İngiltere Vip Vize Randevu

İngiltere Vip Vize Randevu

İngiltere vize başvuru işlemleri ve İngiltere VİP vize randevu uygulaması İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi aracılığı ile tamamlanır.

İngiltere vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere Başkonsolosluğu üzerinden direkt olarak vize randevusu alamaz ve konsolosluk üzerinden vize başvuru işlemi gerçekleştiremez.

İngiltere Vip Vize Randevu Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvuru işlemleri için resmi web sitesi üzerinden İngiltere vize başvuru formu doldurulur ve yine aynı sistem üzerinden randevu alınır. Randevu alımı sonrası başvuru merkezi üzerinden parmak izi verilir ve evrak teslimi yapılır.

İngiltere vize başvuru merkezi standart hizmet ve randevu sistemi dışında ek hizmetler sunmaktadır. Sunulan ek hizmetler için ek ücret alınır.

Alınan randevubaşvuru sahibi için uygun değilse ya da verilen standart randevudan daha yakın bir tarih için randevu alınması gerekiyor ise İngiltere VİP vize randevu alınarak randevu öne çekilebilir. Bu randevuyu alarak başvuru sahibi İngiltere vize randevusuna daha erken bir tarihte katılabilir ve randevu esnasında özel bir temsilci ile birlikte başvurusunu tamamlayabilir.

Başvuru esnasında başvuru evrakları ayrı bir odada özel asistan tarafından alınır ve işlem daha hızlı bir şekilde tamamlanır. İşlemler esnasında başvuru sahibi dilerse çay kahve isteyebilir. Randevu alımı için ayrı bir başvuru formu ya da hazırlanması gereken ek evraklar yoktur. İşlem sonunda randevu standart randevu olarak değil VIP olarak alınır ve başvuru günü standart ödemeler dışında vip ödemesi yapılır.

İngiltere vip vize randevu alımı Premium başvuru olarak adlandırılır ve vize harç giderleri dışında ek ödemeye tabidir. Vize reddi durumundaücreti iadesi yapılmaz. Başvurunun vip olarak yapılmasının vize kararına olumlu bir etkisi olmayacaktır.

Vipvize randevusu tüm vize kategorileri için alınabilir. Aile ya da grup halinde yapılan başvurularda da her kişi için randevu alınır ve vipücreti ödenir. Tüm kişiler için tek ödenmeve aynı saate randevu alınması mümkün değildir.

İngiltere vipvize randevunormal randevuya göre daha yakın bir tarihe, dilerseniz de çalışma saatleri dışında bir saate alınabilir.

İngiltere Vizesi VipServis

İngiltere vize başvuru merkezi başvuru sahiplerine işlemlerini daha konforlu tamamlayabilmeleri için birçok hizmet sunmaktadır. Yeni uygulama ile birlikte

 • Vize başvuru evrakları taranarak sisteme yüklenir ve İngiltere Konsolosluğu’na ulaştırılır.
 • Daha önce randevu günü başvuru merkezine teslim edilen evraklar başvuru merkezi tarafından dosya halinde konsolosluğa ulaştırılıyordu. Yeni uygulama ile evraklar başvuru sahibi tarafından ya da başvuru merkezi görevlisi tarafından taranarak sisteme yüklenir
 • İngiltere Konsolosluğu'naelektronik ortamda ulaştırılır.
 • Başvuru sahibi randevu alımı sonrası evrakları kendisi tarayarak sisteme yüklemek isterse Self Service randevu alır ve vize harcı dışında başka bir ödeme yapması gerekmez.
 • Başvuru sahibi evrak tarama işlemini başvuru merkezine yaptırmak isterse ise Assisted Service randevu alır ve ek olarak başvuru merkezine 210 TLtarama ücreti öder.
 • Evraklar başvuru merkezi görevlisi tarafından randevu günü taranır ve sisteme yüklenir.

İngiltere Vize Priority Service: İngiltere Vizesi VIP

VIP servis alarak işlemleri daha hızlı ve kolay tamamlamak isteyen kişiler için de çok sayıda hizmet vardır. Başvurunun hızlı sonuçlandırılması, başvurunun VIP olarak yapılması ve çalışma saatleri dışında başvuru gibi çok sayıda hizmet vardır.

Bu servislerden işlemlerin hızlı sonuçlanmasını sağlayan Ekspres İngiltere vizesi ve Süper Ekspres İngiltere vizesi seçenekleridir. Ekspres İngiltere vizesi (Priority Service) işlemlerin randevu gününden sonra 5 iş gününde sonuçlanmasını sağlar. Süper Ekspres İngiltere vizesi (Super Priority Service) ile ise işlemler randevu gününden sonra 24 saatte sonuçlanır.

İngiltere vizesi vip servis kapsamında öncelikli vize randevusu alımı ve erken saatte vize randevusu alma seçenekleri de vardır. Premium olarak adlandırılan randevu seçeneği seçildiğinde başvuru sahibi çalışma randevusunu daha yakın bir tarihe alabilir.

Ayrıca çalışma saatleri dışında da randevu alabilir ve randevu esnasında çay kahve eşliğinde özel hizmet alır. İşlemler ayrı bir odada sıra beklemeden tamamlanır. İngiltere vizesi vip servis randevusu, başvuru işlemi online olarak tamamlandıktan sonra alınır. Bu tür vize servisi için mutlaka başvuru merkezine gitmeden önce randevu alınmalıdır.

