İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İngiltere Vize Merkezi, İzmir

İngiltere Vize Merkezi, İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

İngiltere vizesine İzmir ve çevre illerinden başvuru yapacak kişiler sitemizi inceleyerek başvurularını yapabilirler. Sizler için hazırlanmış açıklamaları dikkatle inceleyerek İngiltere vizenizi, İzmir Vize Merkezimizin rehberliğinde kolayca alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İzmir vize ofisimiz ile iletişime geçebilir, şayet yeterli zamanınız varsa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya [email protected] e-posta hesabımıza yazınız. [email protected] üzerinden öneri ve şikâyetlerinizle ilgili samimi görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere Vizesi İzmir’de Nereden Alınır?

İngiltere vizesi İzmir’de vize başvuru merkezleri vasıtasıyla alınmaktadır. Öncelikle çağrı merkezinin aranarak evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Evrak listesi başlığı altında da gerekli tüm bilgiler yer almaktadır. İzmir Vize Merkezi’nden Uşak, Muğla, Manisa, Denizli, Aydın illerinde ikamet eden vatandaşlar da iş ve işlemlerini yapabilmektedir.

Vize başvuruları için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Vize başvuruları en fazla 3 ay önce yapılabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihine en az 1 ay kala Vize Merkezi’ne başvurularak işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

İngiltere Vize Merkezi, İzmir vize başvuru aşamaları

 1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere Vize Merkezi İzmir Başvuru Evrakları

Birleşik Krallık olarak adlandırılan İngiltere Schengen vize bölgesine dâhil değildir. T.C Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri İngiltere vize prosedürüne tabidirler. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla, Uşak illerinden yapılacak İngiltere vizesi başvuru hazırlık aşamasında mesleki durumunuz, pasaportunuzun durumu ve maddi destek gibi konular önemlidir. İngiltere vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İzmir İngiltere vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! İngiltere vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için İzmir İngiltere vize başvuru evraklarınızın tam olması gerekir. Tamamlayamadığınız evraklar var ise alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini İzmir Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Süreç içerisinde Konsolosluk vize bölümü veya Vize Merkezi çalışanlarımız yeni evrak isteyebilir. İstenen evrakların hazırlanması vize başvuru sahipleri için zorunluluktur.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine İzmir ve çevresindeki illerden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – İzmir ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir. Balıkesir, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta, Mersin, Muğla ve Uşak şehirlerinde yaşıyorsanız İzmir şubemizden vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir İngiltere vize randevusu hakkında

İzmir, Uşak, Manisa, Denizli, Muğla, Aydın illerinden yapılacak vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. İzmir Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi için randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile ilgili tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak zaman kaybı yaşamayın.

İngiltere Vize Merkezi, İzmir başvurusunda dikkat edilecek hususlar;

 • Vize başvurularında zaman planlaması çok önemlidir.

İngiltere vizesi için İzmir ve çevresindeki illerden yapılacak başvurularda yeteri kadar zamanınız olmalıdır. İngiltere vizesine 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle İzmir’den İngiltere vizesine başvuracak kişilere Vize Merkezi olarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

 • Amacınıza uygun İngiltere vize başvuru yapın.

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bu kategoride vize başvurusu için İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye sadece turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize türüne göre başvuru evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde İzmir’den alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır. İngiltere vizeniz İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazdığınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlar. Vize başvurunuz öncesinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

 • İzmir İngiltere vize başvurunuzu hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezimiz satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • Biyometrik veriler beyan edilmeli.

Aydın, İzmir, Uşak, Denizli, Muğla, Manisa illerinden İngiltere vizesi için yapılacak başvurularda Biyometrik verilerinizi vermeniz gereklidir. Bir kereye mahsus olmak üzere İzmir İngiltere Konsolosluğu vize başvuru merkezine gelerek parmak izi bilgilerinizin kayıt altına alınma işlemini yaptırmalısınız.

İngiltere vizesi için İzmir’den yapacağınız başvurularda bu işlemi daha önceden yapmış olsanız dahi, parmak izi bilgileriniz bazen okunamadığı için tekrar yapmanız istenebilir. Biyometrik verilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

İzmir İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibini, gerekli görürse mülakata çağırabilir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi genel olarak 21 günde çıkmaktadır. Bu süreç daha kısa sürede de tamamlanabilmektedir. Bazı durumlarda daha uzun da sürebilmektedir. Seyahat tarihine en az 1 ay kala başvuru yapmak gerekmektedir. Bu durum vizenin başvurusunun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Özellikle Birleşik Krallık vizesi almak çok kolay değildir.

Detayların çok iyi incelenmesi ve tüm isteklerin harfiyen yerine getirilmesi gerekmektedir. Aksi halde vizeye olumlu yanıt almak pek mümkün değildir. Vize Merkezi danışmanları bu konuda vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Evraklar eksiksiz olarak ve doğru şekilde tamamlandığında vizeye olumlu yanıt alınmaktadır. Vize başvurusundan sonra vize pasaporta işlenmekte ve tarafınıza gönderilmektedir.

Vize Merkezi’nden pasaportu alabileceğiniz gibi PTT yoluyla da pasaportun size ulaşmasını isteyebilirsiniz. Pasaportun kaybolması durumunda maalesef vize işlemleri yok sayılmakta ve yeniden başvuru yapılması gerekmektedir. Bu hem maddi hem de manevi anlamda ayrı bir zorluk yaratacaktır.

Bu nedenle pasaportun elinize geçmesi için takipte olunması önemlidir. Vizenin reddedilmesi durumunda ücret ve evraklar iade edilmemektedir. Vizenin ne sebeple reddedildiği konusunda bilginiz varsa ve seyahat tarihine daha zaman bulunuyorsa bu durumda vize başvurunuzu yenileyebilirsiniz.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine etki etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz, İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

İngiltere Vize Merkezi, İzmir ofisimiz hakkında

İngiltere vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan İzmir ofisimiz Vize Merkezi ile Magellan Travel Agency şirketi arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; İngiltere ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

İngiltere Vize Merkezi, İzmir ofisimizin tüm sorumluluğu Magellan Travel Agency şirketine aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Magellan Travel Agency şirketine bildirmeyi unutmayınız.

İngiltere Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp