Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İngiltere Vize Merkezi, Adana

İngiltere Vize Merkezi, Adana Ofisimize Hoş Geldiniz.

İngiltere vizesi için Adana’dan başvuru yapacak kişiler, bu sayfada İngiltere vizesi hakkında genel bir değerlendirme bulabilirler. İngiltere vize başvurunuzu pratik ve kolay bir şekilde Adana’dan yapabilmeniz için bu web sayfasında yer alan bilgileri dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca dilerseniz Vize Merkezi Adana şubemizi ziyaret edebilir ve daha kapsamlı bir bilgilendirme alabilirsiniz.

İngiltere vizesi almak ya da vize uzmanlarımızla görüşmek isterseniz Vize Merkezi Adana şubemize ait çağrı merkezini arayabilir ya da e-mail adresimizden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Adana Başvuru Merkezi

İngiltere vizesi Schengen vizesi değildir. Bu çoğu kez karıştırılmaktadır. Ülkemizde bilindiği üzere bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport olmak üzere 4 çeşit pasaport türü bulunmaktadır. Bunlardan bordo pasaport umumi, yeşil pasaport hususi ve gri pasaport hizmet pasaportudur. Siyah pasaportun ayrı olarak ele alınmasının sebebi İngiltere için diplomatik pasaporta vize gerekmemesidir.

Diğer Avrupa ülkelerinin birçoğunda gri ve yeşil pasaporta da vize gerekmezken, İngiltere için bu durum farklıdır. Sıkça karıştırılan bu bilginin doğru olanını öncelikle bilmek gerekmektedir. Diplomatik pasaport dışında kalan tüm pasaport türleri İngiltere için vize başvurusu yapmak zorundadır. Bu çerçevede İngiltere vizesi için evraklar toplandıktan sonra Adana Vize Merkezi’ne ulaştırılabilir.

İngiltere Vizesine 4 adımda başvuru 

  1. Adım: Vize Merkezi Adana şubesindeki danışmanlarımız tarafından, tarafınıza e-mail olarak gönderilecek evrak listesini talep edin.
  2. Adım: E-maili aldıktan sonra en kısa sürede tüm evrakları hazırlayınız ve İngiltere Taslak Vize bilgi formunu doldurmayı unutmayın.
  3. Adım: Tüm evrakları hazırladığınızdan emin olduktan sonra tümünü Adana şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Vizenizin tüm başvuru işlemleri süresince vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere Vize Başvuru Evrakları

İngiltere Vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen hangi türde bir İngiltere vizesi almanız gerektiğini belirleyiniz. Bunun için İngiltere’ye yapacağınız seyahatin amacına uygun olarak web sitemizin İngiltere bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklarda yer alan İngiltere vizesi türlerine ait evrak listelerini kullanabilirsiniz.

Ancak danışmanlarımız tarafından hazırlanacak kişiselleştirilmiş evrak listesini e-mail olarak talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu e-maildeki evrak listesi hazırlamanız gereken evrakları belirleyen en kesin evrak listesidir. E-mailde genel bilgilendirme ve ücret detaylarını da bulabilirsiniz.

Tüm belgeleri bu e-maile göre hazırladıktan sonra lütfen en kısa zamanda Vize Merkezi Adana şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırınız. İngiltere Vizesi için yapılacak online başvuru işlemleri danışmanlarımız evraklarınızı teslim aldıktan sonra başlayacaktır. Hazırlayacağınız evrakların yanında İngiltere Taslak Vize Bilgi Formunu da yanıtlamayı unutmayınız. Evraklarınızı dilerseniz Adana şubemizi ziyaret ederek elden teslim edebileceğiniz gibi tümünü kargo veya kurye seçeneği ile şubemize göndermeniz de mümkündür.

Başvuru evraklarınızı tam olacak şekilde hazırlayın ve danışmanlarımıza ulaştırın.

İngiltere vizesi bir Schengen vizesi değildir. Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri (bordo ya da yeşil) İngiltere’ye seyahat etmek için mutlaka bir İngiltere vizesi almak zorundadırlar.

Adana şubemizdeki danışmanlarımızın vize başvuru işlemlerinize başlayabilmesi için hazırlamış olduğunuz tüm evrakların en yakın zamanda ve dilediğiniz yoldan Vize Merkezi Adana şubemize ulaştırılması gerekmektedir. Talep edilen tüm evrakları hazırladığınızdan ve İngiltere Taslak Vize Bilgi Formunu eksiksiz olarak yanıtladığınızdan emin olunuz.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimize gelebilirsiniz

Mesai saatlerimizin içinde dilediğiniz zaman Adana ofisimizi ziyaret edebilir, vize başvurularınızı yapabilir ya da danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere Vize Merkezi Adana ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

İngiltere Vizesi Adana Randevu

İngiltere vizesini Adana’dan alırken, bilgi ve görüşmeler için Adana Vize Merkezi’nden randevu almaya gerek bulunmamaktadır. Fakat vize başvurusunda Biyometrik verilerin alınacağı süreçte mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Bu randevu işlemi İngiltere Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği web sitesinden alınmaktadır.

Randevu işlemini Vize Merkezi uzmanları başvuracak kişi adına alabilmektedir. Tarih ve saat tercihiniz konusunda danışmanlara bilgi vermeniz önemlidir. Sizler yalnızca tarih ve saati söyleyerek, diğer tüm işlemlerin danışmanlar tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz. Başvuru tarihinin ayarlanması da çok önemlidir.

Seyahat tarihinden en erken 3 ay öncesi randevu alınabilmektedir. Vize başvurusunu son günlere bırakmamak önemlidir. Çünkü eksik evrak ya da konsolosluğun sizler ile görüşme talep etmesi, ek evrak istemesi gibi durumlarda süreç normal süreçten daha fazla uzayabilmektedir. Her durumun değerlendirilmesi ve bu sebeple geç kalınmaması önemlidir.

İngiltere Vizesine Adana'dan Başvuru Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurularında Biyometrik randevu süreci bulunmaktadır. Adana Vize Merkezi ile yapacağınız vize başvurularında, danışmanlarımız sizlerin adına randevunuzu almaktadır. Tarih konusunda tercihlerinizi danışmanlarımızla ilettikten sonra sürecin takibini kendilerine bırakabilirsiniz.

Vize başvurunuzu Vize Merkezi Adana şubemizden yapmadan önce başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız son derece önemlidir. İngiltere Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih, seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesi olarak İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenmiş durumdadır.

Vize başvurunuz için yolculuğunuza çok kısa bir zaman kala talepte bulunmanız da uygun olmayacaktır. İngiltere Konsolosluğu’nun başvurunuzu sonuçlandırma süreci bazı sebeplerden dolayı uzayabilir ve seyahat tarihiniz geldiğinde vizeniz henüz çıkmamış olabilir.

  • Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Lütfen vize başvurunuzu yaparken vize uzmanlarımızla görüşme aşamasında İngiltere’yi ne için ziyaret etmek istediğinizi vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarın. Seyahat amacınız başvuracağınız İngiltere vizesini belirlediği gibi vize uzmanlarımız hazırlamanız gereken evrak listesini de bu seyahat amacına göre oluşturacaklardır. Bu nedenle doğru seyahat amacına göre seçilmiş doğru İngiltere Vizesine başvuru ve evrakların konsolosluğun istediği şekilde hazırlaması vizenizin kabul edilmesi bakımından son derece önemlidir.

Online başvuru işlemleriniz sona erdikten sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmamaktadır. Vize türünüzü belirlerken bilgi almak için lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

İngiltere’ye kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat edecek kişiler seyahat amacına göre farklılık gösteren vize türlerine başvurabilirler.

  • Seyahat tarihlerinizden emin olun

İngiltere vizesi için başvurunuzu gerçekleştirmeden önce başvuru evraklarınıza dolduracağınız ve danışmanlarımızla paylaşacağınız seyahat tarihinizden emin olmanız gerekmektedir.

İngiltere Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçe ya da online başvuru formlarında belirlenecek bu tarih, İngiltere Konsolosluğu’nun vizenizin başlangıç tarihi olarak belirlediği tarih olacaktır. Vize başvurunuzun seyahat tarihinizden önce sonuçlanması önem teşkil etmemekte, vizenizin başlangıç tarihi seyahat tarihinize göre belirlenmektedir. Bu nedenle İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinizde giriş yapabileceksiniz.

  • İngiltere Vizesi başvurunuzda otel ve uçak rezervasyonlarınızı hazırlayınız.

İngiltere vizesine satın alınmış otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonları ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için isminizin bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanmanız yeterli olmaktadır. Vize Merkezi, satın alınmış otel rezervasyonu ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

İngiltere Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından istisnai olarak gidiş ve dönüş uçak biletlerinizi satın almanız talep edilebilir. Bu durum yalnızca Konsolosluk tarafından talep edilen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

  • İngiltere vize başvurusu Biyometrik randevu

İngiltere vize başvurularının son aşaması yetkili vize başvuru merkezinde gerçekleştirilecek Biyometrik randevu aşamasıdır. Bu mülakatta başvuru sahibinin Biyometrik verileri (parmak izi ve fotoğraf) alınmaktadır. Vize Merkezi danışmanları tarafından alınacak biyometrik randevunuza mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Mülakat İngiltere vizesi başvuru sürecinde önemli bir aşamadır.

Konsolosluk görevlileri beyan ettiğiniz bilgileri kontrol etmek için bazen size iletişim kanallarınız yoluyla ulaşabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi’nden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Adana’dan yapacağınız İngiltere vize başvurularınız 21 iş gününe yakın bir zamanda olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır. Bu süre tamamen İngiltere Konsolosluğu’na bağlıdır ve her zaman değişebilir.

İngiltere Vizesi başvurunuz reddedilirse

İngiltere vizesi için yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda İngiltere Konsolosluğu tarafından hangi sebeple başvurunuzun reddedildiğini belirten bir ret mektubu tarafınıza gönderilecektir. Bu mektupta yer alan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerinden hangi gerekçe ile başvurunuzun kabul edilmediğini öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda herhangi bir başvuru işlemi için ödediğiniz ücretler iade edilmemektedir. İngiltere vizesi başvurunuzla ilgili karar vermeye yetkili tek kurumun İngiltere Konsolosluğu olduğunu unutmayınız.

İngiltere Vize Merkezi, Adana şubesi online formun doldurulması, randevunuzun alınması, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirme, eksik evraklarınızı tespit ederek tamamlama ve vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

ingiltere-adana-vize-merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp