzun zamandır açık ancak en erken 2023 yılına randevu alınabilmektedir. İstanbul’daki Amerikan Konsolosluğu sınırlı kapasiteyle de olsa göçmen olmayan bütün vize kategorileri için açıktır. Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği ise sağlık sorunları olan ya da sağlık çalışanları ABD’nin ekonomisi için önemli olabilecek göçmen olmayan vize kategorileri başvuruları yapılmaktadır.

  Amerika vizesi yeni başvuru açık mı sorularının sıkça sorulduğu şu günlerde eğitim için alınan vize randevuları için en yakın tarih 2023 yılına alınmaktadır. Bazı akademik programlar için ise erken vize talebinde bulunulabiliyor ve erkene çekme imkanı olabiliyor. Ayrıca Türk vatandaşlarına genellikle 10 yıllık ve (multiple) çok girişli Amerikan vizesi verilmektedir. Alınan vizeyle seyahat eden kişi ülkeye her girişte 6 ay yani 180 gün kalış yapabilmektedir.

  Amerika vize başvuruları açık mı sorusunda sadece başvuruda bulunulmak yeterli değildir. Farklı bilgilendirmeler de yapmak gerekir. Öncelikle seyahat amacı belirlenmelidir ve buna uygun olarak başvuru yapılmalıdır. Ardından konsolosluk harcı mutlaka yatırılmalıdır ancak öyle randevu alınabilmektedir. Sonraki aşamalarda da evraklar dosya haline getirilir eksiksiz halde yolcuya teslim edilir. Amerika vize başvurularında mesleki bilgiler ve kişinin eğitim durumu da önem taşımaktadır.

  Amerika vizeleri değerlendirmeye girdiğinde tüm dünya ülkeleri vizelerinden çok daha fazla çeşidi ve amaçları olan vizeler olup bu sebeple de süreçlerinin de zaman zaman farklılaştığı da görülmektedir. Dolayısı ile Amerika ziyaret sebeplerinin çok önemli olduğu ve kategoriye göre başvurusunun yapılmasının öneminin altını çizmekteyiz.

  Amerika vizesi yeni başvuru açık mı? sorusuna randevuların açık fakat en erken 2023 tarihine alınıyor olması ilk planda söylenebilir fakat uzman ekibimizle sürekli kontrol sağlanarak tarihi öne çekme durumu olabilmektedir.

  Amerika vizesi açık mı sorusu için yanıt vermeye çalıştık. Amerika vizesi başvuruları için bizleri arayabilirsiniz. 0212 970 05 02

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.