Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 12 75

İngiltere Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere Vize Merkezi, Çanakkale şubemiz sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamız İngiltere vize başvuru işlemlerine ait temel bilgileri sizlerle paylaşmayı ve Çanakkale’den İngiltere vize başvuru adımlarına dair bilgilendirme yapmayı amaçlamaktadır. Sayfamızı inceleyerek aradığınız sorulara yanıt bulabilir, başvuru işlemlerinizi aracılığımız ile gerçekleştirerek en kısa sürede İngiltere vizenizi alabilirsiniz.

Çanakkale’de ya da yakın illerde ikamet eden kişilere, İngiltere Vize Merkezi Çanakkale ofisimiz üzerinden hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.

Başvuruya ilişkin sorularınız ve başvuru sürecinizi başlatmak için çağrı merkezimizi arayabilir, dilerseniz [email protected] e-posta adresimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca talep, şikayet ve önerileriniz için de [email protected] e-posta adresimiz üzerinden bize ulaşmanızı bekliyoruz.

İlginiz için teşekkür ediyoruz.

İngiltere Vizesi Çanakkale

İngiltere vize başvuru işlemleri, başvuru yapılan şehir ve vize kategorisi fark etmeksizin İngiltere Konsolosluğu Vize ve Göçmenlik Ofisi tarafından yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Başkonsolosluk ve Büyükelçilik vize işlemleri için randevu vermemekte, vize başvurusu kabul etmemektedir.

İngiltere vize başvuru işlemleri için başvuru merkezi bulunan iller; Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir ve İstanbul’dur. Çanakkale’de İngiltere vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Başvuru yapılacak il için ikamet koşulu aranmaz, başvuru sahibi kendisi için uygun olan şehirlerden biri üzerinden randevu talep edebilir. Randevu günü başvuru sahibinin randevuya katılması zorunludur.

Başvuru merkezleri; vize başvuruları için biyometrik veri beyanı alma ve en kısa sürede başvuruyu İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na ulaştırmakla görevlidir. Vize kararı İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü tarafından verilecektir.

İngiltere vizesi Çanakkale şubemizi arayarak seyahat nedeninizi ve güncel durumunuzu (çalışan, ev hanımı, öğrenci vb.) iletmeniz yeterli olacaktır. Size uygun güncel evrak listesi e-posta yoluyla gönderilecek, evraklarınızın kontrolü yapılacak ve sizin için uygun şehir üzerinden randevunuz alınacaktır.

İngiltere vizesi için Çanakkale ofisimiz üzerinden hizmet almanız durumunda takip etmeniz gereken işlem adımlarını sıralamak isteriz.

Çanakkale’den İngiltere Vize Başvuru Aşamaları

1.Adım: Çağrı merkezimizi arayın ve bize ulaşın.

2.Adım: Size özel gönderilen evrak listesindeki evrakları hazırlayın.

3.Adım: Evrakları kargo, kurye yoluyla ya da şahsen ofisimize ulaştırın.

4.Adım: Randevu gününüzde biyometrik veri beyanında bulunun.

5.Adım: Bizi arayarak son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere vizesi için Çanakkale başvuru evrakları hakkında

İngiltere vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar başvuru yapılacak vize türüne ve başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak değişmektedir. Evrak listesi başvuru yapılan ile bağlı değişiklik göstermemektedir.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra taranarak başvuru sistemine yüklenecektir. Evrakların asılları istisnai durumlar dışında başvuru sahibinden talep edilmemektedir. Bu nedenle işlem sürecinizde evraklarınızın asılları yerine dilersenizfotokopilerini Çanakkale İngiltere vizesi şube temsilcimizle paylaşabilirsiniz.

Evrakların uygun kategoriye göre, okunaklı olduğundan emin olunarak başvuru sistemine yüklenmesi değerlendirme süreci için büyük öneme sahiptir.

Durumunuza uygun güncel evrak listeleri için web sitemiz İngiltere vizesi için gerekli evraklarbölümünü inceleyebilirsiniz.

Başvuru dosyanızın kontrol edilmesi sonrası gerekli olması durumunda; temsilcimiz zorunlu evraklara ek olarak, başvurunuzu destekleyecek evraklar talep edebilir.

İngiltere vize başvurularınız için bizi ofisimizde ziyaret edin.

İngiltere vize başvurusunda bulunmak ve danışmanlık hizmeti almak isteyen, Çanakkale ve yakın illerde bulunan kişiler başvuru yapmak ve sürece dair bilgi almak için bizi ofislerimizde ziyaret edebilirler. Ofisimizde alanında uzman kişilerle vize işlem adımları, yapmanız gerekenler, gerekli belgeler ve başvuruya dair tüm sorularınız için mesai saatlerimiz içinde görüşebilirsiniz.

Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10:00 / 14:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vize başvuru işlemleriniz için ofisimize yapacağınız ziyaret öncesi randevu almanız zorunlu değildir.

İngiltere Vizesi Çanakkale Başvuru Merkezi

İngiltere Vize Merkezi Çanakkale ofisimiz ile İngiltere vize işlemleriniz için hizmet veriyoruz. Çanakkale şubemiz danışmanlığı ile İngiltere vize başvurunuzun tüm aşamalarını tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz mümkün olan en kısa sürede, sizi uğraştırmadan konusunda uzman ekibimiz tarafından tamamlanacaktır.

Vize için evrakları ulaştırmanız sonrası tüm işlemler tarafımızdan tamamlanacak, bir defaya mahsus olmak üzere randevuya katılımınız istenecektir. Çanakkale’de parmak izi verebileceğiniz merkez olmadığı için, Çanakkale ve çevre illerde yaşayanlar için randevu İstanbul ya da Bursa’dan alınacaktır.

İngiltere Vizesi Çanakkale’de Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuru işlemleri için Çanakkale ofisimiz üzerinden hizmet vermekteyiz. Başvuru için gerekli evrak listesinin paylaşılması, evraklarınızın kontrol edilmesi, başvuru formlarınızın doldurulması, dilekçelerinizin yazılması, randevu alımı ve pasaportunuzun işlem sürecinde takibi tarafımızdan yapılmaktadır. Çağrı merkezimi arayarak gerekli evrak listesini talep edebilir, dilerseniz ofisimize gelerek bizimle yüz yüze görüşme yapabilirsiniz.

İşlem sürecinde hedefimiz başvuru dosyanızı ret gerekçelerini ortadan kaldıracak şekilde titizlikle hazırlamak ve başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırmaktır.

Başvuru dosyanızın eksiksiz olması durumunda, temsilcimiz eşliğinde İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden randevuya katılımınız sağlanacaktır. Çanakkale’de yetkili merkez bulunmadığı için randevunuz İstanbul ya da Bursa’dan alınacaktır. Ayrıca talep etmeniz ve sizin için uygun olması durumunda randevuya başvuru merkezi bulunan diğer illerden de katılabilirsiniz. Randevu alımı için bölge farkı uygulaması bulunmamaktadır.

İngiltere Çanakkale Vize İşlemleri

Çanakkale ofisimiz tarafından İngiltere Çanakkale vize işlemleri kapsamında; İngiltere vize başvuru formu doldurulması, gerekli evrak hazırlığı konusunda destek sağlanması, dilekçe yazılması, vize ücretlerinin ödenmesi, randevu alımı ve işlemdeki pasaportun takibi yapılmaktadır.

  • İngiltere Vizesi Çanakkale Randevu

İngiltere vizesine başvurmak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizden hizmet alacak kişilerin randevu alması zorunlu değildir. Mesai saatlerimiz içinde dilediğiniz zaman ofisimize gelebilir, uzmanımızla görüşebilirsiniz.

Başvuru işlemlerinizi şirketimiz aracılığı ile gerçekleştirmeye karar vermeniz durumunda işlemleriniz tamamlanacak, sizin için uygun randevu günü ve saati dikkate alınarak İngiltere vize randevunuz alınacaktır.

  • Amacınıza uygun İngiltere vize başvurusu yapın.

İngiltere vize başvurusu öncesi seyahat amacı belirlenmeli, başvurunun tüm aşamaları seyahat amacının gerektirdiği şartlar dikkate alınarak tamamlanmalıdır.

Seyahat amacınızın inandırıcı ve ikna edici olması, amacınızın gerektirdiği koşulları sağlıyor olmanız vize onayı almanızı kolaylaştıracaktır.

Başvurunuzun seyahat amacınıza uygun olarak tamamlanabilmesi için evrakların başvuru kategorisine uygun hazırlanması ve vize başvuru formunun doğru kategori seçilerek tamamlanması önemlidir.

Seyahat gerekçenizi ve çalışma durumunuzu bildirmeniz halinde, gerekli evrak listesi size temsilcimiz tarafından iletilecektir. Çağrı merkezimizi arayarak ön bilgi alabilir, evrak listesi isteyebilirsiniz.

  • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam hazırlayın.

İngiltere vize başvurularının değerlendirilme aşamasında sunulan vize başvuru evrakları detaylı olarak incelenecektir. Evrakların eksik sunulması en sık karşılaşılan İngiltere vize ret nedenlerinden biridir.

Evraklarınızı hazırlarken başvuru amacınıza uygun, doğru kategoriye ait evrak listesine ulaştığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca başvuru sahibinin güncel durumu da hazırlanması gereken evrak listesini belirlemektedir. Evraklar çalışma durumunuza uygun olarak eksiksiz hazırlanmalı ve güncel durumunuzu doğru şekilde yansıtan, güncel tarihli evraklar olmalıdır.

Gerekli evrakların sadece evrak listesine uygun olarak hazırlanması her zaman yeterli olmayabilir. Başvuru sahibinin durumunun daha detaylı iletilmesini gerektiren açıklamalar yapmak için ek evrak sunulması avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle başvuru sahibinin durumu ve hazırlanması gereken zorunlu evraklar incelendikten sonra, kişiye özel ek evraklar Çanakkale ofisimiz temsilcisi tarafından talep edilebilir. Bu evraklar başvuru dosyanızı güçlendirmek ve durumunuzu daha açıklayıcı sunmayı amaçlamaktadır.

İngiltere Vize Ücreti 2024

İngiltere vize ücretleri başvuru türü ve vize başvuru süresine göre farklılık göstermektedir. Vize ücret ödemeleri internet üzerinden başvuru formu doldurulduktan sonra kredi kartı ya da banka kartı ile aynı sistem üzerinden yapılacaktır.

Başvuru amacınıza ve vize süresine göre ödeyeceğiniz vize harç ücretlerine ek olarak, başvuru merkezleri tarafından talep edilen isteğe bağlı ek hizmet ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretler hizmeti satın almanız halinde ödenecek tutarlardır. Örneğin; ekspres başvuru, vip başvuru, pasaportsuz başvuru gibi ek hizmetler ek ücret ödemesi gerektirir.

İngiltere vize ücreti 2024 yılı vize harç ücretleri ve ek hizmet ücretleri güncel rakamları için ücretler sayfamızıziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vize başvurunuzun reddi durumunda, talep edilen süreden daha kısa vize onayı verilmesi halinde ya da parmak izi beyanı sonrası başvurudan vazgeçilmesi durumunda vize ücretleri iade edilmemektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvurusu sonrası işlemlerin sonuçlanma süresi başvuru yaptığınız vize türüne göre değişmektedir. Standart ziyaretçi vizeleri, çalışma vizeleri, kısa süreli-uzun süreli öğrenci vizeleri, Ab vatandaşı eş başvurusu vizesi gibi kategoriler için sonuçlanma süresi 21 gündür. Yerleşim başvurularının sonuçlanma süreleri ise 3 ayı bulabilmektedir.

İngiltere vize sonuçlanma süreleri ekspres başvuru seçenekleri ile hızlandırılabilir. Örneğin; ekspres vize başvurusu ile vize çıkış süresi 5 iş gününe düşürülebilmektedir. Ek hizmetler için ek ödeme talep edilmektedir. Sizin için uygun ek hizmet ve ücretleri hakkında bilgi için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz gerekli vize başvuru koşullarını sağlamamanız durumunda reddedilebilmektedir. Ayrıca eksik evrak hazırlanması, vize başvuru formunun hatalı doldurulması, kasıtlı olarak yanıltıcı bilgi verilmesi gibi nedenlerle vize reddi alabilirsiniz.

Vize ret kararı detaylı vize ret mektubu ile tarafınıza bildirilmektedir.

İngiltere Vize Merkezi, Çanakkale ofisimiz İngiltere vize başvuru dosyanızı hazırlama, randevunuzu oluşturma, eksik evraklarınız konusunda bilgilendirme, işlemdeki pasaportunuzun teslim alınması gibi işlemler için hizmet verir. Amacımız doğru başvuru dosyası hazırlanması ve başvurunuzun işleme eksiksiz olarak ulaştırılmasıdır. Vize kararı İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu vize bölümü tarafından verilecektir.

İngiltere Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp