İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi

Kıymetli ziyaretçilerimiz, Türkiye’ye vize uygulayan ülkeler arasında yer alan İngiltere’ye sağlık nedeniyle veya medikal destek için yolculuk etmek istiyorsanız bu yazımızda İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ile ilgili süreçlerin tüm detaylarını okuyabilirsiniz.
Ayrıca sayfanın devamında ‘İngiltere Medikal Vizesi almak için şartlar nelerdir?’, ‘İngiltere Sağlık Vizesi için nasıl başvuru yapabilirsiniz?’,

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi ücreti ne kadardır?’ ve ‘2024 yılı güncel İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?’ gibi sorularınızın yanıtlarını açıklayıcı bir biçimde bulabilirsiniz. Vize Merkezi’nin uzman İngiltere danışmanlarının tüm bu süreci sizin adınıza titizlikle yürütmesini isterseniz bizimle dilediğiniz zaman iletişim geçebilirsiniz.

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi Şartları Nelerdir?

İngiltere’de ve tüm Birleşik Krallık ülkelerinde dolaşım hakkı elde etmenizi sağlayan İngiltere Medikal Vizesi, turist ve ziyaretçi vizesi kapsamında değerlendirilir. Bu nedenle ilk olarak ülkeye giriş yapabilecek şartlara sahip olmalısınız. Tüm bu şartlara uygunluk gösteriyorsanız İngiltere tıbbi tedavi vizesi gerekli adımları atmaya başlayabilirsiniz. İngiltere’ye herhangi bir rahatsızlığınız ile ilgili tedavi görmek veya devam eden tedavi süreciniz sırasında hastalığınızla ilgili farklı bir doktora muayene olmak için giriş yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır.

Vize süreciniz için detaylı bir İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvuru dosyası hazırlamaya başlayarak ilk adımı atabilirsiniz. Hastalığınız ve tedavi süreciniz ile ilgili kapsamlı bilgilerin bu dosyada yer alması gerekir. Örneğin, halihazırda sizi takip eden bir doktorunuz varsa ondan resmi bir yazı talep ederek hastalığınız tüm süreçlerini anlatmasını isteyebilirsiniz. Vize başvurusunda bu yazıyı sunmanız gerektiği için doktorunuzdan okunaklı, anlaşılır ve detaylı bir rapor düzenlemesini talep edebilirsiniz. Bu raporun yanı sıra İngiltere’de nerede ve hangi yöntemle tedavi olacağınızla ve ne kadarlık bir süreyi kapsayan bir süreç yaşayacağınıza dair bilgilerin de dosyanızda bulunması gerekir.

İngiltere Sağlık Vizesi başvuru sürecinizde ülkede konaklayacağınız zaman boyunca maddi olarak orada kalmaya ve tedaviyi karşılamaya yetecek kadar birikiminiz olduğunu gösterecek dokümanlara da dosyanızda yer vermeniz önemlidir. Ayrıca tedaviniz bittiği anda ülkeden ayrılacağınızı ve bu süreçte İngiltere’de çalışmayacağınızı da yetkililere kanıtlamalısınız. Öte yandan tüm bu şartların yanı sıra İngiltere’ye tedavi olmak için gitmenizi gerektiren hastalığın bulaşıcı veya toplum sağlığı için risk taşıyan bir tür olmaması gerekir. Bu gibi durumlarda vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağını bilmelisiniz. İngiltere vize ret nedenleri ile ilgili detaylı bilgilere Vize Merkezi’nin sayfalarından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İngiltere Sağlık Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere tıbbi tedavi vizesi başvuru evraklarını eksiksiz hazırlayarak ülkeye girişinizi hızlandırabilirsiniz. Tüm evrakları sizin adınıza hatasız bir biçimde hazırlaması için Vize Merkezi ile temasa geçebilir, tüm hazırlık süreçlerinde destek alabilirsiniz. İşte İngiltere Medikal Vizesi almak için hazırlamanız gereken evraklar:

  • Pasaport: İngiltere seyahatinizin bitiminden en az 6 ay sonrasına kadar geçerlilik süresi olan, yıpranmamış ve boş bir adet sayfası bulunan son 10 yılda alınmış pasaport. 
  • Vize Başvuru Ücreti Dekontu: Başvuru sırasında online olarak da ödeyebileceğiniz başvuru ücretinin ödendi belgesi.
  • Biyometrik Fotoğraf: Son altı ay içinde gerekli mevzuatlara uygun olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf.
  • Tıbbi Tedavi Vizesi Başvuru Formu: İngilizce dilinde başvuru esnasında dolduracağınız formun; doğru, eksiksiz ve hatasız olması gerekir.
  • Uzman Doktor Raporu: İngiltere’de tedavi göreceğiniz hastaneden ya da sağlık merkezinden alınacak olan resmî ve detaylı rapor vize başvurusu sırasında mutlaka yanınızda olmalıdır. 
  • İngiltere’de Konaklayabilme Yeterliliğinizi Gösteren Belgeler: Tüm tedavi sürecinizde bütün masraflarınızı, konaklama giderlerinizi ve hastane ücretlerini ödeyebileceğinize dair kapsamlı banka hesap dökümleri, maddi birikiminizi gösteren evraklar.
  • Otel ve Uçak Rezervasyon Bilgileri: İngiltere’de konaklayacağınız otele yaptırdığınız rezervasyonun belgelerini içerir kağıtlar ve tedavi bitince ülkeden ayrılacağınızı kanıtlar nitelikteki gidiş dönüş uçak biletleri.

