Turistik Vize Dilekçe Örneği

İngiltere’ye turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve Turistik Vize Dilekçe Örneği aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İngiltere turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İngiltere turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • İngiltere Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İngiltere turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Dilekçesiİngiltere Turistik Vize Dilekçesi

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İngiltere Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İngiltere turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İngiltere Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 7458