İngiltere Tier 4 Dependant Vizesi

M.D. 25/02/21, 15:51
Merhaba, Ben İngiltere'de doktora yapıyorum eve Tier4 vizem var. Eşim İngiltere Tier4 dependant vizesi alarak İngiltere’ye gelmeyi düşünüyor. Benim üzerimden vizeye başvurduğunda, orada çalışma izni oluyor mu? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İngiltere’de eğitim almak için 12 aydan uzun süreyle giden Tier 4 vizesi sahiplerinin aile fertleri İngiltere Tier 4 vizesi dependant kategorisinde vize alabilir ve yasal olarak çalışabilir. Ancak, bu durum vize memurlarının inisiyatifindedir. Aile fertlerine çalışma izni vermeyebilirler. 12 aydan daha kısa süreyle İngiltere’de eğitim görecek İngiltere Tier 4 vizesi sahiplerinin aile fertleri  dependant vizesi İngiltere kategorisinde vize alabilir fakat çalışma hakları bulunmamaktadır. NQF 6 seviyesi (Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi) altında eğitim alacak olan Tier4 vizesi sahiplerinin aile fertlerine çalışma izni verilmemektedir. Dependant vizesi İngiltere Konsolosluğundan alabilmek için evli çiftin her ikisinin de 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.

İngiltere Tier 4 Dependant Vizesi Nasıl Alınır?

Eşiniz Dependant vizesine başvuru yaparken sizin başvuru numaranıza ihtiyacı olacaktır. Bu numaraya Global Web Formu ( GWF ) veya Benzersiz Uygulama Numarası ( UAN ) denmektedir . İçişleri Bakanlığı'ndan başvurunuzla ilgili size gönderilen e-postalarda ve size verilen belgelerde bulabilirsiniz.

Bu vize türüne başvuran herkes mutlaka İngiltere vize başvuru merkezine randevu alarak  parmak izlerini ve fotoğraflarını çektirmeleri gerekir Vizeleri onaylandığında İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra  en az 10 gün içinde biyometrik oturma izinlerini almaları gerekir .İngiltere oturum izinleri sizinle aynı tarihte sona erecektir. Eğer çalışma süreniz uzarsa, kendi vizenizi uzatırken veya değiştirirken eşinizin  vizesi için başvuruda bulunmanız gerekir. Vize uzatma işlemlerine oturum izni süreniz bitmeden yapmalısınız.

Depentand vize başvurularınız kabul edilebilmesi için İngiltere’de kalacağı süre boyunca, kendilerini geçindirecek kadar paraları olduğunu ispatlamaları gerekir. Bankalarında bu para miktarının en az 28 gün bulunmalıdır. Bunu banka dökümleri ve banka yetkililerinin vereceği ön yazı ile kanıtlamaları gerekir. Aynı zamanda İngilizce vize talep dilekçeleri ve şahsi belgelerini İngiltere Konsolosluğuna sunması gerekir. Sizin başvuru yaparken sunduğunuz evrakların fotokopilerini de başvuruda bulunmasında fayda vardır.

İngiltere Tier 4 dependant vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 0212 970 0553 numaralı özel İngiltere vize hattımızdan İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

İngiltere Tier4 Dependant vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.