Tüm bu evrakların eksik ve doğru hazırlanması oldukça önemlidir. Tek bir harf hatasında dahi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlabileceğini bilerek titizlikle hareket etmeniz gerekir. Bu nedenle dilerseniz Vize Merkezi olarak İngiltere sağlık vizesi başvuru aşamalarında yanınızda olabilir, bu süreci birlikte yönetebiliriz. İngiltere vizesi için gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Sağlık Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Oldukça kapsamlı bir başvuru süreci bulunan İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi için tüm evraklarınızı tamamlayıp, sağlık durumunuzu belirten detaylı dosyanızı hazırladıktan sonra artık vize almak için resmî adımları atmaya başlayabilirsiniz. Vize sürecinde, İngiltere Büyükelçiliği veya İngiltere Konsolosluğu’na doğrudan başvuru yapılmamaktadır. Konsolosluğun bu işleri kendi adına yürütmesi için belirlediği İngiltere Vize Başvuru Merkezleri üzerinden İngiltere Sağlık Vizesi ve tüm vize işlemleri yürütülmektedir. 

Türkiye’de İngiltere’nin resmî olarak yetkilendirdiği kurum ise TLScontact’tır. Kurumun Türkiye’nin farklı illerinde İngiltere Vize Başvuru Merkezleri bulunmaktadır. Size en yakın olan merkezi seçerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Türkiye’deki bu merkezlerin konumları ile ilgili detaylı bilgilere Vize Merkezi’miz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi almak için randevu işlemini İngiltere Konsolosluğu’nun resmî internet sitesinde yer alan ilgili bölümden gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada formla birlikte vize başvuru ücretini de ödemelisiniz. Daha sonra elinizdeki tüm belgeleri teslim etmek ve parmak izi ile biyometrik kayıtlarınızın alınması için İngiltere Vize Başvuru Merkezleri’ni şahsen ziyaret etmeniz gerekir. 
Bu süreçte tüm belgelerin İngilizce diline eksiksiz tercüme ettirdiğiniz hâllerini evrak dosyanızda bulundurmalısınız. Evrak teslimi yapmadan önce tercüme bilgilerinin doğruluğunu teyit etmek için uzman Vize Merkezi İngiltere temsilcilerimiz ile temasa geçebilirsiniz.

2024 Yılı İngiltere Tıbbi Tedavisi Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere sağlık vizesi ücretleri her yıl değişmekle birlikte uzatılabilir özellikte olması da fiyatlarını etkilemektedir. Başvuru amacınız ve vize süreniz de ücretleri etkileyen faktörler arasında yer alır. 

2024 yılında İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi başvuru ücreti 6 aya kadar olan vizeler için 140 dolar olarak belirlenmiştir. Vize sürenizi 6 ay ile 11 ay arasında uzatmak isterseniz 261 dolar daha ödemeniz gerekir. Ancak kur farkı nedeni ile başvuru ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. 
Yine İngiltere hükümetinin fiyatlarda değişikliği gitme hakkı da bulunmaktadır. İngiltere’ye sağlık sorunları nedeniyle yolculuk etmek üzere alacağınız medikal vizenin geçerlilik süresi ilgili ülke hükümeti tarafından 6 ay olarak belirlenmiştir. Ancak İngiltere’de kaldığınız süre içerisinde tedaviniz tamamlanmazsa vizenizin süresini uzatmak için ülkeye dönüş yapmanıza gerek yoktur. İngiltere’de vize uzatma işlemini ilgili birimlere başvurarak yapabilirsiniz. 

Ek vize ücreti ödemesini yaparak 6 ay daha ülkede kalmaya hak kazanabilirsiniz. Sonuç olarak İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi alarak ülkede kalabileceğiniz toplam süre 11 aydır. Sağlığınızı geri kazanmak ya da mevcut tedavize devam etmek amacıyla İngiltere’ye giriş yapmak için gereken tıbbi vizeye ulaşmak için yazımızda belirttiğimiz tüm süreçleri eksiksiz olarak tamamlamanız gerekir. 

Dilerseniz bu İngiltere tıbbi tedavi vizesi alma aşamalarını Vize Merkezi’miz ile birlikte yürüterek hızlandırabilirsiniz. Böylece evrak teslim sürecinde yaşanabileceğiniz herhangi bir olumsuz durum karşısında da hazırlıklı olabilirsiniz. İngiltere vize ücreti ve vize çeşitlerine göre değişen fiyatlandırmalar ile ilgili tüm bilgilere Vize Merkezi İngiltere sayfalarından ulaşabilirsiniz.

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp