İngiltere Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi

İngiltere Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi

İngiltere Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi, Türkiye’de çalıştığınız şirketin organizasyonu dâhilinde İngiltere’deki bir şubesinde görev almanız gerekirse başvurmanız gereken vize türüdür.

İngiltere’de yaşamak ve çalışmak için Tier 2 vizesi başvurusu yapmadan önce lisanslı bir sponsor tarafından istihdam edilmeniz gerekir. Sponsorunuz teklif ettiği iş için uygun olup olmadığınızı ve vize alıp alamayacağınızı kontrol ettikten sonra her şey yolunda ise size bir sponsorluk sertifikası verecektir. Ayrıca İngiltere vize başvurusu yaparken ihtiyacınız olacak diğer bilgileri de (ne kadar maaş alacağınız gibi) size vermek zorundadır.

Tier 2 Vizesi Kategorileri

Uzun Vadeli Personel:

12 aydan fazla süreli ve şirketteki pozisyonun İngiltere’den işe alınacak bir işçi ile doldurulamayacağı transferlerdir. Uzun vadeli bir personel olarak İngiltere çalışma vizesi Tier 2'ye başvurmak istiyorsanız, 12 aydan fazla bir süredir aynı şirkette çalışıyor olmanız şarttır.

12 aydan daha kısa bir süredir aynı şirkette çalışıyorsanız ya şirketinizin size 73,900 GBP ödemesi veya İngiltere’de 1 yıl fazladan çalışmanız gerekmektedir.

Kısa Vadeli Personel

12 ay dâhil olmak üzere 12 aydan kısa ve şirketteki pozisyonun İngiltere’den işe alınacak bir işçi ile doldurulamayacağı transferlerdir. Kısa vadeli bir personel olarak Tier 2 vizesine başvurmak istiyorsanız, 12 aydan fazla bir süredir aynı şirkette çalışıyor olmanız şarttır.

Bu vizeye ancak sponsorluk belgeniz 5 Nisan 2017'de veya daha önce tahsis edildiyse başvurabilirsiniz. İşverenler, bu tür vize için yeni bir sponsorluk sertifikası veremezler çünkü başvurular kapatılmıştır.

Mezun Stajyer:

Bu vize, uzman iş pozisyonları için mezun stajyer programlara yapılan transferler içindir. Mezun stajyer olarak Tier 2 vizesine başvurmak istiyorsanız yeni mezun ve işvereninizle en az 3 aylık iş ilişkinizin olması gerekmektedir.

Tier 2 (Şirket İçi Transfer) Vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 2 (Şirket İçi Transfer) Vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Birleşik Krallık’ta çalışmaya başlayacağınız tarihten en fazla 3 ay önce vize için başvuru yapabilirsiniz. Çalışmaya başlayacağınız tarih sponsorluk belgenizde yer alan tarihtir. Başvurunuzdan sonra 3 hafta içinde olumlu ya da olumsuz bir cevap alabilirsiniz.

Tier 2 Vize Süreleri

Tier 2 (Şirket İçi Transfer) vizesi ile vize türünüz için geçerli olan azami süre ile ya da sponsorluk belgenizde belirtilen sürenin 1 ay fazlası kadar (hangisi daha kısa ise) İngiltere’de kalabilirsiniz.

Tier 2 vizesi ile İngiltere’de maksimum kalabileceğiniz süreler:

 • Uzun Vadeli Personel (senede 120.000 GBP'den fazla kazanıyorsanız): 9 yıl
 • Uzun Vadeli Personel (senede £ 120.000 GBP’den az kazanıyorsanız): 5 yıl, 1 ay
 • Mezun Stajyer: 12 ay
 • Kısa Vadeli Personel: 12 ay
 • Sponsorluk belgenizdeki başlangıç tarihinden 14 gün önce İngiltere’ye giriş yapabilirsiniz.

Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • İşiniz için geçerli bir sponsorluk sertifikasına sahip olmalısınız.
 • İşiniz için 'uygun bir maaş' ödenmesi gerekir.
 • İngiltere'ye gittiğinizde geçiminizi sağlayabileceğinizi gösteren kişisel tasarruflarınız olmalıdır.
 • Son 5 yılda herhangi bir seyahat engelinizin olmadığını ve gerçekleştirdiğiniz seyahatleri göstermelisiniz.
 • İşvereniniz için çalıştığınızı kanıtlayabilmelisiniz.

Birleşik Krallık’ta çalışmaya başlamadan önce size bir sponsorluk belgesi vermek üzere anlaşma yapacağınız bir sponsora ihtiyacınız vardır. Sponsorluk sertifikası, iş ve kişisel bilgileriniz hakkında bilgi içeren bir referans numarasından oluşmaktadır. Gerçek bir sertifika veya kâğıt belge değildir.

Sponsorunuz size sponsorluk belgesinin referans numarasını verecektir. Bu belge size verildikten sonra 3 ay geçerlidir. Eğer işiniz boyunca İngiltere’ye girip çıkmanız gerekirse sponsorunuz size çoklu giriş sertifikası verecektir.

Ayrıca İngiltere çalışma vizesi başvurunuzda kullanmak üzere size yardımcı olacak başka bazı bilgileri de sponsorunuzdan öğrenmelisiniz; örneğin ne kadar maaş alacağınız gibi.

Tier 2 (Şirket İçi Transfer) vizesine başvurabilmeniz için vize türünüze göre belirlenmiş minimum maaşı ya da size teklif edilen pozisyon için uygun olan maaşı (hangisi daha yüksekse) alıyor olmanız gerekmektedir.

Minimum maaş:

 • Uzun Vadeli Personel için 41.500 GBP
 • Kısa Süreli Personele 30.000 GBP
 • Mezun Stajyer için 23,000 GBP

Vize başvurunuzdan 90 gün önce hesabınızda 945 GBP olduğunu gösteren banka hesap dökümlerini başvuru sırasında belgelemeniz gerekmektedir. (Bu paranın, İngiltere’de geçiminizi sağlayabileceğinizi göstermesi açısından 90 gün boyunca banka hesabınızda kalması gerekmektedir; ancak tam olarak onaylanmış A sınıfı sponsorunuz, sponsorluk belgenizde tüm masraflarınızı karşılayacağını ve İngiltere’deki yaşamınız süresince yardım talep etmeyeceğinizi belirttiyse, 945 GBP tasarrufa ihtiyacınız olmayacaktır.)

Başvurunuzu yaptıktan sonra işvereniniz için ne kadar süre çalıştığınızı kanıtlamanız istenebilir. Sürenin uzunluğu, hangi vizeye başvurduğunuza bağlıdır.

 • 73.000 GBP veya daha az kazanan uzun vadeli personel - minimum 12 ay çalışma
 • 73.000 GBP’den fazla kazanan uzun vadeli personel - minimum çalışma süresi yok
 • Kısa Vadeli Personel - minimum 12 ay çalışma
 • Mezun Stajyer - minimum 3 ay çalışma

Sorulursa, bu süre boyunca işvereniniz tarafından size maaş ödeme yapıldığını göstermeniz gerekecektir. Bunun için basılı orijinal makbuz, sponsorunuzun bir yazı ile onayladığı ve şirketin kıdemli bir personeli tarafından imzalanmış online makbuz veya banka dekontları ibraz edebilirsiniz.

Uzun vadeli personel olarak Tier 2 vizesine sahipseniz, vizenizi 5 yıla kadar (eğer yılda 120.000 GBP’den fazla kazanıyorsanız 9 yıla kadar) uzatabilirsiniz.

Kısa vadeli personel veya mezun stajyer olarak Tier 2 vizesine sahipseniz ancak 12 aya kadar uzatabilirsiniz.

Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Sponsorluk sertifikası referans numarası
 • Yeterli kişisel tasarruflarınızın olduğunu belgeleyen banka hesap dökümleri (sponsorluk belgenizde sponsorunuzun sizi destekleyeceği yer almıyorsa)
 • Geçerli bir pasaport (iki tarafı da boş bir sayfası olan)
 • Geçmiş seyahat bilgileriniz istenirse süresi dolmuş pasaportlarınız
 • İngilizce olmayan belgelerinizin onaylanmış çevirileri

Durumunuza uygun, geçerli ve en güncel evrak listesi için iletişim numaralarımızdan veya [email protected] e-posta adresinden İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere vizesi için hazırlanacak genel evraklar için tıklayınız.

Tier 2 Şirket İçi Transfer Aile Vizesi

Tier 2 vizesi sahibinin bağımlıları (bakmakla yükümlü olduğu aile üyeleri) de bu vizeye başvurabilirler.

Bu kişiler;

 • Tier 2 vizesi sahibinin eşi
 • Tier 2 vizesi sahibinin 18 yaş altı çocukları

Tier 2 (Şirket İçi Transfer) vizesi almak isteyenler, bakmakla yükümlü oldukları kişilerin vize başvurularını kendi başvuruları ile birlikte yapmalıdırlar. Tier 2 vizesi sahibi, bakmakla yükümlü olduğu kişileri İngiltere’deki yaşamları süresince destekleyeceğini ispatlamalıdır.

Her aile üyesinin bireysel olarak veya Tier 2 vizesi sahibiyle birlikte başvurup başvurmadığına bakılmaksızın 630 GBP tasarrufa sahip olması gerekir. (Tier 2 vizesi sahibinin hesabında bulunması gereken 945 GBP’ye ek olarak).

Aile üyelerinin sahip olduğunu göstermesi gereken para kendi hesaplarında veya Tier 2 vizesi sahibinin hesabında başvurudan en az 90 gün önce bulunmalı ve 90 gün boyunca hesapta kalmalıdır.

Tam olarak onaylanmış A sınıfı bir sponsorunuz varsa, sponsorluk belgenizde tüm masraflarınızı karşılayacağını ve İngiltere’deki yaşamınız süresince yardım talep etmeyeceğinizi belirttiyse, bu tasarruflara ihtiyacınız olmayacaktır.

Tier 2 (Şirket İçi Transfer) Aile Üyeleri vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız.

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 2 vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere EEA Family Permit Vizesi hakkıda bilgi için tıklayınız.

Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi İle Yapabilecekleriniz

 • Sponsorluk belgesinde tanımlanan işte sponsorunuz için çalışabilirsiniz.
 • Aynı alanda ve ana işinizle aynı seviyede, haftada 20 saate kadar ikinci bir iş yapabilirsiniz.
 • Gönüllü olarak herhangi bir işte çalışabilirsiniz.
 • Ana işinize müdahale etmediği sürece eğitim görebilirsiniz.
 • İngiltere’den başka bir ülkeye seyahat edebilir ve İngiltere’ye geri dönebilirsiniz.
 • Aile üyelerini İngiltere’ye götürebilirsiniz.

Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi İle Yapamayacaklarınız

 • Kamu fonlarından yararlanamazsınız.
 • Vizenizi almadan önce çalışmaya başlayamazsınız.

İngiltere vizesi için evrak listesi

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi
  T. Yazgın, 02 Mar 2020, 11:10

  İngiltere Tier 2 şirket içi transfer vizesi için neler lazım? Evrak, ücret ve süre bilgisi rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp