Amerika Vize Mülakatı

İ. Özcan 17/02/20, 10:26
Merhaba, Amerika vizesi başvurusu yapacağım. Size başvuru öncesinde sormak istediğim sorular var. Amerika vize mülakatına girmeden önce neler yapılmalıdır? Amerika vize mülakatı hangi aşamalardan oluşuyor? Amerika vize görüşmesi hangi dilde yapılıyor? Amerika turist vize görüşmesinde sorulan sorular nelerdir? Cevabınızı bekliyorum.
Vize Merkezi

Merhaba, Vize Merkezi'ne hoş geldiniz.

Amerika vize mülakatı için Amerika Konsolosluğu’na gitmeden önce, sizden istenen başvuru evraklarının tamamlanmış olması gerekmektedir. Amerika vize görüşmesinden önce yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir.

• Pasaportunuzun, geçerliliğini koruması gerekmektedir. Eğer geçerli bir pasaportunuz yoksa yeni pasaport çıkartmalısınız. 
• DS-160 formunu doldurmalısınız,
• Sizden istenen evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Başvuracağınız vize türü ve mesleğe göre farklılık gösterir. Bu nedenle, size uygun evrak listesini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.
• Amerika vize harcının ödenmiş olması gerekmektedir.
• Amerika konsoloslukları vize randevu sistemiyle çalışmaktadır. Amerika vize mülakatı öncesinde randevu alınmış olmalıdır.

Peki, vize mülakatı aşamaları nelerdir?

Öncelikle vize mülakatında, tablet, cep telefonu, bilgisayar vb. elektronik eşyalar; yanıcı madde, çakmak ya da bavul benzeri eşyaların kesinlikle içeri sokulmaması gerekir.

Vize mülakatı aşamaları ise aşağıdaki şekildedir:

• Almış olduğunuz randevu saatinden minimum 15 dakika öncesinde, Amerika Konsolosluğu’nda bulunulması gerekmektedir. 
• Amerika Konsolosluğu'na girmeden önce, güvenlik kontrolünden geçişiniz sağlanmaktadır. 
• Daha sonra, sıra numarası almanız gerekmektedir. 
• Sıranız geldiğinde, parmak izi verilmektedir. 
• Parmak izinizi verdikten sonra, bekleme salonunda mülakat sıranızı beklemelisiniz. 
• Sıranız geldiğinde mülakat salonuna girmeniz gerekmektedir.

Vize görüşmesi, Türkçe veya İngilizce olarak gerçekleşir. Amerika vizesi mülakat soruları, başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. Çoğunlukla; ziyareti hangi amaçla gerçekleştireceğiniz, Amerika seyahatini gerçekleştirdikten sonra Türkiye'ye geri dönüş yapıp yapmayacağınızı anlamak amacıyla sorular yöneltilmektedir. Bu nedenle yapacağınız başvuruların tutarlı olması ve Türkiye ile bağlarınızı kanıtlayacak belgeler içermesi gerekmektedir.

Yazıda Amerika vize mülakatı başvurusu nasıl yapılır? konusu hakkında sorularınızı yanıtladık. Amerika vizesi ve Amerika turist vize görüşmesinde sorulan sorular hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, Amerika vizesi uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bize ulaşmak isterseniz +90 212 970 05 02 numarasını arayabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x