Amerika H1B vizesi için başvuru yapabiliyor muyuz?

B. N. Y. 16/03/22, 11:57
Merhaba, Biz 3 arkadaş Amerika’daki bir şirketten iş kabulü aldık. Amerika H1B vizesi için başvuru yapabiliyor muyuz ? Başvurular açık mı? En yakın ne zamana randevu alabiliyoruz? Pasaportumun süresi 1 yıldan az bu durumda başvuru yapabilir miyiz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Amerika H1B vizesi başvurusu için öncelikle şart olan iş kabulünüz var anladığımız kadarıyla. Bu kabulün akabinde gerekli olan bildirimlerin ABD göçmen büroya verilmesi ve onaylanması gerekmektedir. Bu vize kategorisinde kişiye sponsor olan firma avukatları eşliğinde bu süreci sorunsuz şekilde halledebilmektedirler.

Amerika göçmenlik bürosu sınırlı sayıda başvuru kabulü almakta ve bu kota 20,000 kişiyle sınırlandırılmaktadır. Eğer başvurular daha fazla olursa yüksek lisans ve derece yapmış kişilerde otomatik olarak bu kotaya eklenir ve Amerika H1B vizesi başvurusu için yeniden bir şansı doğar.

H 1B vizelerinde belli alanlarda uzmanlaşmış yüksekokul veya dengi okul mezunu olmak şartı aranmaktadır. Yılda en fazla olarak 80-90 bin kişiye çalışma fırsatı sağlamaktadır. Özellikle teknoloji, sağlık teknoloji gibi alanlarda çalışanlara öncelik tanınmaktadır.

Amerika H1B vize başvurusu yapıp onaylanır ise bu vize ile 3 yıl süreyle Usa’ de çalışabilir ve yaşayabilirsiniz. Bu süre işyeri sahibinin de isteği üzerine bir üç yıl daha uzatılabilir ve bazen ayrıcalıklı durumlarda ek bir süre olan 1 yılda eklenebilir. Ücretler de eyalete göre değişir fakat asgari ücretten az olamaz.

Amerika H1B vizesi başvurusu için gerekli olanlar ve süreç hakkında bilgi

Öncelikle Amerika H1B vizesi başvurusu için işlemleri gerçekleştirecek olan avukat ile dosyayı paylaşmak gerekmektedir.

Amerika göçmen büronun istediği H 1 vizesi ile ilgili evrakların temini ve hazırlanması gerekmektedir.

Başvuru yapılacak olan kişinin eğitim belgeleri, diploması ve transkriptleri ve cv’leri

Gerekli İngilizce çeviriler.

Başvuranın ailesinin kişisel bilgileri ve onlar içinde eğer isteniyor ise H 4 vizesi başvurusu için gerekli belgeler hazırlanmalıdır.

Amerika H1B vize başvurusu için tüm göçmen olmayan vizelerde olduğu gibi ileri tarihlere randevu alınabilmekte fakat uzmanlarımız tarafında durum bilgisi belirtilerek tarihte öne çekme durumları yaşanmaktadır.

Böylelikle Amerika H1B vizesi için başvuru yapabiliyor muyuz? sorusunun cevabı da evet oluyor. Ancak bahsettiğimiz gibi zaman bu kategorideki vizelerde çok önem taşımaktadır.

Ülke uzmanlarımız tüm vize kategorilerinde dosyalarınızın eksiksiz olarak hazırlanmasını sağlayarak başvuru sürecinizde başından sonuna kadar takipçisi olmaktadırlar. Amerika vizesi başvuruları için sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sizleri ofislerimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. 0212 970 05 02

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.