İngiltere Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçimiz; Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Ofisi tarafından belirlenen İngiltere vize ücretleri, başvurulacak İngiltere vize türüne ve İngiltere vize süresine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vize başvurusunda bulunmak ve İngiltere vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan İngiltere vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli İngiltere vize uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Sizler de vize uzmanlarımızla destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Ücret Tablosu

İngiltere vize ücretleri başvuru yapacağınız ile göre de değişmektedir. Tüm illerden yapılan İngiltere vize başvuru harç ücretleri standarttır fakat başvurunuzun İngiltere Konsolosluğu’na iletilmesini sağlayan ve biyometrik verilerinizin alındığı İngiltere vize başvuru merkezi ücretleri farklıdır. İngiltere vize başvurunuzu yapacağınız İngiltere vize başvuru merkezleri İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Antalya İngiltere Vize Başvuru Merkezi, İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi ve Gaziantep İngiltere Vize Başvuru Merkezi’dir. Randevu alacağınız ve parmak izinizi vereceğiniz başvuru merkezi Antalya, Adana ya da İzmir Başvuru Merkezi olacaksa belirtilen İngiltere vize ücretlerine ek olarak ortalama 80 USD ödemeniz gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. İngiltere vize başvuru ilinize kendiniz karar verebilirsiniz. Örneğin Muğla’da ikamet ediyorsanız İzmir’den İngiltere vize başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz Bursa’dan İngiltere vize başvurusu ya da Adana’dan İngiltere vize başvurusu yapabilirsiniz. 

Vize başvuru evrakları, koşulları ve sonuçlanma süresi tüm başvuru merkezleri için standarttır.

 Vize Türü

 Vize Harç Ücreti

 6 aylık vize başvurusu

 140 $ 

 2 yıllık vize başvurusu

 532 $ 

 5 yıllık vize başvurusu

 965 $ 

 10 yıllık vize başvurusu

 1211 $ 

 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu

 140 $ 

 11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu

 247 $ 

 Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu

 512 $ 

*Seçtiğiniz vize harç bedeline ek olarak aracı kurum olan TLS Contact'a ödeyeceğiniz tutardır.

Not: Harç ücretleri ve danışmanlık hizmet bedeli kur sebebi ile değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat listesi ve indirimli kampanyalardan yararlanmak için İngiltere vize uzmanlarımızı iletişim numaralarımızdan aramanızı öneririz.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Bedeli 2021

İngiltere vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan 6 aylık vize türleri için başvurularda 160 $ danışmanlık bedeli almaktadır.

 Vize Türü

 Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli

 6 aylık vize başvurusu

 160 $ 

 2 yıllık vize başvurusu

 175 $ 

 5 yıllık vize başvurusu

 225 $ 

 10 yıllık vize başvurusu

 290 $ 

 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu

 160 $ 

 11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu

 160 $ 

 Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu

 320 $ 

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise danışmanlık bedeli olarak sadece 100 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması ve Tarama Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması, evraklarınızın doğru bir şekilde taranarak sisteme yüklenmesi sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet

 Hizmet Bedeli

 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

 20 €

 İngilizce Motivasyon Mektubu

 300 ₺

 Karşılama Hizmeti

 30 $ 

 Vize Kapınızda Hizmeti

 100 $

 Vize- Pasaport Kurye Hizmeti

 100 ₺

 

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; İngiltere seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/USD teminatlı seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 Euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 300 ₺ olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kendinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir. Bu hizmetimizin karşılığı 30 $ olarak ücretlendirilir.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 $ ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize –pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 100 ₺ şeklinde ücretlendirilir.

Not: Harç ücretleri ve danışmanlık hizmet bedeli kur sebebi ile değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat listesi ve indirimli kampanyalardan yararlanmak için İngiltere vize uzmanlarımızı iletişim numaralarımızdan aramanızı öneririz.

*Standart İngiltere vizesi başvuruları randevu tarihinden itibaren yaklaşık 21 günde sonuçlanmaktadır. Express seçenekleri ile başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

 Ekspress Vize Başvurusu

 220 £ -

 Süper Ekspress Vize Başvurusu

 956 £ -

 Pasaportsuz Vize Başvurusu

 520 TL

 VIP Vize Başvurusu

 810 TL

 Esnek Randevu (Flexi) Walk-in Service

 770 TL

 Antalya-Adana-İzmir başvuru merkezinden yapılacak başvurular

 80 $ -

 

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Ekspres Vize Ücreti

 • Ekspres İngiltere vize başvurusu ile İngiltere vize başvurunuz hızlı bir şekilde sonuçlanır.
 • Ekspres İngiltere vize başvuru süreci ve Ekspres İngiltere vize başvuru evrakları normal başvuru süreci ve evrakları ile aynıdır.
 • İngiltere Ekspres vize başvurusu ile kişi vizesini normal işlem sonuçlanma süresine göre daha kısa sürede alır.
 • Ekspres İngiltere vize ücreti 220 Pound’dur.
 • İngiltere Ekspres vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Süper Ekspres Vize Ücreti

 • Süper Ekspres vize başvurusu ile İngiltere vizeniz başvurunuzdan sonra 24 saatte sonuçlanacaktır.
 • 1 günde İngiltere vizesi alabilmek için ödemeniz gereken Süper Ekspres İngiltere vize ücreti 956 Pound’dur. 
 • İngiltere Süper Ekspres vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Pasaportsuz Vize Başvuru Ücreti

 • İngiltere vize başvuru süreci boyunca pasaportunuzun İngiltere Konsolosluğu’nda kalmasını istemiyorsanız pasaportsuz İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Pasaportsuz İngiltere vize başvurusu için ödemeniz gereken ek hizmet ücreti 520 TL'dir.
 • Pasaportsuz İngiltere vize başvurusu yaparken pasaportunuzun orjinali yanınızda olmalıdır.
 • Biyometrik verileriniz alındıktan sonra pasaportunuz size geri verilir ve pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisi alınır. 
 • Vize işlem süreci ardından başvurunuzla ilgili karar verilir ve e-posta yoluyla size ulaşılarak pasaportunuz vize basımı için istenir. 
 • Pasaportunuzun konsolosluğa teslimi ardından en kısa sürede pasaportunuz size ulaştırılır.  
 • İngiltere pasaportsuz vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

Flexi Randevusuz Başvuru Ücreti (Walk-in Service)

 • Seyahatinizin acil olması durumunda İngiltere randevu tarihinizi beklemek istemiyorsanız randevusuz İngiltere vize başvurusu hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Walk-in service olarak adlandırılan randevusuz İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanmak için ödemeniz gereken ek ücret 690 TL'dir.
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu için İngiltere vize randevunuz alınır ve ayrıca İngiltere randevusuz hizmet ödemesi yapılır. 
 • Alınan randevu tarihinizden bağımsız, randevunuza istediğiniz gün ve saatte gidebilirsiniz. 
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu için almış oldunuz İngiltere vize randevu tarihinizin geçmemiş olmasına özen göstermelisiniz. 
 • Ayrıca randevusuz işlem hizmeti İngiltere Tier 4 vize başvurusu için kullanılamaz. 
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Vip Başvuru Ücreti

 • VIP İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanarak İngiltere vize başvurunuz esnasında çay kahve eşliğinde özel hizmet almak isterseniz VIP İngiltere vize hizmetinden faydalanabilirsiniz. 
 • VIP (Premium Launge) İngiltere vize hizmet ücreti 810 TL'dir.
 • VIP İngiltere vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Vize Türleri

İngiltere vize kategori sayısının fazla olması sebebi ile vize başvurularının yanlış kategori altında yapılmasına bağlı çok fazla ret cevabı alındığını bilmekteyiz. Sizlere İngiltere vize kategorilerini en anlaşılır şekilde açıklayacağız. İngiltere vize başvuru kategorilerini 3 ana başlık altında inceleyebiliriz:

 • İngiltere Turistik  Vizesi
 • İngiltere Ticari Vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

Yukarıda belirttiğimiz standart İngiltere vize kategorilerinde İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vize başvuru sahiplerine;

 • 6 aylık İngiltere vizesi
 • 2 yıllık İngiltere Vizesi
 • 5 yıllık İngiltere vizesi
 • 10 yıllık İngiltere vizesi seçenekleri sunmaktadır.

Başvurmak istediğiniz İngiltere vize süresine göre ödeyeceğiniz İngiltere vize ücreti değişmektedir.

İngiltere Vize Süresine Göre Başvuracağınız 2021 Yılı İngiltere Vize Ücretleri 

 • 6 aylık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 130 USD
 • 2 yıllık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 495 USD
 • 5 yıllık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 896 USD
 • 10 yıllık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 1124 USD'dir.

Sitemizde bulunan fiyatlar 2021 İngiltere vize ücretleridir. Başvurunuzu yapmadan önce fiyatlar hakkında detaylı bilgi ve evrak listesini, vize uzmanlarımız ile irtibat kurarak öğrenebilirsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi ya da İngiltere’de lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen kişiler için ise yine İngiltere vize başvuru ücretleri İngiltere’deki eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Ücretleri 

İngiltere’de dil eğitimi ya da İngiltere’de lisans, yüksek lisans eğitimi almak isteyen kişiler için ise yine İngiltere vize başvuru ücretleri İngiltere’deki eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Sizler de size daha uygun olan öğrenci vize kategorisini seçmek için İngiltere vize uzmanlarımızdan yardım almak isterseniz online@vizemerkezi.com adresine mail atabilir ya da +90 (212) 970 05 53 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Kısa Süreli Öğrenci Vize Ücretleri

İngiltere’ye kısa süreli öğrenci vizesi kaspsamında gidecek başvurucuların ödeyeceği ücretler şu şekildedir;

 • 6 aylık dil okuluna gidecek kişilerin ödemesi gereken İngiltere kısa süreli öğrenci vize ücreti 133 USD ’dir.

İngiltere’deki eğitim süresi 6 ayı geçiyorsa ve 11 aydan kısa ise 11 aylık kısa süreli öğrenci vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

 • İngiltere 11 aylık kısa süreli öğrenci vizesi için ödemeniz gereken ücret ise 253 USD ’dir.

Uzun Süreli Öğrenci Vize Ücretleri

İngiltere’de uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi almak isteyen kişiler ise Tier 4 vize başvurusu yapmalıdır.

 • Tier 4 vize ücreti 476 USD’dir.

6 ayı geçen dil okulları ve Tier 4 vizesi için ödenecek vize ücretine ek olarak sigorta ücreti ödenmektedir. İngiltere vizesi sigorta ücretleri İngiltere'de eğitim alacağınız kuruluşunuzun türü, eğitim süresi gibi kıstaslara göre değişiklik göstermektedir.

Tier 4 vizesi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

İngiltere Vizesi İletişim

Yükleniyor...