İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi

İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi

Çeşitli bilim dallarında, mühendislik, tıp, dijital teknoloji veya sanatta kendini ispatlamış tanınmış bir lider (olağanüstü yetenek) veya yükselen bir lider (umut vaat eden) konumundaysanız İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek vizesi için başvurabilirsiniz.

İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi Başvurusu

Tier 1 olağanüstü yetenek vizesinin 2 aşamalı bir başvuru işlemi vardır. Öncelikle kendi alanında lider veya yükselen bir lider konumunda olan kişinin durumunun onayı için İçişleri Bakanlığı’na bir başvuru yapması gerekmektedir. Onayınızı aldıktan sonra Tier 1 olağanüstü yetenek vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Bu vize kategorisinde her yıl 6 Nisan ve 1 Ekim tarihleri arasında geçerli olan 500 kişilik sınırlı sayıda yer vardır. Onayınızı aldıktan sonra, İngiltere’ye gitmeyi planladığınız tarihten en erken 3 ay önce vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Tier 1 olağanüstü yetenek vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız.

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 1 vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuzu tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir. En fazla 3 hafta sonra vizenizle ilgili olumlu veya olumsuz karar tarafınıza iletilecektir.

Tier 1 olağanüstü yetenek vizesi ile 5 yıl boyunca İngiltere’de kalabilirsiniz. İzin verilen maksimum süreyle sınırlı olarak başvurunuzda ne kadar kalmak istediğinizi belirtmelisiniz. Tier 1 olağanüstü yetenek vizesini 5 yıl daha uzatmak için başvuru yapabilirsiniz. Bu vize ile İngiltere’de 5 yıl kaldığınız takdirde yerleşim için başvurabilirsiniz.

Dijital bir teknoloji uzmanıysanız, aynı zamanda Teknik Vatandaşlık Vizesi Programı'nın onaylanması için de başvurmanız gerekir. Başarılı bulunursanız onay mektubunuzun bir kopyası ile İçişleri Bakanlığı’ndan bir e-posta alacaksınız. Vize başvurunuz için buna ihtiyacınız olacaktır. Onay belgesini aldıktan sonra 3 ay içinde vizeye başvurmalısınız.

İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evraklara ek olarak ilgili kurumlardan talep edilecek belgeler söz konusudur. Size işinize,yeteneğinize uygun evrak listesini uzmanlarımızdan edinebilirsiniz.

 • Geçerli bir pasaport (her iki tarafı boş bir sayfası olan)
 • Onay mektubunuzun çıktısı
 • İngilizce olmayan evrakların onaylı bir çevirisi

Durumunuza uygun, geçerli ve en güncel evrak listesi için iletişim numaralarımızdan veya [email protected] e-posta adresinden İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Tier 1 Olağanüstü Yetenek Aile Vizesi

Tier 1 vizesi sahibinin bağımlıları (bakmakla yükümlü olduğu aile üyeleri) de bu vizeye başvurabilirler.
Bu kişiler;

 • Tier 1 vizesi sahibinin eşi
 • 18 yaş altı çocukları
 • 18 yaş ve üstü çocukları (eğer zaten İngiltere’de iseler)

Tier 1 Olağanüstü Yetenek Aile Üyeleri vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız.

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 1 vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi İle Yapabilecekleriniz

 • Bir işveren için, bir şirketin direktörü olarak veya serbest meslek sahibi olarak çalışabilirsiniz
 • İşinizi değiştirebilirsiniz
 • Gönüllü olarak bir işte çalışabilirsiniz
 • İngiltere’den başka bir ülkeye seyahat edebilir ve İngiltere'ye dönebilirsiniz
 • Aile üyelerinizi İngiltere’ye götürebilirsiniz

Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi İle Yapamayacaklarınız

 • Kamu fonlarından yararlanamazsınız
 • Eğitimde doktor veya diş hekimi olarak çalışamazsınız
 • Profesyonel sporcu veya sporcu koçu olarak çalışamazsınız

İngiltere Vizesi İşlemleri

İngiltere vizesi başvurunuzla ilgili karar verme yetkisi İngiltere Konsolosluğu’na aittir. Bazı gerekli durumlarda İngiltere Konsolosluğu’nun vize başvurusu sahibinden ek belge talebinde bulunma hakkı vardır.

İngiltere Konsolosluğu biyometrik veri uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle parmak izi ve fotoğraf çekimi için vize başvurusu sahibinin bizzat konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan kişinin daha önceden biyometrik veri için konsolosluğa gitmiş olması bu uygulamadan muaf olduğu anlamına gelmemektedir. Bu işlem sırasında temsilcilerimiz yanınızda olacak ve süreçle ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacaklardır.

İngiltere vizesi başvurusu için işleminizi tamamladıktan sonra 21 iş günü içinde başvurunuz sonuçlandırılarak konsolosluğun olumlu veya olumsuz kararı tarafınıza bildirilir.

İngiltere vizesi için başvuru ücretleri vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. Vize ücretleri ile ilgili bilgi almak için İngiltere vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. İngiltere vizesi için başvuru yapmak üzere vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımızdan ve [email protected] e-posta adresinden ulaşabilir, ayrıca tüm soru ve görüşlerinizi de iletebilirsiniz.

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi
  D. Soyer, 02 Mar 2020, 10:44

  İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi için aranan şartlar nedir? Vizeye nasıl başvuru yaparız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp