İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere öğrenci vizeleri, İngiltere’de süre olarak 6 aydan uzun süren İngilizce dil kursu, lisans, yüksek lisans, araştırma ve mesleki sertifika programları gibi eğitim programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir kategoridir.

Öğrenci adayları Tier 4 (Genel) İngiltere Öğrenci Vizesi için başvuru yapmak zorundadır.  4-17 yaş aralığındaki öğrenciler için uygun olan vize türü Tier 4 (Çocuk) Öğrenci Vizesi'dir. Tier 4 (Çocuk) Öğrenci vizesi için sadece bağımsız ve ücretli okullarda eğitim görmek isteyen öğrenciler başvuru yapmalıdır.

Tier 4 Genel Öğrenci vizesi sahibinin bakmakla yükümlü olduğu aile üyeleri ile Tier 4 Çocuk Öğrenci vizesi sahibinin ebeveynleri Tier 4 vizesi sahibi kişi ile birlikte İngiltere’de yaşamak için Tier 4 Genel Öğrenci Ailesi Vizesi ve Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi'ne başvurabilirler.

İngilizce dil kursları da dâhil olmak üzere kısa süreli tüm kurslar ve 18 yaşından büyükseniz kısa süreli araştırmalar için 6 ay, yine 18 yaşından büyükseniz İngilizce kursları için 11 ay boyunca İngiltere’de kalmanız için başvurmanız gereken vize türü Kısa Süreli Öğrenci Vizesi kapsamındadır. 

Katılacağınız eğitimin başlamasına 3 ay kala vize başvurusunda bulunabilir, 3 hafta içinde vizenizle ilgili olumlu veya olumsuz kararı almış olursunuz.

İngiltere Öğrenci Vizeleri Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Öğrenci Vizelerine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere Öğrenci Vizeleri ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

İngiltere öğrenci vizelerine başvuru yapmak için iletişim numaralarımızdan ve [email protected] e-posta adresinden ya da 0212 970 05 53 arayarak İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Öğrenci Vizeleri İçin Gerekli Evraklar

Standart visitor visa bu vize kategorisine başvuru yapmak isteyen öğrenciler; Bir dil kursuna 6 aydan az bir süreliğine kayıt yaptırmış olması gerekir.  6 aydan 11 aya kadar olan eğitimlerde standart visitor visa kategorisine başvurmanız gerekmektedir. Dil kursu ve yaşam maliyetlerinizi karşılayacak maddi imkanlara sahip olduğunuzu göstermeniz gerekir. Çalışıyor iseniz çalıştığınız şirket evraklarınızı, banka hesap hareketlerinizi, sunmanız gerekmektedir

İngiltere Kısa Süreli Eğitim Vizesi 

Öğrencilerin bu vize ile sadece İngilizce dil kursu almalarına izin verilmektedir. Diğer konularda altı aydan daha uzun sürecek eğitimler için “Öğrenci Vizesi” gereklidir. 

Başvuru yapmadan önce, başvuru sahipleri bir kurs seçmeli ve onaylanmış bir akreditasyona sahip bir kurumdan bir kabul mektubu almalıdır. Başvuru sahiplerinin kurs ücretlerini, konaklama ve yaşam masraflarını ödemek için yeterli maddi imkana sahip olduklarını göstermeleri gerekir. Bu vizeye sahip öğrenciler İngiltere'de çalışamaz.

Uzun Süreli Eğitim Vizesi Tier 4

Bu vize kategorisine başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere’de dil eğitimi harici yüksek öğrenim görmek isteyen adaylar başvuru yapabilmektedir. Bu vize türüne başvurabilmek için genel şartlar şu şekildedir. 

 • Bu kurs için, haftada en az 15 saatlik bir eğitim içermelidir. İngiltere Öğrenci Vizesi alacak öğrencilerin halihazırda orta düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Devlet onaylı bir dil eğitimi test merkezinde bir Secure English Language Test (IELTS veya Trinity College London) alarak İngilizce seviyelerini kanıtlamaları gerekir. Öğrenci sponsoru lisansına sahip bir kurumda okumak için koşulsuz bir kurs teklifine sahip olmalıdır. 
 • Başvuru sahiplerinin, eğitim alacakları kurumdan Eğitim Kabul belgesi (CAS) numarası edinmeleri gerekmektedir. Bu vize kategorisi  ile eğitim alan  öğrenciler haftada 10 saat çalışabilirler. Bu kategori için en az 6 ay öncesinden vize başvurunuzun yapılmasının gerekliğini paylaşmak isteriz.
 • İngiltere Vizesi Başvuru Formu, İngiltere vizesi almak isteyen tüm başvuru sahipleri vize başvuru formunu online olarak doldurması zorunludur. Vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmaktadır. Gerekli tecrübeye sahip değilseniz bu vize başvuru formunu tek başınıza doldurmanızı tavsiye etmeyiz. Vize başvuru formunuzu bizim uzman ekibimiz sizin adınıza dolduracaktır.
 • İngiltere Vize Ücreti (Randevu tarihinizden önce tarafımızca ödenecektir, siz tüm vize ödemelerinizi tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.) İzmir, Adana, Gaziantep gibi farklı bölgelerden başvuru yapacak olan öğrencilerin vize ücretine ek olarak ayrıca £55 vize başvuru merkezi ücreti ödemesi gerekecektir. İstanbul ve Ankara’da başvuru yapacak öğrenciler  £55başvuru merkezi ücretinden muaftır.
 • Zorunlu sağlık sigortası (Online olarak kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır)
 • Vize başvuruları genellikle minimum 15 iş gün içinde sonuçlanmaktadır. Bazı özel durumlarda vize sonuçlanma süresi değişebilmektedir. Örneğin pandemi döneminde vize başvuruları sonuçlanma süresi 30 iş günü uzamış bulunmaktadır.
 • Okulunuza sunmuş olduğunuz ve CAS belgenizde belirtilen akademik dokümanların (diploma, transkript, IELTS) orijinalleri ve İngilizce tercümeleri
 • Sponsorunuz tarafından yazılmış Sponsorluk Dilekçesi
 • Sponsorunuza ait Banka hesap hareketleri veya Hükümet burslu öğrencilerin Sponsorluk mektupları
 • Nüfus kayıt örneği (E‐devlet ’ten alabilirsiniz)
 • İngiltere öğrenci vizesi için okul kabul belgesi (CAS Belgesi), kabul yaptığınız kurum tarafından size online olarak gönderilecektir. Kabul belgenizde Cas numaranız yer alacaktır.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

7 sorudan en popüler 7 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere öğrenci vizesi 2022
  D. T., 19 Şub 2022, 10:13

  Merhabalar, İngiltere vizesi başvurusu yapmak istiyorum. İngiltere öğrenci vizesi 2022 yılında hangi şartlar gereklidir? Gerekli belgeler ücret bilgilendirme hakkında detaylı bilgi rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil pasaportu olan öğrencilerin İngiltere’ye vize alması gerekir mi?
  i. o., 30 Nis 2018, 13:24

  Size Edirne’den yazıyorum, İngiltere’de online bir kursa devam ediyorum. Haziran 19-20 ve Kasım 2018 de sınava girmek için Londra’ya gitmem gerekiyor. Ne tür bir vizeye başvurmam gerekir. Yeşil pasaport sahibiyim. Yeşil pasaportu olan öğrencilerin İngiltere’ye vize alması gerekir mi? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Vize almak için herhangi bir kurstan sertifika bildirmem gerekli mi?
  C.G., 07 Oca 2017, 01:04

  merhaba, Vize almak için herhangi bir kurstan sertifika bildirmem gerekli mi? Dil eğitimi için minimum 28 haftalık İngiltere'ye vize başvurusunda bulunacağım. Hangi dil seviyesinde olduğumu (A1 veya B2 vs.) herhangi bir kurstan sertifika bildirmem gerekli midir vize alabilmem için? Yoksa herhangi bir dil eğitimimin olup olmadığının bir önemi yok mudur ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğrenci olarak İngiltere'ye gidebilir miyim?
  M. Dolu, 04 Ara 2016, 06:19

  Benim abim Londra'da, 2 tane dükkanımız var dönerci bende onların yanında kalmak istiyorum.Turist olarak mı göstersem daha iyi olur kendimi yoksa öğrenci olarak mı? İngilteer'de okula gidebilir miyim? En erken ne zaman sonuçlanır hemen gitmek istiyorum.Hızlı bir şekilde İngiltere Vizesi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Öğrenci Vizesi
  murat, 26 Eyl 2016, 12:44

  İyi gunler Vize Merkezi İngiltere Öğrenci Vizesi için bilgi alabilir miyim? İngiltere vizesi için ne kadar ücret alıyorsunuz ve öğrenci vizesi için gereken evraklar nelerdir? Dil okuluna ya da üniversiteye gitmeyeceğim.Yine de öğrenci vizesi mi almam gerekiyor? Turist olarak gitmeyi planlıyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere öğrenci vizesinde sponsorluk
  S. kanca, 29 Ağu 2016, 04:20

  Merhaba. Kızımı İngiletere'de dil kursuna 3 aylığına göndermek istiyorum. Bankada kaç lira olması lazım ve kaç ay durması gerekiyor. Ayrıca sponsor uygulamasının şartları nedir? Yardımlarınız için teşekkürler. Saygılarımla

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğrenci vizesinde sponsorluk işlemleri
  S. Ahmet Nuhoğlu, 05 Ağu 2016, 18:43

  İyi günler İngiltere'ye 2 haftalık vize başvurusunda bulunmak istiyorum , orada yüksek lisans yapan kuzenimi ziyaret edicem. Bende yüksek lisansda öğrenciyim, çalışmıyorum. Sponsorum babam olacak , babamın banka hesap dökümü yeterli mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp