İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vize

İngiltere ticari vize İngiltere’ye iş amaçlı seyahatler için hazırlanmış vize kategorisidir. Fuar, iş görüşmesi, iş toplantıları bu kapsamda değerlendirilir. Ticari vize kısa süreli ziyaret vizesi kapsamında yer almakta kişinin, iş için İngiltere’de bulunması zorunluluğunu ispatlayan davetiye veya katılım (fuar-toplantı) belgelerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Faaliyet gösterilen iş kolu ve seyahat sebebine göre talep edilen evrak listesi değişmekte olduğundan İngiltere vizesi dosyasının kişisel kıstaslara göre hazırlanması gerekmektedir.

İngiltere konsolosluk işlemlerine sunulması gereken başvuru dosyasının eksiksiz ve tüm belgelerin birbirini teyit eder nitelikte olması gerekir. Aksi takdirde seyahat etmek istediğiniz tarihler ret cevabı ile uzayabilir.

İngiltere’yi işle ilgili faaliyetler için ticari olarak ziyaret etmek isterseniz standart ziyaretçi vizesi alabilirsiniz. İşle ilgili faaliyetlere örnekler şunlardır:

 • İngiltere’de bir konferans, toplantı veya eğitime katılmak,
 • İngiltere’de gerçekleşecek spesifik spor etkinliğine katılmak,
 • Bir akademisyen olarak İngiltere’deki bir araştırma yapmak veya araştırma yapan öğrencilere refakat etmek,
 • Bir doktor veya diş hekimi olarak İngiltere’deki bir araştırmaya katılmak,
 • Professional and Linguistic Assessment Board (PLAB) veya Objective Structured Clinical Examination (OSCE) sınavlarına girmek.

İngiltere ticari vize başvurunuzda zaman ve maddi kayıp yaşamadan yapmak için Vize Merkezi danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Eğer seyahatiniz ticari bir gereklilik arz etmiyorsa İngiltere ziyaret vizesine ait diğer kategorilerden başvuru yapmanız gerekir. Diğer vize kategorileri için tıklayın.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere ticari vizesi için gerekli evraklar çalışma durumunuza göre farklılık gösterebilir. Şirket sahibi ve çalışanlar olarak iki grupta örneklendirerek kısa bir özet aşağıdaki gibi verilmiştir.

İngiltere Ticari Vize Başvuru Formu

İngiltere ticari vize başvurusu işlemleri için öncelikli evrak vize başvuru formudur. Her başvuru sahibi adına online olarak başvuru formu doldurması gerekir. Aşağıda bilgisini vereceğimiz evrak listesi de bu formda verilen bilgilere istinaden şekillenmektedir.

Bu hizmet için bizler yardımcı olmaktayız. Ofisimizi ziyaret ederek veya bize 0212 970 05 53 numaramızdan ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Şirket Sahipleri

 • İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, ıslak kaşe ve imzalı)
 • Pasaport (seyahatinizin bitimi itibari ile en az 6 ay geçerli olmalı)
 • Ticari davetiye (İngiltere’deki şirketten; Antetli kağıda, davetiye gönderen kişinin pasaport ve kimlik kartı, fotokopileri ile)
 • Güncel şirket evrakları (Orijinal faaliyet belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri)
 • SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 • Vadesiz banka hesap hareketleri (son 3 aylık, şirkete ait, en az 25.000 TL bakiyeli, kaşe ve imzalı ve imza sirküleri )
 • Var ise gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği çıktısı

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Çalışan

 • İngiltere ticari vizesine başvuracak SGK'lı olarak çalışan kişilerin yukarıda belirtilen listeye ek olarak aşağıda belirtilen evrakları da hazırlaması gerekmektedir.
 • SGK işe giriş bildirgesi (e-devletten alınmalıdır)
 • Maaş bordrosu (orjinal, son 3 aylık, imza ve kaşeli)

İngiltere vizesi için gerekli evraklar sayfamızdan diğer kategorilere ait evrak listelerine ulaşabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Davetiyesi

 • Davetiye (İngiltere’deki şirketin antetli kâğıdına, davetiyeyi gönderen kişinin bilgilerini, iş seyahatinin amacını içeren, davetiyeyi gönderen kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi ile birlikte)
 • Fuar davetiyesi (Fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren dokümanlar)
 • İngiltere'ye ticari olarak gitmek isteyenlerin mutlaka bir davetiye mektubuna ihtiyacı vardır:Davetiye sizi İngiltere'ye davet eden İngiltere'de bulunan bir kişi ya da kurum tarafından hazırlanmalıdır.
 • Davetiyede İngiltere'ye ticari olarak gidecek kişinin tüm kişisel bilgileri, şirketteki pozisyonu, vatandaşlık durumu, seyahatiyle ilgili tüm bilgiler (nedeni ve süresi gibi) ve sponsoru yer almalıdır.
 • Davetiye antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak yazılmış olmalıdır.
 • Davetiye, davetiyede imzası olan kişinin vatandaşlık durumunu gösteren belgelerin fotokopileri ile birlikte sunulmalıdır.
 • Ticari bir organizasyon fuar veya sergi gibi bir etkinliğe katılım olacaksa bu etkinlere ait davetiye, giriş bileti, giriş kartı gibi dokümanlar da ibraz edilmelidir.

İngiltere turistik vize veya ticari vize başvurusu yapmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş İngiltere vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

İngiltere Ticari Vize Ücreti

İngiltere Büyükelçiliği tarafından vize ücretleri her sene güncellenerek açıklanmaktadır. 2024 İngiltere ticari vize ücreti, sizin vize sürenize ve vize kategorinize göre değişkenlik gösterecektir. İngiltere ticari vize için ön görülen minimum harç bedeli 145 Dolar civarındadır. Bu ücrete randevu bedeli ve hizmet bedellerimiz dahil değildir.

İngiltere vize başvuru sonucunuz tarafınıza bildirildiğinde sonuun olumsuz olması halinde vize ücretleriniz iptal veya iade olmayacaktır.

İngiltere ticari harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

İngiltere ticari vize işlemleri kapsamında vize harçlarınızı online olarak tarafımızca sizler adına ödenecektir. Başvuru dosyalarınız tarafımıza ulaştığında siz tüm ödemelerinizi bize gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

İngiltere ticari vize sonuçlanma süresi başvurunuz yapıldıktan sonra minimum 20 iş günü içinde sonuçlanır. Bu süre konsolosluk yoğunluğuna veya olağanüstü durumlara göre zaman zaman değişiklik gösterebilir.

İngiltere Ticari Vize Reddi

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere’ye ticari amaçlı bir ziyaret için giriş yapmak istediğinizde başvurduğunuz İngiltere ticari vizesi bazı durumlarda ret olabilmektedir. Bu yazımında İngiltere ticari vize reddi nedenleri ile ilgili detaylı bilgileri sizler için bir araya getirdik. Öncelikli olarak İngiltere vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının birden farklı nedeni olması mümkündür. İlk önce bu red nedenini iyi bir biçimde anlayabilmeniz için İngiltere konsoloslukları tarafından size bildirilen ve İngiltere ticari vize reddi kararını içeren yazıyı dikkatli bir şekilde incelemeniz şarttır.

Dilerseniz bu inceleme aşamasında Vize Merkezi’mizden destek alabilir, ret sebeplerini İngiltere vize uzmanlarımız ile birlikte masaya yatırarak ilgili nedenleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu süreçte bilmeniz gereken önemli noktalardan birisi de İngiltere vize reddi durumu ile karşı karşıya kaldığınızda, İngiltere ticari vize başvurusu sırasında ödemiş olduğunuz vize harç ücretinin tarafınıza geri ödenmeyecek olmalıdır. Vize reddi sonraki yeni bir başvuru süreci başlatmanız gerekeceği için yeniden bu İngiltere ticari vizesi harç bedeli sizden talep edilir.

İngiltere vize reddi sebepleri birkaç kategoriye ayrılarak değerlendirilebilir. Ülkeye iş görüşmesi, pazar araştırması, iş toplantısı veya iş amaçlı bir ziyaret için almanız gereken İngiltere ticari vizesi için red kararı verildiyse bunun farklı nedenleri olabilir. İngiltere ticari vize reddi sebeplerini maddeler hâlinde sıralamak gerekirse;

 • İngiltere ticari vizesi için gerekli evraklarda eksiklik, yanlış beyan veya hata görülmesi.
 • Belgeler arasında tutarsızlık bulunması.
 • Pasaportun geçerlilik süresi, içeriği veya formu ile ilgili sorunlar.
 • İngiltere ticari vizesi başvuru formunun hatalı doldurulması.
 • Finansal yetersizlikler.
 • Daha önce alınmış olan İngiltere vizesinin yanlış kullanımı.
 • Seyahat sigortasında görülen eksiklik.
 • Evrakların tercümesi sırasında yapılan hatalar.
 • Yanlış vize çeşidine başvuru yapılması.

Tüm bu sebeplerden ötürü İngiltere ticari vize başvurunuz konsolosluk yetkilileri tarafından reddedilebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ilk yapmanız gereken ret nedenini detaylı bir şekilde kavrayarak bu nedeni ortadan kaldıracak adımlar atmaktır. Oldukça hassas ve önemli bir süreç olan yeniden başvuru aşamasında uzman Vize Merkezi İngiltere danışmanlarından destek alarak ilk olarak red sebebinizi belirleyip daha sonra da bu durumda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yasal itiraz süresi içerisinde gerekli açıklamalarınızı, itiraz talebinizi ve talep edilirse eksik belgelerini hazır ederek yeni bir başvuru sürecine en doğru biçimde hazırlanabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

8 sorudan en popüler 8 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere ticari vize daha erken sonuçlanır mı?
  S.U., 01 Nis 2022, 11:16

  Önümüzdeki ay İngiltere’de düzenlenecek olan bir fuar etkinliğine iş sebebi ile şirkete bir katılımımız olacak. Şirketimizden 3 arkadaş İngiltere ticari vizesine başvurmamız gerekiyor. Daha önce hiç birimizin de İngiltere’ye vizesi yoktur. İlk defa İngiltere vizesine başvuru yapacağız. Seyahatimiz ticari fuar ziyareti olduğu için tüm masraflarımız şirketimiz tarafından karşılanacaktır. İngiltere vize işlemlerine başlayacağız. Hazırlamamız gereken evraklar ve süreç hakkında bizi bilgilendirmenizi rica ederim. İngiltere ticari vize daha erken sonuçlanır mı? Bizim 1 ay içinde vizelerimizi almış olmamız gerekiyor.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Ticari Davetiye
  N.P., 01 Haz 2020, 15:57

  İyi çalışmalar. İngiltere ticari davetiye konusunda yardıma ihtiyacım var. Bir firmayla görüşmek üzere gideceğim fakat küçük bir şirket. Davetiye alma ve gönderme hakkı olmaması durumunda ne yapabiliriz? Sizin bu konuda bir hizmetiniz var mı? Davetiye almazsam turistik İngiltere vizesi alıp gitsem riskli olur mu? Hiç turistik vize almadım daha önce ve amaca uygun başvurmak gerekiyor sanırım? Genel bir bilgilendirme yaparsanız ben de durumuna göre firma ile görüşeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Ticari Vize Ücreti
  M.T., 31 May 2020, 13:04

  Selam, İngiltere ticari vize ücreti bilgisi rica edeceğim. İş toplantısı için İngiltere’ye gideceğim. Çalışan durumundayım. İlk seyahatimde 1 hafta kalacağım fakat toplantılar tekrarlanacak. Bu nedenle mümkün olan en uzun süreli vizeyi almak istiyorum. Ücret ve diğer koşullar hakkında bilgilendirme isterim. Seyahat masraflarımı şirketim karşılayacak. İngiltere’deki firma davetiyeyi gönderdi fakat Covid-19 nedeniyle eski tarihli, güncellenmesi gerekecek. Mail atmaları yeterli diye biliyorum doğru mu acaba?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Ticari Vize Nasıl Alınır?
  G. Erman, 11 Şub 2020, 12:15

  Selam, Liverpool’daki bir fuara katılmak için İngiltere’ye gitmem gerek. İngiltere ticari vize başvurusu mu yapmam gerekir? Ücreti ne kadardır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'de fuara katılmak için hangi vizeyi almalıyım?
  Ş.H., 01 May 2018, 12:55

  İngiltere'de fuara katılmak için hangi vizeyi almalıyım? İngiltere de yapılacak ilaç ve kozmetik fuarına katılmak için ticari-turistık vıze başvurusu türkçe veya İngilizce yapılması konusunda detaylı bilgi almak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'de fuara katılacağım hangi vize türüne başvurmalıyım?
  S. D., 13 Kas 2017, 10:47

  İngiltere'de fuara katılacağım hangi vize türüne başvurmalıyım? Ocak ayında İngiltere'de gerçekleşecek Beet eğitim fuarına katılmak için İngiltere vizesi başvurusunda bulunacağım. Şirket ortağıyım, başvuracağım vize türü turistik mi, ticari midir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Ticari Vize
  H. Uzuner, 08 Şub 2017, 15:40

  İngiltere Ticari Vize başvurusunda bulunacağım, şirket çalışanıyım. Daha önceki vize başvurumda vermediğim için teyit etmek istedim; Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği vermem zorunlu mu, yalnızca nüfus kağıdı yeterli mi? Ticari vize başvurusu için dikkat etmem gerekenler nelerdir? Saygılarımla...

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'de iş toplantısı için hangi vizeye başvurmalıyım?
  H.H., 05 Eyl 2016, 13:32

  Merhaba, 2 günlük iş toplantısı için İngiltere' ye gideceğim. İngiltere'de iş toplantısı için hangi vizeye başvurmalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp