İngiltere Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçimiz Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik ofisi tarafından belirlenen İngiltere vize başvuru ücretleri, başvurulacak İngiltere vize türüne ve İngiltere vize süresine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vize başvurusunda bulunmak ve İngiltere vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan İngiltere vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli İngiltere Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir.Sizlerde Vize Uzmanlarımızla destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

İngiltere Vize Türleri

İngiltere vize kategori sayısının fazla olması sebebi ile vize başvurularının yanlış kategori altında yapılmasına bağlı çok fazla red cevabı alındığını bilmekteyiz. Sizlere İngiltere Vize Kategorilerini en anlaşılır şekilde açıklayacağız. İngiltere Vize başvuru kategorilerini 3 ana başlık altında inceleyebiliriz.

 • İngiltere Turistik  Vizesi
 • İngiltere Ticari Vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Vize Reddi

Yukarıda belirttiğimiz standart İngiltere vize kategorilerinde İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vize başvuru sahiplerine

 • 6 aylık İngiltere vizesi
 • 2 yıllık İngiltere Vizesi
 • 5 yıllık İngiltere vizesi
 • 10 yıllık İngiltere vizesi seçenekleri sunmaktadır.

Başvurmak istediğiniz İngiltere vize süresine göre ödeyeceğiniz İngiltere vize ücreti değişmektedir.

İngiltere Vize Süresine Göre Başvuracağınız 2018 Yılı İngiltere Vize Ücretleri 

 • 6 aylık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 126 USD
 • 2 yıllık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 474 USD
 • 5 yıllık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 862 USD
 • 10 yıllık İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen İngiltere vize ücreti 1081 USD'dir.

Sitemizde bulunan fiyatlar 2018 İngiltere Vize Ücretleridir. Başvurunuzu yapmadan önce fiyatlar hakkında detaylı bilgi ve evrak listesini, vize uzmanlarımızdan +90 (212) 970 05 53 numaralı telefon aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi ya da İngiltere’de Lisans, Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen kişiler için ise yine İngiltere vize başvuru ücretleri İngiltere’deki eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere vize ücreti

İngiltere Vize Ücret Tablosu

Vize Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Merkezi Ücreti Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli
6 aylık vize başvurusu 126 $ - 99 $
2 yıllık vize başvurusu 474 $ - 126 $
5 yıllık vize başvurusu 862 $ - 188 $
10 yıllık vize başvurusu 1081 $ - 269 $
6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 131 $ - 119 $
11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 252 $ - 121 $
Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu 471 $ - 279 $
Ekspress Vize Başvurusu  * 212 £ -
Süper Ekspress Vize Başvurusu  * 956 £ -
Pasaportsuz Vize Başvurusu  * 80 £ -
Vip Vize Başvurusu  * 93 £ -
Antalya-Adana-İzmir başvuru merkezinden yapılacak başvurular  * 80 $ -

 

* Seçtiğiniz vize harç bedeline ek olarak aracı kurum olan TLS Contact'a ödeyeceğiniz tutardır.

Not: Harç ücretleri ve danışmanlık hizmet bedeli kur sebebi ile değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat listesi ve indirimli kampanyalardan yararlanmak için İngiltere vize uzmanlarımızı 0212 970 05 53 numaralı telefonu aramanızı öneririz.

İngiltere Öğrenci Vizesi Ücretleri 

İngiltere’de dil eğitimi ya da İngiltere’de Lisans, Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen kişiler için ise yine İngiltere vize başvuru ücretleri İngiltere’deki eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Sizler de size daha uygun olan öğrenci vize kategorisini seçmek için İngiltere vize uzmanlarımızdan yardım almak isterseniz online@vizemerkezi.com  adresine mail atabilir ya da +90 (212) 970 05 53 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Kısa Süreli Öğrenci Vize Ücretleri

İngiltere’ye kısa süreli öğrenci vizesi kaspsamında gidecek başvurucuların ödeyeceği ücretler şu şekildedir;

 • 6 aylık dil okuluna gidecek kişilerin ödemesi gereken İngiltere kısa süreli öğrenci vize ücreti 131 USD ’dir.

İngiltere’deki eğitim süresi 6 ayı geçiyorsa ve 11 aydan kısa ise 11 aylık kısa süreli öğrenci vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

 • İngiltere 11 aylık kısa süreli öğrenci vizesi için ödemeniz gereken ücret ise 252 USD ’dir.

Uzun Süreli Öğrenci Vize Ücretleri

İngiltere’de uzun süreli lise, lisans, Yüksek Lisans, Doktora eğitimi almak isteyen kişiler ise Tier 4 vize başvurusu yapmalıdır.

 • Tier 4 vize ücreti 471 USD’dir.

6 ayı geçen dil okulları ve Tier 4 vizesi için ödenecek vize ücretine ek olarak sigorta ücreti ödenmektedir. İngiltere vizesi sigorta ücretleri İngiltere'de eğitim alacağınız kuruluşunuzun türü, eğitim süresi gibi kıstaslara göre değişiklik göstermektedir.

Tier 4 vizesi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

İngiltere Vizesinde Başvuru Merkezi Ücretleri

İngiltere vize ücretleri başvuru yapacağınız ile göre de değişmektedir. Tüm illerden yapılan İngiltere vize başvuru harç ücretleri standarttır fakat başvurunuzun İngiltere Konsolosluğu’na iletilmesini sağlayan ve biyometrik verilerinizin alındığı İngiltere vize başvuru merkezi ücretleri farklıdır. İngiltere vize başvurunuzu yapacağınız İngiltere vize başvuru merkezleri İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Antalya İngiltere Vize Başvuru Merkezi  ,İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi ve Gaziantep İngiltere Vize Başvuru Merkezi’dir. Randevu alacağınız ve parmak izinizi vereceğiniz başvuru merkezi Antalya, Adana ya da İzmir Başvuru Merkezi olacaksa belirtilen İngiltere vize ücretlerine ek olarak ortalama 80 USD ödemeniz gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. İngiltere vize başvuru ilinize kendiniz karar verebilirsiniz. Örneğin Muğla’da ikamet ediyorsanız İzmir’den İngiltere vize başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz Bursa’dan İngiltere vize başvurusu ya da Adana’dan İngiltere vize başvurusu yapabilirsiniz. 

Vize başvuru evrakları, koşulları ve sonuçlanma süresi tüm başvuru merkezleri için standarttır.

Ek Ücret Gerektiren Özel Hizmetler

İngiltere vize başvurusunu daha hızlı, daha konforlu ve zahmetsiz yapmak isteyen kişiler için ek hizmetler mevcuttur ve bu hizmetler ek ücrete tabidir.İngiltere vize başvuru sonucunu normal sonuçlanma süresi olan 15 iş gününden daha erken almak isteyen, İngiltere seyahati acil olan ya da diğer ülke seyahatleri nedeniyle pasaportunun uzun süre İngiltere Konsolosluğu’nda kalmasını istemeyen kişiler için Ekspres İngiltere vizesi başvuru seçeneği mevcuttur.

İngiltere Ekspres Vize Ücreti

 • Ekspres İngiltere vize başvurusu ile İngiltere vize başvurunuz hızlı bir şekilde sonuçlanır.
 • Ekspres İngiltere vize başvuru süreci ve Ekspres İngiltere vize başvuru evrakları normal başvuru süreci ve evrakları ile aynıdır.
 • İngiltere Ekspres vize başvurusu ile kişi vizesini normal işlem sonuçlanma süresine göre daha kısa sürede alır.
 • Ekspres İngiltere vize ücreti 212 Pound’dur.
 • İngiltere Ekspres vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Süper Ekspres Vize Ücreti

 • Süper Ekspres vize başvurusu ile İngiltere vizeniz başvurunuzdan sonra 24 saatte sonuçlanacaktır.
 • 1 günde İngiltere vizesi alabilmek için ödemeniz gereken Süper Ekspres İngiltere vize ücreti 956 Pound’dur. 
 • İngiltere Süper Ekspres vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Pasaportsuz Vize Başvuru Ücreti

 • İngiltere vize başvuru süreci boyunca pasaportunuzun İngiltere Konsolosluğu’nda kalmasını istemiyorsanız pasaportsuz İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Pasaportsuz İngiltere vize başvurusu için ödemeniz gereken ek hizmet ücreti 60 Pound’dur. 
 • Pasaportsuz İngiltere vize başvurusu yaparken pasaportunuzun orjinali yanınızda olmalıdır.
 • Biyometrik verileriniz alındıktan sonra pasaportunuz size geri verilir ve pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisi alınır. 
 • Vize işlem süreci ardından başvurunuzla ilgili karar verilir ve e-posta yoluyla size ulaşılarak pasaportunuz vize basımı için istenir. 
 • Pasaportunuzun Konsolosluk’a teslimi ardından en kısa sürede pasaportunuz size ulaştırılır.  
 • İngiltere Pasaportsuz vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

Randevusuz Başvuru Ücreti (Walk-in Service)

 • Seyahatinizin acil olması durumunda İngiltere randevu tarihinizi beklemek istemiyorsanız randevusuz İngiltere vize başvurusu hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Walk-in service olarak adlandırılan randevusuz İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanmak için ödemeniz gereken ek ücret 80 Pound’dur. 
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu için İngiltere vize randevunuz alınır ve ayrıca İngiltere randevusuz hizmet ödemesi yapılır. 
 • Alınan randevu tarihinizden bağımsız, randevunuza istediğiniz gün ve saatte gidebilirsiniz. 
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu için almış oldunuz İngiltere vize randevu tarihinizin geçmemiş olmasına özen göstermelisiniz. 
 • Ayrıca randevusuz işlem hizmeti İngiltere Tier 4 vize başvurusu için kullanılamaz. 
 • Randevusuz İngiltere vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

İngiltere Vip Başvuru Ücreti

 • VIP İngiltere vize başvuru hizmetinden faydalanarak İngiltere vize başvurunuz esnasında çay kahve eşliğinde özel hizmet almak isterseniz VIP İngiltere vize hizmetinden faydalanabilirsiniz. 
 • VIP ( Premium Launge ) İngiltere vize hizmet ücreti 93 Pound’dur. 
 • VIP İngiltere vize başvurusu yapmış olmanızın İngiltere vize başvuru sonucunuza olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon