Amerika Erasmus Vizesi

V. Ördem 21/02/20, 14:12
Merhaba, Amerika'ya öğrenci olarak gitmek istiyorum. Amerika'da eğitim almakla ilgili sorularım var. Amerika'da Erasmus programı ile eğitim görebilir miyim? Erasmus vizesi Amerika da geçerli mi? Amerika'da eğitim nasıl alabilirim? Amerika vize başvurusu yaparken hangi evraklar istenmektedir? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
Vize Merkezi

Sayın ziyaretçimiz, 

Erasmus programı, Avrupa'daki üniversiteler arasında gerçekleşmektedir. Avrupa'da bulunan üniversitelerin, akademik ve kültürel olarak etkileşiminin sağlanması için oluşturulmuş bir eğitim programıdır. Erasmus, birçok Avrupa birliğine üye olan ülkelerin dışında, Avrupa'da bulunan birçok ülkeyi de kapsamaktadır. Bundan dolayı, Amerika Birleşik Devletleri, Erasmus programının uygulandığı ülkeler içerisinde değildir. Amerika Birleşik Devletleri'ne, Erasmus programı için başvuru yapamazsınız. 

İkinci sorunuzu yanıtlayacak olursak, Amerika Birleşik devletleri, Erasmus programına dahil olmadığından dolayı, Amerika Erasmus vize başvurusu yapılamamaktadır. Amerika'da eğitim almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Amerika öğrenci vizesi başvurusu yaparak, Amerika'da eğitim görebilirler.

Amerika öğrenci vizesi için istenen evraklar başvuracağınız öğrenci vizesine göre farklılık göstermektedir. Hangi öğrenci vizesine başvuracağınız, katılacağınız eğitim türü ve gideceğiniz okul tarafından belirlenmektedir. Başvuru yapacağınız eğitim, 6 aydan kısa süreli ise, Amerika öğrenci vizesine başvuru yapamazsınız. 6 aydan kısa süreli eğitimler için Amerika turistik vize başvurusu yaparak, Amerika'ya seyahat gerçekleştirebilir ve bu şekilde Amerika'da eğitim alabilirsiniz. 

Amerika Birleşik Devletlerinde uygulanan Work and Travel programını gibi çeşitli değişim programları bulunmaktadır. Work and Travel programı, sadece yaz aylarında, maksimum 4 ay süre Amerika'da kalabileceğiniz, hem çalışıp hem de tatil yapabileceğiniz bir programdır. Değişim programlarının amacı, kültürel etkileşimin artmasını sağlamak ve dilinizi geliştirmektedir. Work and Travel programı ve diğer öğrenci değişim programlarına başvuru yapmak için, J1 vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Amerika öğrenci vizesi ve J1 vizesi hakkında detaylı bilgiyi sitemizden bulabilirsiniz.

Amerika Erasmus vizesi hakkında sorularınızı yanıtladık. Başka sorularınız ve vize başvurularınızı gerçekleştirmek için bizimle irtibata geçin. Bizimle telefon numaramızı arayarak, mail atarak ya da iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

İrtibat numaramız +90 212 970 05 02.
 
Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
 
Vize Merkezi.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x