Premium başvuru olarak adlandırılan İngiltere vizesi vip servisi randevunun erken gün ya da erken saate alınmasını sağlar ve başvuru merkezinde işlemlerin konforlu bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Premium başvuru seçeneği dışında başka bir hizmet alınmadıysa işlemler normla sonuçlanma süresi olan 21 günde sonuçlanır. Bu başvuru servislerin tamamı işlemlerin hızlı sonuçlanmasını sağlamaz.

İngiltere Vizesi VipBaşvuru

İngiltere vizesi vip başvurusu için İngiltere vize başvuru formu normal başvuru prosedürüne uygun olarak doldurulur. Vip İngiltere vize başvurusu için doldurulması gereken ayrı bir formyoktur.

Standart başvuru formu doldurulduktan sonra randevu ekranında VİP İngiltere vize seçenekleri ve hızlı vize seçenekleri çıkacaktır. Vip vize başvurusu için Premium İngiltere vize başvurusu seçeneği seçilmelidir ve randevu alınmalıdır. Sistem aynı gün için vip randevu ve normal randevu seçenekleri sunabilir. Vip başvuru yapmak istiyorsanız vip randevu saatlerini ve günlerini seçtiğinizden emin olmalısınız. VIP İngiltere vize başvurusu yaptığınızda randevu ekranında ek ödeme tutarı çıkacaktır.

Başvurunuz vip olması vize sonucunuzu etkilemeyecektir. Konsolosluğun vize kararını vermesinde herhangi bir etkisi yoktur. İngiltere vip servis uygulaması sadece öncelikli vize randevusu alabilmeniz ve randevu esnasında özel hizmet alabilmeniz için geçerlidir.

İngiltere vipbaşvurusu yapmanız ve vip servis kullanmanız vize başvurunuzun hızlı sonuçlanmasını sağlamaz. VIP başvuru yaparak ek ödeme yapsanız da başvurunuz normal sonuçlanma süresi olan 21 günde sonuçlanır.

Vipbaşvuru yaparken aynı zamanda yine ek ödeme karşılığı diğer hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Örneğin; Ekspres İngiltere vize başvuru hizmeti ya da Süper Ekspres vize başvuru hizmetinden faydalanabilir ve vizenizi kısa sürede alabilirsiniz. VİP başvuru hizmeti diğer hizmetlerle beraber kullanılabilir. Tüm hizmetler için ayrı ayrı ödemeler gerçekleştirilmelidir.

Vip İngiltere vize başvurusu yaparak randevu aldıktan sonra VİP ödemeniz randevu günü İngiltere vize başvuru merkezi tarafından alınacaktır ve başvurunuz özel bir odada, sizin için atanmış başvuru merkezi görevlisi eşliğinde yapılacaktır.

İngiltere vizesi vip başvurusu sonrası vize başvurunuz reddedilirse ücreti iade edilmez. Grup halinde İngiltere vize başvurusu yapılması durumunda tüm başvuru sahipleri ayrı ayrı ücret ödemelidir. Bu ücretler çocuklar ve yetişkinler için aynıdır. Vip başvuru yapmaktan vazgeçmeniz durumunda randevu tarihinden önce sistem üzerinden randevunuzu değiştirerek vip randevu yerine normal randevu alabilirsiniz.

Başvuru yapmanız, yakın tarihe randevu alabilmenizi ve randevu esnasında özel hizmet almanızı sağlar. Vip İngiltere vize randevusu alarak başvurunuzu normal randevu tarihlerinden daha erken bir tarihe alabilirsiniz.

İngiltere Vip Vize Ücreti

İngiltere vize başvuru işlemleri için İngiltere vize başvuru merkezi tarafından verilen hizmetlerden biri de vip vize hizmetidir. Vip vize başvuru işlemi yapılarak öncelikli randevu alınabilir ve randevu esnasında işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanabilir. Normal randevular ortama 3-4 iş günü sonrasına verilirken ek ödeme yaparak faydalanabileceğiniz VİP hizmet ile randevunuzu ertesi gün için de alabilirsiniz.

Tutar başvuru merkezine kredi kartı ile ya da elden ödenebilir. VİP vize ücreti İngiltere vize harç ücretine ek olarak ödenir.

 • İngiltere vip vize ücreti tüm başvuru sahipleri için ayrı ayrı ödenir. Örneğin; aile olarak başvuru yapıyorsanız tüm başvuru sahipleri için ayrı ayrı vip vize ücreti ödemelisiniz. Vip vize ücreti çocuklar ve yetişkinler için aynıdır.
 • Vipvize hizmetinden faydalanırken aynı zamanda diğer hizmetleri de kullanabilirsiniz. Her bir hizmet için ayrıca ödeme yapmanız gerekecektir.
 • İngiltere vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ödediğiniz VİP ücreti iade edilmez.
 • Vize başvuru ücreti ödeyerek vip randevu aldığınızda başvuru merkezinde başvuru merkezi görevlisi size eşlik edecek ve yardımcı olacaktır. Başvuru merkezinde ihtiyacınız olması durumunda fotokopi çekimi ücretsiz olarak yapılacaktır.

İngiltere Vize Ücret Tablosu İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere öncelikli vize başvurusu
  M. Yelden, 03 Mar 2020, 10:13

  İngiltere öncelikli vize başvurusu nedir? Hangi durumlarda bu başvuruyu yapabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Vizesi Vip Servisi
  D. Taylan, 02 Mar 2020, 09:54

  İngiltere vizesi vip servisi içinde hangi özellikler var? Ve ücreti nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere VİP Vize
  S. Erkan, 11 Şub 2020, 13:25

  İngiltere VİP vize seçeneği var mıdır? Varsa özellikleri, bize faydası ne olacak ve ücreti nedir? Bu şekilde başvuru yapmam durumunda vize almam kolaylaşır mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp