Amerika Öğrenci Vizesi

C. Güngör 17/02/20, 10:57
Merhaba, Amerika'da eğitim almak istiyorum. Bu konu ile ilgili size sormak istediğim birkaç soru var. Amerika öğrenci vize başvurusu nasıl yapılır? Amerika öğrenci vizesine kimler başvuru yapabilir? Amerika'da öğrenci vize başvurum kabul aldıktan sonra çalışabilir miyim?
Vize Merkezi

Merhaba, sayın ziyaretçi.

Öncelikli olarak ilk sorunuza cevaplarsak, Amerika'da eğitim almak istiyorsanız, Öğrenci vizesi Amerika başvurusu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Öğrenci vizesinin adı F1 ya da F2 vize olarak geçmektedir. Vize başvuruları, Amerika Konsolosluklarında gerçekleşir. Öncelikle başvuru yapabilmek için DS-160 formunun doldurulması gerekmektedir. Sonrasında, Amerika öğrenci vize başvurusu için istenen evrakları hazırlamanız ve istenen ücretini de ödedikten sonra, Amerika Konsolosluklarından randevu aldığınız gün mülakata girmeniz gerekmektedir.
 
Amerika öğrenci vize başvurusu gerçekleştirmek için, Amerika'da alacağınız haftalık eğitimin minimum 18 saat olmalıdır. Eğer Amerika'da alacağınız eğitim, haftalık 18 saat süresinin altında kalıyorsa, Amerika öğrenci vize başvurusu gerçekleştiremezsiniz. Bu durumda Amerika turist vizesi başvurusu yapmalısınız. Öğrenci vize başvurusu gerçekleştirmeden önce, dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de, başvuruyu gerçekleştirmeden önce başvuru yapacağınız okulun, I-20 belgesinin alınmış olmasıdır. I-20 belgesi oldukça önemli bir belgedir. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra bile, bu belgeyi kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda başvuru sırasında, I-20 belgesini yanınızda bulundurmalısınız. Amerika öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirmek için, SEVIS bedelinin yatırılması gerekmektedir. SEVIS bedelini, Amerika Konsolosluğuna gitmeden en az 3 gün öncesinden yatırmış olmanız gerekmektedir.
 
Öğrenci vizesi Amerika alındıktan sonra, kampüs içerisinde 20 saat çalışma hakkına sahip olursunuz. Eğer, kampüs dışarısında çalışmak istiyorsanız; okuldan izin almanız gerekmektedir. Amerika öğrenci vize başvurusu için gerekli evraklar hakkında bilgi edinmek isterseniz Vize Merkezi'nin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
Bu yazıda Amerika öğrenci vizesi nasıl alınır? Sorusuna cevap verdik. Öğrenci vizesi ve Amerika öğrenci vize başvurusu ile ilgili tüm sorularınız ve başvuru işlemleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Başvurularınızı gerçekleştirmekten mutluluk duyarız. Vize Merkezi ile başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi'ne ulaşmak isterseniz bizi +90 212 970 05 02 numarasından ulaşabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Saygılarımızla,
 
Vize Merkezi. 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x