Konya

İngiltere Vize Merkezi, Konya

İngiltere Vize Merkezi, Konya Ofisimize Hoş geldiniz.

İngiltere vizesi için Konya’dan başvuru yapacak kişiler, bu sayfada İngiltere vizesi hakkında genel bir değerlendirme bulabilirler. İngiltere vize başvurunuzu pratik ve kolay bir şekilde Konya’dan yapabilmeniz için bu web sayfasında yer alan bilgileri dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca dilerseniz Vize Merkezi Konya şubemizi ziyaret edebilir ve daha kapsamlı bir bilgilendirme alabilirsiniz.

Daha sonra vize başvurusu yapmak isterseniz veya danışmanlarımızla görüşmek isterseniz Vize Merkezi Konya şubemize ait çağrı merkezini arayabilir ya da e-mail adresimizden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Konya’da Nereden Alınır?

İngiltere vizesi Konya’da vize başvuru merkezleri vasıtasıyla alınmaktadır. Öncelikle çağrı merkezinin aranarak evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Evrak listesi başlığı altında da gerekli tüm bilgiler yer almaktadır.

Konya Vize Merkezi’nden ayrıca Osmaniye, Kilis, Bilecik, Nevşehir, Düzce, Şırnak, Batman, Erzincan, Malatya, Gaziantep, Karabük, Elazığ, Diyarbakır, Zonguldak, Hatay, Hakkari, Kars, Adana, Adıyaman, Artvin, Amasya, Mardin, Kahramanmaraş. Bartın, Gümüşhane, Yozgat, Çorum, Ordu, Trabzon, Karaman, Kırıkkale, Giresun, Kırşehir, Kayseri, Iğdır, Niğde, Sivas, Van, Kastamonu, Eskişehir, Siirt, Muş. Bayburt, Aksaray, Rize, Ardahan, Tokat, Erzurum, Kırklareli, Çankırı, Şanlıurfa, Tunceli Kütahya, Ağrı ve Bingöl illerinde ikamet eden vatandaşlar da başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Vize başvuruları için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Vize başvuruları en fazla 3 ay önce yapılabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihine en az 1 ay kala Vize Merkezi’ne başvurularak işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi ile ilgili 4 adımda başvuru işlemleri:

 1. Adım: Vize Merkezi Konya şubesindeki danışmanlarımız tarafından, tarafınıza e-mail olarak gönderilecek evrak listesini talep edin.
 2. Adım: E-mailde belirtilen evrakları tamamlayın ve İngiltere Taslak Vize bilgi formunu doldurmayı unutmayın.
 3. Adım: Tüm evrakları hazırladıktan sonra eksiksiz olarak Konya şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırın.
 4. Adım: Vizenizin tüm süreci boyunca danışmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu istediğiniz şekilde teslim alın.

İngiltere Vize Başvuru Evrakları

Birleşik Krallık - İngiltere vizesi bir Schengen vizesi değildir. Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri (bordo ya da yeşil) İngiltere’ye seyahat etmek için mutlaka bir İngiltere vizesi almak zorundadırlar. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

İngiltere Vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen hangi İngiltere Vizesine başvuracağınızı belirleyiniz. Bunu belirlemek için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekecektir. İngiltere’yi hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi biliyorsanız web sitemizin İngiltere bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklarda bulabileceğiniz İngiltere Vizesi türlerine ait evrak listelerini kullanabilirsiniz. Ancak danışmanlarımız tarafından hazırlanacak kişiselleştirilmiş evrak listesini e-mail olarak talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu e-mail evrak listesinin yanında başvuru yapacağınız vize hakkında çeşitli bilgilere ve ücret detaylarına da yer verilecektir. Lütfen belgelerinizi hazırlayarak Konya şubemize ulaştırınız.

İngiltere Vizesi için yapılacak online başvuru işlemleri ancak tüm evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayacaktır. Hazırlayacağınız evrakların yanında İngiltere Taslak Vize Bilgi Formunu da tam olarak doldurmayı unutmayınız. Evraklarınızı dilerseniz Konya şubemizi ziyaret ederek elden teslim edebileceğiniz gibi tümünü kargo veya kuryeye vererek şubemize göndermeniz de mümkündür.

İngiltere Vizesi Konya Randevu

Formun doldurulması işleminden sonra randevu için verilen tarih ve saatlerden herhangi biri seçilmektedir. Tarih ve saat seçilirken en uygun olan zaman dilimi seçilmelidir. Çünkü biyometrik veriler sebebi ile bu tarih ve saatte şahsen orada bulunmak zorunludur. Çocuklar da dahil olmak üzere İngiltere vizesinde herkesin şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Randevu sırasında evrakların tam olup olmadığı da detaylı olmasa da kontrol edilmektedir. Daha sonraki süreç tamamen Vize Merkezi danışmanları tarafından yürütülmektedir.

 • Başvuru evraklarınızı tam olacak şekilde hazırlayın ve danışmanlarımıza ulaştırın.

Konya şubemizdeki danışmanlarımızın vize başvurunuzu gerçekleştirebilmesi için hazırladığınız evrakların istediğiniz yoldan Vize Merkezi Konya şubemize ulaştırılması gerekmektedir. Sizden istenen tüm belgeleri hazırladığınızdan ve İngiltere Taslak Vize Bilgi Formundaki soruları eksiksiz olarak cevapladığınızdan emin olunuz. Danışmanlarımız evraklarınızı teslim alır almaz başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

Eğer hazırladığınız belgelerde eksiklik ya da yanlışlık varsa danışmanlarımız siz ulaşacak ve bu evrakların düzeltilerek yeniden gönderilmesini isteyeceklerdir. Ayrıca eğer İngiltere Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen danışmanlarımızı bilgilendirerek bu belgeleri de temin edip konsolosluğa süresi içinde ulaştırınız.

 • İngiltere vize başvurularınız için ofisimize gelebilirsiniz

Mesai saatlerimizin içinde dilediğiniz zaman Konya şubemizi ziyaret edebilir, vize başvurularınızı yapabilir veya danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Vize Merkezini mesai saatleri içinde ziyaret etmek için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur.

Vize Merkezi – Konya ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
 • Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Konya şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Ağrı, Bingöl, Kütahya, Tunceli, Şanlıurfa, Çankırı, Kırklareli, Erzurum, Tokat, Ardahan, Rize, Aksaray, Bayburt, Muş, Siirt, Eskişehir, Kastamonu, Van, Sivas, Niğde, Iğdır, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale, Karaman, Trabzon, Ordu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bartın, Kahramanmaraş, Mardin, Amasya, Artvin, Adıyaman, Adana, Kars, Hakkâri, Hatay, Zonguldak, Diyarbakır, Elazığ, Karabük, Gaziantep, Malatya, Erzincan, Batman, Şırnak, Düzce, Nevşehir, Bilecik, Kilis, Osmaniye, şehirlerinde yaşayan ve İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Konya şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

İngiltere Vizesi Konya Başvurusu Nasıl Yapılır? 

İngiltere vize başvurularında biyometrik randevu süreci bulunmaktadır. Konya Vize Merkezi ile yapacağınız İngiltere vizesi başvurularında, danışmanlarımız sizlerin adına randevunuzu almaktadır. Tarih konusunda değişiklik ve taleplerinizi danışmanlarımıza iletebilirsiniz.

Vize başvurunuzu İngiltere Vize Merkezi, Konya şubemizden yapmadan önce başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız son derece önemlidir. İngiltere Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih, İngiltere Konsolosluğu tarafından seyahat edeceğiniz tarihten en çok 3 ay öncesi olarak kabul edilmektedir.

Seyahat tarihinize 3 aydan daha uzun bir süre varsa ve İngiltere vizesi başvurusu yapmak isterseniz başvurunuz kabul edilmeyecek ya da bekletilecektir. Vize başvurunuz için seyahatinize çok kısa bir zaman kala harekete geçmeniz de uygun olmayacaktır. İngiltere Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar verme süresi yoğunluktan ya da tatil dönemlerinde bulunmasından dolayı uzayabilir ve başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaparsanız vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

 • Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Lütfen vize başvurunuzu yaparken danışmanlarımızla görüşme aşamasında İngiltere’yi neden seyahat etmek istediğinizi danışmanlarımıza doğru olarak aktarın. Seyahat amacınız başvuracağınız İngiltere vizesinin türünü belirlediği gibi danışmanlarımız hazırlamanız gereken evrak listesini de bu seyahat amacına göre oluşturacaklardır.

Ayrıca online başvurunuz seyahat amacınıza uygun olan vize türüne göre yapılacaktır. Bu nedenle doğru seyahat amacına göre seçilmiş doğru İngiltere Vizesine başvuru ve doğru belgelerin hazırlanması vizenizin kabul edilmesi bakımından son derece önemlidir. Online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı ve vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vize türünüzü belirlerken bilgi almak için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun

İngiltere vize başvurunuzu yapmadan önce danışmanlarımıza ileteceğiniz başvuru evraklarınızı doldururken seyahat tarihlerinizi doğru belirleyiniz. İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talep dilekçesinde belirtilen tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahatinizden önce sonuçlanabilir ancak İngiltere’ye seyahat edebileceğiniz tarih vizenizin başlangıç tarihi olacaktır.

 • İngiltere Vizesi başvurunuzda otel ve uçak rezervasyonlarınızı hazırlayınız.

İngiltere vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti rezervasyonları ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için isminizin bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanmanız yeterli olmaktadır. Vize Merkezi, satın almış olduğunuz otel ve uçak bileti rezervasyonlarıyla yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından istisnai olarak gidiş ve dönüş uçak biletlerinizi satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluğun talepte bulunduğu başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • İngiltere vize başvurusu biyometrik randevu

İngiltere vize başvurularının son aşaması İngiltere Konsolosluğu tarafından yapılan biyoetrik randevu aşamasıdır. Bu mülakatta başvuru sahibinin biyometrik verileri (parmak izi ve fotoğraf) alınmaktadır. Vize Merkezi danışmanları tarafından adınıza İngiltere vize başvuru merkezinden alınacak biyometrik randevuya mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Mülakat İngiltere vizesi başvuru sürecinde önemli bir aşamadır.

İngiltere Konsolosluğu görevlileri bazı durumlarda bilgi ya da belge talebinde bulunmak için iletişim kanallarınız yoluyla size ulaşabilir. Bu gibi durumlar Vize Merkezi’nden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir. İngiltere vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından aranmışsanız, lütfen bu bilgiyi danışmanlarımıza iletiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi 15 gün ile 21 gün arasında çıkabilmektedir. Tabii ki hem gecikme hem de erken alabilme konusunda istisnai durumlar bulunmaktadır. Erken alabilmek için hızlı vizeler vardır. Bu vizelere işlemlerde öncelik tanınmaktadır. Hızlı vizeler için ekstra ücret ödenmektedir. Bu ücret Pound cinsinden ödenmektedir. Detaylarına ücretler kısmında yer verilmiştir.

Vize sürecinin uzamasına neden olan bazı durumlar da yaşanabilmektedir. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Konsolosluğun bayram, resmi tatil ve benzeri sebepler ile kapalı olduktan sonra daha yoğun olması,
 • Belgelerde eksiklik olması ve görüşme talep edilmesi,
 • Mülakat talep edilmesi,
 • Vizenin eksik bilgiler sebebi ile reddedilerek tekrar başvurulması,
 • Pasaportun kaybolması, vizenin geçersiz olması ve yeniden vize başvurusunda bulunulması

İngiltere vizesi Konya ili ve çevresi için başvuru yapmak, vize ücretleri, vize için gerekli evraklar ve daha fazlası hakkında bilgi almak istiyorsanız Vize Merkezi ofislerini arayarak deneyimli vize uzmanlarımızdan hızlı ve güvenli şekilde danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi başvurunuz reddedilirse

İngiltere vizesi için yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda İngiltere Konsolosluğu tarafından hangi sebeple başvurunuzun reddedildiğini belirten bir ret mektubu tarafınıza gönderilecektir. Bu mektupta yer alan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerinden hangi gerekçe ile başvurunuzun kabul edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda herhangi bir başvuru işlemi için ödediğiniz ücretler iade edilmemektedir. İngiltere vizesi başvurunuzla ilgili karar vermeye yetkili tek kurumun İngiltere Konsolosluğu olduğunu unutmayınız. İngiltere Vize Merkezi, Konya şubesi, online formun doldurulması, randevunuzun alınması, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirme, eksik evraklarınızı tespit ederek tamamlama ve vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

ingiltere vize merkezi konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp