Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

İngiltere’ye turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve Turistik Vize Dilekçe Örneği aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İngiltere turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İngiltere turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • İngiltere Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İngiltere turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Dilekçesi

İki Dilekçe gerektiren durumlar

 • İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İngiltere Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İngiltere turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İngiltere Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Vize Dilekçe Örneği
  G.E., 02 Haz 2020, 21:41

  Merhaba, İngiltere vize dilekçe örneği konusunda yardımcı oluyor musunuz? Ben İstanbul’da öğrenciyim. İngiltere’ye turistik gezi için gideceğim fakat asıl amacım orada dil okulu araştırmak. Benim için uygun bir okul bulabilirsem öğrenci olarak gideceğim. Dilekçeyi nasıl yazmam gerekiyor? Pasaportumda hiç vize yok. Başvurumun reddedilme ihtimali var mı? Sponsor babam olacak. Onun dilekçesi nasıl olmalı? Desteğiniz için teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Vize Talep Dilekçesi
  Ö. Beril, 10 Şub 2020, 15:26

  İngiltere vize talep dilekçesi için sizden yardım alabilir miyiz? Dilekçeyi nasıl doldurmalıyız? Dilekçe İngilizce mi olmalı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'ye yerleşmek istemediğimi anlatan dilekçeyi nasıl yazmalıyım
  F.Ö., 03 Ara 2018, 21:01

  Merhaba, İngiltere'ye yerleşmek istemediğimi anlatan dilekçeyi nasıl yazmalıyım İngiltere'de 2024 yılına kadar yaşama hakkına sahip olan biri eşi ile birlikte İngiltere'ye turistik seyahat yapmak istiyor. kendisinin yaşama hakkının olması eşinin vize almasını zorlaştırır mı? eşi vize alabilsin diye nasıl bir dilekçe yazmak gerekir. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp