İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist Vizesi İngiltere’ye turistik amaçlı, aile ve arkadaş ziyareti, ticari ya da sportif etkinliklerde yer almak için veya özel tıbbi bir tedavi için gitmek isteyenlere yönelik hazırlanmış ziyaret vizesi kategorilerinden biridir.

Standart ziyaretçi vizesi, şu vize türlerini kapsamaktadır:

 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Turistik Vize
 • Ticari Vize - Akademisyenler, doktorlar ve diş hekimleri için vize de dâhil olmak üzere 
 • Sporcu Ziyaretçi vizesi
 • Sanatçı Ziyaretçi vizesi
 • Aday Girişimci Vizesi
 • Özel Tıbbi Tedavi Vizesi

Standart ziyaretçi vizesine İngiltere’ye seyahat edeceğiniz tarihten en fazla 3 ay önce başvurabilirsiniz. Vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz karar 3 hafta içinde tarafınıza bildirilir.

Standart ziyaretçi vizesi ile İngiltere’de genellikle 6 ay kalabilirsiniz.  Özel tıbbi tedavi için İngiltere’ye gidenler 11 ay; bir araştırma projesi için gidenler ise 12 ay İngiltere’de kalabilirler. İngiltere’yi düzenli olarak ya da daha uzun bir süre ile ziyaret etmeniz gerektiğini kanıtlarsanız 2, 5 veya 10 yıllık vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. İngiltere’ye her girişinizde en fazla 6 ay kalabilirsiniz.

İngiltere turistik vize veya ticari vize başvurusu yapmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız.

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

İngiltere Turist Vizesi Başvurusu

İngiltere’ye turistik amaçlı bir ziyaret planlıyorsanız edinmeniz gereken İngiltere turist vizesi için başvuru aşamaları birkaç adımdan oluşur. İngiltere turist vizesi başvurusu, ilk olarak İngiltere Büyükelçiliği’nin belirlediği resmi internet sitesi üzerinden kayıt açılması işlemi ile başlamaktadır. Burada kendinize ait bir hesap oluşturarak gerekli kaydınızı yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz. Vize başvuru adresinde kayıt oluşturduktan sonra sizin ziyaret amacınıza uygun vize formunu belirleyerek ilgili formu eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekir. İngilizce olarak doldurulması gereken bu formda, ziyaret amacınız ve başvuru yapacağınız İngiltere vize türü gibi bilgiler yer alır. Son olarak doldurduğunuz bu İngiltere turist vizesi başvuru formunu online olarak imzalayarak belirttiğiniz beyanların doğruluğunu onaylamış olursunuz. 

İngiltere turist vizesi başvurusu işlemlerinin bir sonraki adımında ise ilgili İngiltere vize merkezlerinden randevu alma işlemleri gelir. İkamet ettiğiniz bölgeye en yakın İngiltere vize başvuru merkezinin nerede olduğunu öğrendikten sonra randevu alma işlemine başlamanız uygun olur. Randevu saatinizde ilgili ve yetkili vize merkezinde hazır bulunarak İngiltere turist vizesi için gerekli olan ve eksiksiz olarak hazırladığınız evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Eğer biyometrik verileriniz daha önce sisteme işlenmediyse bu işlemden de geçmeniz şarttır. 

İngiltere Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi başvurusunda talep edilen evraklar her vize kategorisi için ayrı ele alınması gereken belgelerdir. Seyahat amacı, kişinin iş durumu, maddi yeterliliği evrakların düzenlenmesinde ana unsurdur.

Vize başvurunuzda;

 • Ziyaretinizin sonunda İngiltere'yi terk edeceğinize,
 • Yolculuğunuz süresince kendinize ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere destek olabileceğinize,
 • Dönüşünüz veya ziyaretinizle ilgili diğer masraflar için ödeme yapabileceğinize,
 • Birleşik Krallık'ta yapmak istediğiniz iş veya diğer etkinliklere dair kanıtları sunmak zorundasınız.

Uzun Süreli İngiltere Ziyaret Vizesi

Uzun süreli İngiltere ziyaret vizesi başvurusunda bulunmak istiyorsanız;

 • İngiltere'ye sık sık ve devamlı gitmek zorunda olduğunuzu,
 • Ziyaret vizeniz geçerli iken İngiltere'yi ziyaret gerekçenizin değişmiş olduğunu,
 • Her ziyaretinizin sonunda İngiltere'yi terk edeceğinizi kanıtlamak zorundasınız.

Akademisyenler için İngiltere Ziyaret Vizesi

Akademik olarak İngiltere vizesine başvurmak istiyorsanız;

12 aya kadar İngiltere’de kalabilirsiniz. Uzmanlık alanınız dâhilinde, mensubu olduğunuz kurumunuzdan izinli olduğunuzdan ve aşağıdakilerden herhangi birini ziyaret ettiğinizden emin olmanız gerekir:

 • İngiltere’de muadili olan resmi bir değişim programında yer almak,
 • Kendi kişisel araştırmanızı yapmak,
 • Bir başkasının araştırması, öğretimi veya klinik uygulamasına katılmak.

Tedavi Amaçlı İngiltere Ziyaret Vizesi

Özel tıbbi bir tedavi için İngiltere vizesine başvuruyorsanız;

 • İngiltere'de özel danışma ya da tedaviye ihtiyaç duyulan tıbbi bir durumunuz olduğunu,
 • Muayene veya tedavi için düzenlemeler ve ödemeler yaptığınızı,
 • Tedaviniz için yeterli paraya sahip olduğunuzu, kamu fonlarını kullanmadan kendinizi destekleyebileceğinizi ve gidiş-dönüş yolculuklarınız için ödeme yaptığınızı,
 • Tedaviniz tamamlandıktan sonra veya vizeniz sona erdiğinde İngiltere'den ayrılacağınızı,
 • Halk sağlığı için bir tehlike oluşturan cüzzam gibi bulaşıcı bir hastalığınız olmadığını kanıtlamanız gerekir.

Standart ziyaretçi vizenizi özel tıbbi tedavi için aldıysanız vizenizi bir 6 ay daha uzatmak için başvurabilirsiniz. Bunun için;

 • İngiltere’de aldığınız tüm tedavilerin masraflarını ödemiş olmanız,
 • Tedavinizin gelecekteki maliyetlerini de ödeyebilir durumda olmanız,
 • Vize için gerekli tüm uygunluk şartlarını yerine getirmeniz,
 • İngiltere’de kayıtlı bir tıp doktoru veya NHS danışmanınızın olması gerekmektedir.
 • Doktorunuzdan, tedavinize dair yapılan düzenlemeleri, tedavinizin ne kadar süreceğini ve eğer tedaviye başlamışsanız ilerlemesinin ayrıntılarını belirten resmi bir yazı almanız gerekmektedir.

Organ bağışı için İngiltere vizesine başvuruyorsanız;

 • Genetik olarak ilişkili olduğunuz bir aile üyesine (örneğin, kardeşiniz veya ebeveyniniz) bağış yapacağınızı,
 • Yakın ilişki içinde olduğunuz birine bağış yapacağınızı (örneğin eşiniz veya arkadaşınız),
 • Organ bağışı yaptığınız kişinin yasal olarak İngiltere'de bulunmasına izin verildiğini kanıtlamanız gerekir.

18 Yaşından Küçükler İçin İngiltere Ziyaret Vizesi Şartları

18 yaşından küçükseniz aşağıdaki şartları sağladığınız takdirde yanınızda bir yetişkin olmadan İngiltere’ye seyahat edebilirsiniz:

 • Ebeveyniniz veya vasinizden alınmış İngiltere'ye seyahat edebileceğinize dair yazılı bir izin,
 • Ebeveyniniz veya vasinizin tam irtibat bilgileri,
 • İngiltere'deki konaklamanız sırasında yaşamak için uygun bir yere sahip olduğunuza dair kanıtlar (birlikte kalacağınız kişinin adı ve doğum tarihi, yaşayacağınız yerin adresi, sorumluluğunuzu alacak kişiyle olan ilişkiniz, Birleşik Krallık'ta kalacağınız süre boyunca size göz kulak olabilmeleri için yazılı izin).
 • 18 yaşından küçükseniz yanınızda bir yetişkinle seyahat edecekseniz aşağıdaki şartları sağlamanız gerekir:
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişi ebeveyniniz değilse, İngiltere ziyaret vizesi başvurunuzda kendisi hakkında özel bilgi vermeniz gerekir.
 • Birlikte seyahat edeceğiniz kişinin adı vizenizde görünecek ve birlikte seyahat etmemeniz halinde İngiltere'ye girişiniz reddedilecektir.
 • Vize başvurunuzda, birlikte seyahat edeceğinize dair en fazla 2 yetişkin ismi belirleyebilirsiniz ve vizeniz yalnızca en az biriyle seyahat ederseniz geçerli olur.
 • Yetişkin de sizinle aynı anda vize başvurusunda bulunabilir, ancak her başvuru ayrı ayrı tamamlanmalıdır.
 • Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Formu

İngiltere vize başvurusu yapılırken en önemli belgelerden bir tanesi online olarak tanımlanan vize başvuru formunuzun doldurulmasıdır. Bu sebeple başvuru formunuzda yapılan hatalar veya yanlış sunulan bilgiler olumsuz sonuç almanıza sebebiyet verebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için vize başvuru formunuz kurumumuz tarafından uzman ekibimizce sizin için doldurulacaktır. 

İngiltere vize başvuru formunun talep edilen şekilde teslim edilmemesi ya da evrakların formda doldurulan bilgileri teyit etmemesi halinde kişinin İngiltere vize başvurusu işleminin red cevabı almasına neden olabilir. 

İngiltere Konsolosluk işlemlerinizin aksamadan ve zaman ya da maddi kayıp yaşamadan tamamlamak için uzmanlarımızla iletişime geçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere turistik vize başvurularınızda en çok sormuş olduğunuz sorulardan biri de vizenin çıkış süresidir. Vize evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde ofisimize teslim ettiğinizde vize başvuru sürecinize başlamaktayız. Başvuru dosyanızın işlem süresi konsolosluğa veya başvuru merkezine başvurulduğu tarih itibari ile başlamaktadır. 

Dosyanız eksiksiz ve prosedürlere göre uygun olduğunda konsolosluğun işlem süresi randevu tarihinden sonra 15 iş günü olarak resmi açıklanan tarihtir. Bu tarih bazı olağanüstü durumlarda değişkenlik gösterebilir. Örneğin pandemi döneminde vize işlem süresi 20 ila 30 iş günü arasında sonuç gelme durumu olabilmesi mümkündür.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz İngiltere turist vizesi ücreti, pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İngiltere vize ücretleri, Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Ofisi tarafından belirlenir. Dönemsel olarak artan vize ücretleri ile ilgili değişiklik yapma hakkı da sadece ilgil ofis tarafından kullanılabilir.

İngiltere vize ücretleri, başvurulacak vize türüne ve ülkede kalınacak gün sayısına göre farklılık arz eder. Bu nedenle ilk olarak İngiltere turist vizesinin sizin ziyaret amacınıza uygun olup olmadığını iyi belirlemeniz gerekir. Öte yandan İngiltere turist vizesi için başvuru işlemlerinize başlamadan önce en güncel İngiltere turist vizesi ücretleri hakkında bilgi edinerek başvurusu sırasında yaşanabilecek bir olumsuz durumun önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle vize merkezimize dilediğiniz zaman ulaşıp, güncel vize ücretleri hakkında daha detaylı ve güncel bilgileri alabilirsiniz.

İngiltere turist vizesi ücretlerinden, fiyatlandırmayı etkileyen unsurlardan bir diğeri de başvuru yapılacak olan bölgedir. Bazı illerde standart vize ücreti uygulaması geçerliyken kimi bölgelerde ise vize başvuru merkezleri ek olarak bir ödeme daha alır. İngiltere turist vize başvurularınızı; İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep şehirlerinden yapılan başvurularda ek bir ücret alınmaz. Ancak Antalya, İzmir ve Adana’da başvuru yapacağınız İngiltere turist vizesi için gideceğiniz vize başvuru merkezi, sizden ilgili bilgilerinizin ve biyometrik tarama verilerinizin ulaştırılması için ek bir ücret alır. En güncel bilgileri edinmek ve bulunduğunuz bölgeden İngiltere turist vizesi için ödeyeceğiniz ücretin miktarını öğrenmek için Vize Merkezi’mizin uzman temsilcileri ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. 

İngiltere Turist Vizesi Harcı Ne Kadar?

İngiltere turistik vize başvurusu esnasında ödenmesi gereken vize harcı konsolosluğun resmi sitesinden online olarak tarafımızdan ödenmektedir. Vize harcı ödemesi sadece İngiltere Konsolosluk işlemleri bazında alınan ücrettir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi ücretleri ve vize danışmanlık ücretleri ayrıca hesaplanmaktadır. 

Siz başvurunuzu Vize Merkezi danışmanlığında yaptığınızda tüm ödemelerinizi firmamıza yapmanız yeterlidir. Biz sizler adına vize başvuru randevunuzu almadan hemen önce online olarak ödemelerinizi gerçekleştirmekteyiz. 

İngiltere turist vizesi başvurularınız için Vize Merkezi danışmanlarımıza 0212 970 05 55 numaralı hattan ulaşabilir. Başvurunuzu güvenle yapabilirsiniz.

Keyifli seyahatler.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

12 sorudan en popüler 12 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi Alırken Sponsor Gerekli Mi?
  N.E., 09 Mar 2023, 12:32

  Merhaba 2 çocuğum ve ben İngiltere’ye gitmeyi planlıyorum eşim gelmeyecek ama bize sponsor olacak bunun için hangi evraklara ihtiyaç duyacağız? Eşimin kendi firması var ve bende orada sigortalı olarak çalışmaktayım. Çalışanlar için İngiltere vizesi alırken sponsor gerekli mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Turist Vizesi Ücreti
  K.A., 02 Haz 2020, 11:59

  Merhaba, İngiltere turist vizesi ücreti ne kadar? İlk defa vizeye başvuranların ödemesi gereken ücret ne kadar olacak? Ben İstanbul’da öğrenciyim. Sınırlar açılırsa ve vize verilmeye başlanırsa İngiltere’ye gitmeyi planlıyorum. 10 gün kadar kalacağım otel rezervasyonu yaparak. Başvuru ücretleri ve benim hazırlamam evraklarla ilgili bilgi verebilir misiniz? İşlemlerin ne kadar sürede sonuçlanacağına dair de bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Turist Vizesi
  N.K., 30 May 2020, 18:32

  Selamlar. İngiltere turist vizesi almayı düşünüyorum. İngiltere’nin çok zor vize verdiğini biliyorum bu nedenle size danışmak istedim. Ayrıca ilk vize başvurum olacağı için desteğe ihtiyacım olacak. Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım. İngiltere’de bir arkadaşımın yanına gideceğim ama davetiye almak istemiyorum. Turistik başvuru istiyorum. Türkiye’de ortalama bir maaşla özel bir şirkette çalışıyorum. Sizce vize alma şansım var mı? Ne yapmalıyım? Ret durumunda sonradan kabul almak daha zor olacağı için tedbirli davranmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Turistik Vize Nasıl Alınır?
  G. Altınbilek, 11 Şub 2020, 13:14

  İngiltere turist vizesi için geniş bilgi talep ediyorum. Eşim ile beraber gitmeyi düşünüyorum. Ücreti nedir ve hangi belgeler lazım? İngiltere turistik vize nasıl alınır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere turistik vize almak kolay mı?
  M.er, 13 May 2019, 04:05

  Merhaba, Ben emekli sandığında emekliyim. Yeşil pasaportum var son iki yılda 4/5 kez Almanya giriş ve çıkışlarım var Londra’ya turistik vize almak istiyorum gelirim emekli maaşı ve 2 kira gelirim var ayrıca otomobil var vize alabilir miyim. İngiltere turistik vize almak kolay mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayanlar turistik İngiltere vizesi alabilir mi?
  E.E., 20 Nis 2019, 18:12

  Merhaba, Çalışmayanlar turistik İngiltere vizesi alabilir mi? 2017 yılında tıp fakültesinden mezun oldum doktorum ama şuan çalışmıyorum, haziranda evleneceğim eylül ayında eşimle turistik amaçlı Londra'ya gitmek istiyoruz, sponsor olarak ailemi yada eşimi göstersem bile aktif çalışmadığım için turistik vize almakta sıkıntı yaşar mıyım? (daha önceden alınmış schengen ve abd vizelerim var)

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğrenciler için turistik İngiltere vize evrakları nelerdir?
  K.A., 06 Mar 2019, 21:20

  Merhaba ingiltere vizesine başvurucam gerekli belgeleri bir türlü bulamadım turistik vizeye başvurucam yardımcı olur musunuz 19 yaşında öğrenciyim.İngiltere vize evrakları nelerdir? Vize merkezi vize evrakları için yardımcı oluyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere turistik vize için gereken evraklar nelerdir?
  C.K., 13 Oca 2019, 21:10

  İngiltere turistik vize için gereken evraklar nelerdir? Bir de davetiye olursa dahamı kolay olur gitmem kendime ait evim var 2 aracım var az miktarda param var şu anda 3 yıl çalıştığım düzenli bir işim var gereken evraklar nelerdir bir de nasıl başvuracağız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • turistik İngiltere vizesi nasıl alınır?
  H. Ş., 10 Eyl 2017, 22:20

  Merhaba, Eşim ile beraber ingiltere turistik vizesine başvuracağız. Bana dependant olarak eşimle seyahata çıkıyor olacağız. Tek bir ödeme yapıldı ve eşim için ikinci bir başvuru gerekiyor mu? 2. online başvuru formuna gerek var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere turistik vize ücreti ne kadar?
  F. T., 04 Ağu 2017, 10:01

  Selam, İngiltere turistik vize ücreti ne kadar? Yeşil pasaport sahibi öğrenciyim. İkinci sorum, İstanbul'dan vize alınabilir mi?Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Turistik İngiltere vizesi için aile başvurusu nasıl yapılır?
  H.T., 20 Kas 2016, 22:45

  Merhaba, eşim ve kızımla Ocak ayında Londra'ya gitmek için, turistik seyahat amaçlı vizeye başvurmak istiyoruz. Sadece eşimin başvurması ve başvurusuna kızımı ve beni eklemesi mi gerekir yoksa her birimiz için ayrı başvuru ve ayrı dosya, ayrı başvuru ücreti mi gerekiyor? Turistik İngiltere vizesi için aile başvurusu nasıl yapılır? Teşekkürler...

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere turistik vize başvurusu
  S. Ismarlama, 31 Ağu 2016, 11:39

  Merhaba. İngiltere turistik vize başvurusu yapacağım, vize başvuru tarihini nasıl alabilirim? 20 Eylül'de belge tesliminde bulunmak istiyorum. En kısa ne kadar sürede çıkar? Teşekkürler, iyi günler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp