Amerika Eğitim Vizesi

 • D.Ö 07 Nis 2022, 13:17
  Merhaba, Amerika eğitim vizesi alma istiyoruz. F1 vizesi almamız gerekli sanırım. Bu konuda danışmanlık istiyoruz. Daha sonrasında ben eşimi de yanıma almak ve benimle eğitimim süresince yanımda kalmasını istiyorum. Hangi kategoriye başvurmalıyız? Birde sizin ve vizelerin ücretleri konusunda bizi bilgilendirirseniz seviniriz.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 07 Nis 2022, 13:17

  Merhabalar, öğrenim görmek için seyahat edecekler için başvurmaları gereken Amerika'da eğitim vizesi F1’dır. Üniversite ya da dil okulu için başvurulması gereken kategoridir. Yine diğer kategorilerde olduğu gibi öncelikle randevu sistemine girip bir tarih oluşturmak gerekmektedir. Bu yapılan ilk başvuruda tarih ilk açılışta 2023 yılına verilmektedir. Fakat daha sonra sistemimizde sürekli kontrol edilip öne çekilebilmektedir. Öne çekilen tarih tamamen Usa konsolosluğuna bağlı olup onların açtıkları tarihlere uyulmak zorundadır. Üniversite okuyacak kişilerin kayıtlarına en erken tarih olarak 120 gün öncesidir.

  Eğitim Vizesi Amerika başvurusundan sonra doldurulması gereken DS 160 formunu sizler doldurmuyorsunuz. Uzman operasyon ekibimiz tarafından mülakat gününüze 3 gün kala doldurulup konsolosluğa gönderilmektedir. Dosyası hazırlanan yolcu mülakat gününde dış operasyondan arkadaşımız eşlik eder ve dosyasını mülakata girmek üzere teslim eder. Eğitim Vizesi Amerika mülakatında öğrencilikle ilgili tüm detayları belirtmeli niyetini açıklıkla ifade etmelidir.

  Amerika için eğitim vizesi alacak kişilerin eşleri de bu vize kategorisinden yararlanarak F2 vizesine başvuru yapabilir. Önemli bir detay öğrenim görmeye gidecek olan kişinin masraflarını karşılayacak durumda olduğunu gelirini belgelemesi gerekmektedir. Sponsorlukla başvuru yapıyorsa sponsor evraklarının eksiksiz olarak sunmalıdır. Göçmen olmayan tüm vize kategorilerinde mülakat sonrası eğer onaylandıysa pasaportunuz vizeniz basılmak üzere alınır ve size tekrar geri yollanmak üzere kargoya verilir. Bu süreç normalde 15 gün içinde sonuçlanır. Ancak bazen yoğunluk sebebiyle süreci daha geç sonuçlanabilir.

  Amerika'da eğitim vizesi için başvuran kişilerin var ise eşleri ve 21 yaş altı çocukları da eğitim süresince bu haktan isterlerse faydalanabilmektedirler. Bu süreç eğitim tarihiyle başlar ve eğitimin sonlanması ile haklar geri alınır.

  Amerika eğitim vizesi ile ilgili başvurularında vize uzmanı danışmanlarımızla sizlere hizmet vermekte mutluluk duyacağız. 0212 970 05 02

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp