İngiltere Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçimiz; Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Ofisi tarafından belirlenen İngiltere vize ücretleri, başvurulacak İngiltere vize türüne ve İngiltere vize süresine göre değişiklik göstermektedir. 

İngiltere vize başvurusunda bulunmak ve İngiltere vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan İngiltere vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. 

Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. 

Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli İngiltere vize uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Sizler de vize uzmanlarımızla destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Ücretleri Tablosu

İngiltere vize ücretleri başvuru yapacağınız ile göre de değişmektedir. Tüm illerden yapılan İngiltere vize başvuru harç ücretleri standarttır; fakat başvurunuzun İngiltere Konsolosluğu’na iletilmesini sağlayan ve biyometrik verilerinizin alındığı İngiltere vize başvuru merkezi ücretleri farklıdır. 

İngiltere vize işlemleriniz için İngiltere vize başvuru merkezleri

 • İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi, 
 • Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi, 
 • Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi, 
 • Antalya İngiltere Vize Başvuru Merkezi, 
 • İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi, 
 • Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezi, 
 • Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi ve 
 • Gaziantep İngiltere Vize Başvuru Merkezi’dir. 

Randevu alacağınız ve parmak izinizi vereceğiniz başvuru merkezi  Antalya, Adana ya da İzmir Başvuru Merkezi olacaksa; belirtilen İngiltere vize ücreti kapsamına ek olarak ortalama 80 USD ödemeniz gerekmektedir. 

İngiltere vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. İngiltere vize başvuru ilinize kendiniz karar verebilirsiniz. Örneğin; Muğla’da ikamet ediyorsanız İzmir’den vize başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz Bursa’dan  ya da Adana’dan İngiltere vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize başvuru evrakları, koşulları ve sonuçlanma süresi tüm başvuru merkezleri için standarttır.

 Vize Türü

 Vize Harç Ücreti

 6 aylık vize başvurusu

 131 $ 

 2 yıllık vize başvurusu

 594 $ 

 5 yıllık vize başvurusu

 881 $ 

 10 yıllık vize başvurusu

 1100 $ 

 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu

 263 $ 

 

*Seçtiğiniz vize harç bedeline ek olarak aracı kurum olan TLS Contact'a ödeyeceğiniz tutardır.

Not: Harç ücretleri ve danışmanlık hizmet bedeli kur sebebi ile değişiklik göstermektedir. 

Danışmanlık hizmetimizin güncel fiyat listesi ve indirimli kampanyalardan yararlanmak için İngiltere vize uzmanlarımıza 0212 970 05 53 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık fiyat içerisinde olan hizmetlerimiz

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır.

Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir.

Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz.

Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise danışmanlık bedeli olarak sadece 100 ₺ ödenir.

 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması ve Tarama Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması, evraklarınızın doğru bir şekilde taranarak sisteme yüklenmesi sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır.

Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur.

Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

 • Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz.

Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet

 Hizmet Bedeli

 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

 20 €

 İngilizce Motivasyon Mektubu

 300 ₺

 Karşılama Hizmeti

 30 $ 

 Vize Kapınızda Hizmeti

 100 $

 Vize- Pasaport Kurye Hizmeti

 100 ₺

 

 • Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; İngiltere seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/USD teminatlı seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 Euro karşılığında temin edebilirsiniz.

Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

 • İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir.

Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 300 ₺ olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

 • Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir.

Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kendinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir. Bu hizmetimizin karşılığı 30 $ olarak ücretlendirilir.

 • Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 $ ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

 • Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur.

Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize –pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 100 ₺ şeklinde ücretlendirilir.

Not: Harç ücretleri ve danışmanlık hizmet bedeli kur sebebi ile değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat listesi ve indirimli kampanyalardan yararlanmak için İngiltere vize uzmanlarımızı iletişim numaralarımızdan aramanızı öneririz.

*Standart İngiltere vizesi başvuruları randevu tarihinden itibaren yaklaşık 21 günde sonuçlanmaktadır. Express seçenekleri ile başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

 Ekspress Vize Başvurusu

 250 £ 

 Süper Ekspress Vize Başvurusu

 956 £ 

 Pasaportsuz Vize Başvurusu

 910 TL

 VIP Vize Başvurusu

 810 TL

 Esnek Randevu (Flexi) Walk-in Service

 770 TL

 Antalya-Adana-İzmir başvuru merkezinden yapılacak başvurular

 55 Pound

 

İngiltere Ekspres Vize Ücreti

 • Bu uygulamada işlemleriniz hızlı bir şekilde sonuçlanır.
 • Ekspres vize işlem süreci ve evrakları normal başvuru süreci ile aynıdır.
 • İngiltere Ekspres vize  ile kişi vizesini normal işlem sonuçlanma süresine göre daha kısa sürede alır.
 • Bu uygulamanın vize ücreti 220 Pound’dur.
 • İngiltere Ekspres vize başvurusu yapmış olmanız vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Süper Ekspres Vize Ücreti

 • Süper Ekspres vize başvurusu ile İngiltere vizeniz başvurunuzdan sonra 24 saatte sonuçlanacaktır.
 • 1 günde İngiltere vizesi alabilmek için ödemeniz gereken vize ücreti 956 Pound’dur. 
 • İngiltere Süper Ekspres vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Pasaportsuz Vize Başvuru Ücreti

 • İngiltere vize başvuru süreci boyunca pasaportunuzun İngiltere Konsolosluğu’nda kalmasını istemiyorsanız pasaportsuz İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Pasaportsuz İngiltere vize başvurusu için ödemeniz gereken ek hizmet ücreti 1800 TL'dir.
 • Vize başvurusu yaparken pasaportunuzun orjinali yanınızda olmalıdır.
 • Biyometrik verileriniz alındıktan sonra pasaportunuz size geri verilir ve pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisi alınır. 
 • Vize işlem süreci ardından başvurunuzla ilgili karar verilir ve e-posta yoluyla size ulaşılarak pasaportunuz vize basımı için istenir. 
 • Pasaportunuzun konsolosluğa teslimi ardından en kısa sürede pasaportunuz size ulaştırılır.  
 • İngiltere pasaportsuz vize başvurusu yapmış olmanızın sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

Flexi Randevusuz Başvuru Ücreti (Walk-in Service)

 • Seyahatinizin acil olması durumunda İngiltere randevu tarihinizi beklemek istemiyorsanız randevusuz İngiltere vize başvurusu hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Walk-in service olarak adlandırılan randevusuz İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanmak için ödemeniz gereken ek ücret 1500 TL'dir.
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu için İngiltere vize randevunuz alınır ve ayrıca İngiltere randevusuz hizmet ödemesi yapılır. 
 • Alınan randevu tarihinizden bağımsız, randevunuza istediğiniz saatte gidebilirsiniz. 
 • Randevusuz vize başvurusu için almış oldunuz İngiltere vize randevu tarihinizin geçmemiş olmasına özen göstermelisiniz. 
 • Ayrıca randevusuz işlem hizmeti İngiltere Tier 4 vize başvurusu için kullanılamaz. 
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Vip Başvuru Ücreti

 • İngiltere vize başvurunuz esnasında çay kahve eşliğinde özel hizmet almak isterseniz VIP İngiltere vize hizmetinden faydalanabilirsiniz. 
 • VIP (Premium Launge) İngiltere vize hizmet ücreti 2500 TL'dir.
 • VIP İngiltere vize başvurusu yapmış olmanız vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

En sık karşılaştığımız sorular

Vize harç ücretleri değişkenlik gösterir mi?
Vize harç ücretleri ve danışmanlık hizmet bedeli kur sebebi ile değişmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi ücretleri eğitim süresine göre değişir mi?
İngiltere öğrenci vizesi kısa süreli ve uzun süreli eğitimler için alınmakta olup eğitim süresine göre vize ücretleri değişiklik göstermektedir.

İngiltere vize ücretleri başvurulan yapılan ile ve vize süresine göre değişir mi?
İngiltere vize başvuru merkezlerinin ücret tarifelerinin farklı olması sebebi ile başvuru yapılan ile göre vize ücretleri değişmektedir. İngiltere vizeleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık süreler ile verilmekte olup vize süresine göre vize ücretleri de değişmektedir. 

İngiltere Vize Türleri

İngiltere vize kategori sayısının fazla olması sebebi ile vize başvurularının yanlış kategori altında yapılmasına bağlı çok fazla ret cevabı alındığını bilmekteyiz. Sizlere İngiltere vize kategorilerini en anlaşılır şekilde açıklayacağız. İngiltere vize başvuru kategorilerini 3 ana başlık altında inceleyebiliriz:

 • İngiltere Turistik  Vizesi
 • İngiltere Ticari Vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

Yukarıda belirttiğimiz standart İngiltere vize kategorilerinde İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vize başvuru sahiplerine;

 • 6 Aylık İngiltere Vizesi
 • 2 Yıllık İngiltere Vizesi
 • 5 Yıllık İngiltere Vizesi
 • 10 Yıllık İngiltere Vizesi seçenekleri sunmaktadır.

Başvurmak istediğiniz İngiltere vize süresine göre ödeyeceğiniz İngiltere vize ücreti değişmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Ücretleri 

İngiltere’de dil eğitimi ya da İngiltere’de lisans, yüksek lisans eğitimi almak isteyen kişiler için ise yine İngiltere vize başvuru ücretleri İngiltere’deki eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir.

Sizler de size daha uygun olan öğrenci vize kategorisini seçmek için İngiltere vize uzmanlarımızdan yardım almak isterseniz online@vizemerkezi.com adresine mail atabilir ya da 0212 970 05 53 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Kısa Süreli Öğrenci Vize Ücretleri

İngiltere’ye kısa süreli öğrenci vizesi kaspsamında gidecek başvurucuların ödeyeceği ücretler şu şekildedir;

 • 6 aylık dil okuluna gidecek kişilerin ödemesi gereken İngiltere kısa süreli öğrenci vize ücreti 140 USD ’dir.

İngiltere’deki eğitim süresi 6 ayı geçiyorsa ve 11 aydan kısa ise 11 aylık kısa süreli öğrenci vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

 • İngiltere 11 aylık kısa süreli öğrenci vizesi için ödemeniz gereken ücret ise 250 USD ’dir.

Uzun Süreli Öğrenci Vize Ücretleri

İngiltere’de uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi almak isteyen kişiler ise Tier 4 vize başvurusu yapmalıdır.

 • Tier 4 vize ücreti 520 USD’dir.

6 ayı geçen dil okulları ve Tier 4 vizesi için ödenecek vize ücretine ek olarak sigorta ücreti ödenmektedir. İngiltere vizesi sigorta ücretleri İngiltere'de eğitim alacağınız kuruluşunuzun türü, eğitim süresi gibi kıstaslara göre değişiklik göstermektedir.

Tier 4 vizesi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 

İngiltere Vize Başvuru Formu

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 27425