İngiltere Tier 4 (Genel) Öğrenci Ailesi Vizesi

Bakmakla yükümlü olduğunuz aile üyeleri Tier 4 (Genel) Öğrenci Vizesi sahibi kişi ile birlikte İngiltere’de yaşamak için başvurabilirler.

Bakmakla yükümlü olunan aile üyesi, Tier 4 vizesi sahibinin;

 • Eşi veya sivil partneri
 • Evlenmemiş aynı cins partneri
 • 18 yaşın altındaki çocuğu – (İngiltere’de bulunduğu sırada doğmuş olsa dahi) olabilir.

Tier 4 Vizesi sahibinin bakmakla yükümlü olduğu kişileri İngiltere’ye getirebilmesi için;

 • Bir yükseköğretim kurumunda Ofqual kayıt defterinde 7. Seviyede kayıtlı bir kursa devam ediyor olması veya kursunun 1 yıldan fazla sürmesi
 • 6 aydan fazla süren devlet destekli bir kursa kayıtlı olması
 • Doktora uzatma programı öğrencisi olması gerekmektedir.

Tier 4 Öğrenci Vizesi sahibi kişi, İngiltere’de yaşadıkları sürece bakmakla yükümlü olduğu kişilerin tüm masraflarını karşılayacağını taahhüt etmesi gerekir. Ayrıca İngiltere’de yaşayacak tüm aile bireylerinin kendisine ait bir miktar parası bulunmalıdır. İhtiyaç duyulan para kursun uzunluğuna, İngiltere’de yaşanılan yere ve öğrencinin daha önceden İngiltere’de başka bir kurs bitirip bitirmediğine göre farklılık gösterecektir. Başvuru yapmadan en az 28 gün önce Tier 4 vizesi sahibinin banka hesabında veya bakmakla yükümlü olduğu kişilerin banka hesabında yeterli miktarda para olduğu belgelenmelidir.

Her bir aile üyesi bireysel olarak online formu doldurmalı ve başvuruda bulunmalıdır. Tier 4 Öğrenci Ailesi vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 4 Aile Vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 • İngiltere vizesi başvurunuzla ilgili karar verme yetkisi İngiltere Konsolosluğu’na aittir.
 • Bazı gerekli durumlarda İngiltere Konsolosluğu’nun vize başvurusu sahibinden ek belge talebinde bulunma hakkı vardır.
 • İngiltere Konsolosluğu biyometrik veri uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle parmak izi ve fotoğraf çekimi için vize başvurusu sahibinin bizzat konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan kişinin daha önceden biyometrik veri için konsolosluğa gitmiş olması bu uygulamadan muaf olduğu anlamına gelmemektedir. Bu işlem sırasında temsilcilerimiz yanınızda olacak ve süreçle ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacaklardır.
 • İngiltere vizesi için başvurunuzu tamamladıktan sonra 21 iş günü içinde başvurunuz sonuçlandırılarak konsolosluğun olumlu veya olumsuz kararı tarafınıza bildirilir.
 • İngiltere vizesi için başvuru ücretleri vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. Vize ücretleri ile ilgili bilgi almak için İngiltere vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.
 • İngiltere vizesi için başvuru yapmak üzere vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımızdan ve online@vizemerkezi.com e-posta adresinden ulaşabilir, ayrıca tüm soru ve görüşlerinizi de iletebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Yükleniyor...