İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İngiltere Vize Merkezi, İstanbul

İngiltere Vize Merkezi, İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

İngiltere vizesine İstanbul ve çevre illerinden başvuru yapacak kişiler sitemizi inceleyerek başvurularını yapabilirler. Sizler için hazırlanmış açıklamaları dikkatle inceleyerek İngiltere vizenizi, İstanbul Vize Merkezimizin rehberliğinde kolayca alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İstanbul vize ofisimiz ile iletişime geçebilir, şayet yeterli zamanınız varsa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya [email protected] e-posta hesabımıza yazınız. [email protected] üzerinden öneri ve şikâyetlerinizle ilgili samimi görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere Vizesi İstanbul’da Nereden Alınır?

İngiltere vizesi İstanbul’da vize merkezleri vasıtasıyla alınmaktadır. Öncelikle çağrı merkezinin aranarak evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Evrak listesi başlığı altında da gerekli tüm bilgiler yer almaktadır.

İstanbul şubesinden aynı zamanda Sakarya ve İzmit illerinde ikamet eden vatandaşlar için de işlem yapılabilmektedir. Vize başvuruları için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Vize başvuruları en fazla 3 ay önce yapılabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihine en az 1 ay kala vize merkezine başvurularak işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

İstanbul’dan İngiltere Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

 1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere Vizesi İçin İstanbul Başvuru Evrakları

Birleşik Krallık olarak adlandırılan İngiltere Schengen vize bölgesine dâhil değildir. T.C Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri İngiltere vize prosedürüne tabidirler. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

İstanbul İngiltere vizesi, İzmit İngiltere vize işlemleri ve Sakarya İngiltere vizesi başvuru hazırlık aşamasında mesleki durumunuz önemlidir. İngiltere vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İstanbul İngiltere vize başvuru formunu yazdırabilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! İngiltere vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için İstanbul İngiltere vize başvuru evraklarınızın tam olması gerekir. Tamamlayamadığınız evraklar var ise alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini İstanbul Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Süreç içerisinde Konsolosluk vize departmanı veya Vize Merkezi çalışanlarımız yeni evrak isteyebilir. İstenen evrakların hazırlanması vize başvuru sahipleri için zorunluluktur.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine İstanbul ve çevresindeki illerden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde yaşayanlar İstanbul şubemizden İngiltere Vizesi başvurusu yapabilir.

Vize Merkezi – İstanbul ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir.

İngiltere Vizesi İstanbul Randevu

Randevu konsolosluğun resmi web sitesinden alınmakta olup, çok kolay bir işlem değildir. Öncelikle üye olunması gerekmektedir. Bu işlemler Vize Merkezi danışmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Randevu alırken tarih ve saatin size uygun olmasına önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü çocuklar da dahil olmak üzere tüm başvuru yapan kişilerin randevu gününde şahsen başvurmaları zorunludur. Biyometrik veri olarak parmak izi ve dijital fotoğraf alınmaktadır. Çocuklardan parmak izi alınmamasına rağmen fotoğraf sebebi ile onların da şahsen gelmeleri zorunludur.

İstanbul İngiltere vize randevusu hakkında

İstanbul İngiltere vizesi, İzmit İngiltere vize işlemleri ve Sakarya İngiltere vizesi için İstanbul’dan yapılacak vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. İstanbul Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi için randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile ilgili tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak zaman kaybı yaşamayın.

İngiltere İstanbul vize başvurusunda dikkat edilecek hususlar;

 • Vize başvurularında zaman planlaması çok önemlidir.

İstanbul İngiltere vizesi, İzmit İngiltere vize işlemleri ve Sakarya İngiltere vizesi için İstanbul’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar zamanınız olmalıdır. İngiltere vizesine 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle İstanbul’dan İngiltere vizesine başvuracak kişilere Vize Merkezi olarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

 • Amacınıza uygun İngiltere vize başvuru yapın.

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.Bu kategoride vize başvurusu için İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye sadece turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize türüne göre başvuru evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde İstanbul’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır. İngiltere vizeniz İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazdığınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlar. Vize başvurunuz öncesinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

 • İstanbul İngiltere vize başvurunuzu hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • Biyometrik veriler beyan edilmeli.

İstanbul İngiltere vizesi, İzmit İngiltere vize işlemleri ve Sakarya İngiltere vizesi için İstanbul’dan yapılacak başvurular için Biyometrik verilerinizi vermeniz gereklidir. İstanbul İngiltere Konsolosluğu vize başvuru merkezine gelerek parmak izi bilgilerinizin kayıt altına alınma işlemini yaptırmalısınız.

İngiltere vizesine İstanbul’dan yapacağınız başvurularda bu işlemi daha önceden yapmış olsanız dahi parmak izi bilgileriniz bazen okunamadığı için tekrar yapmanız istenebilir. Biometrik verilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

İstanbul İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibini, gerekli görürse mülakata çağırabilir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi genel olarak 3 hafta bir başka deyişle 21 iş gününde çıkmaktadır. Fakat bazı özel durumlarda bu süreç değişmektedir. Özellikle yukarıda belirtilen resmi tatil günlerine yakın tarihlerde seyahat edecek olanların daha erken davranması önemlidir.

Resmi tatil dönüşlerinde vize işlemlerinin birikmesi ayrı bir yoğunluk yaşatmaktadır. Dolayısıyla vize sonuçlanması zaman alabilmektedir. Bunun dışında vize ihtiyacı acil olanlar için ekspres vizeler de söz konusudur. Bu tip vizeler için ekstra ücret ödemek gerekmektedir. Bu vizeler 1 ile 5 iş günü arasında sonuçlanmakta ve pasaportunuz sizlere teslim edilmektedir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine etki etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz, İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

İngiltere Vize Merkezi, İstanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp