İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere’deki süre olarak 6 aydan uzun süren İngilizce dil kursu, lisans, yüksek lisans, araştırma ve mesleki sertifika programları gibi eğitim programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler Tier 4 (Genel) Öğrenci Vizesi için başvuru yapmak zorundadır. 4-17 yaş aralığındaki öğrenciler için uygun olan vize türü Tier 4 (Çocuk) Öğrenci Vizesi'dir. Tier 4 (Çocuk) Öğrenci vizesi için sadece bağımsız ve ücretli okullarda eğitim görmek isteyen öğrenciler başvuru yapmalıdır.

Tier 4 (Genel) Öğrenci vizesi sahibinin bakmakla yükümlü olduğu aile üyeleri ile Tier 4 (Çocuk) Öğrenci vizesi sahibinin ebeveynleri Tier 4 vizesi sahibi kişi ile birlikte İngiltere’de yaşamak için Tier 4 (Genel) Öğrenci Ailesi Vizesi ve Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn Vizesi'ne başvurabilirler.

İngilizce dil kursları da dâhil olmak üzere kısa süreli tüm kurslar ve 18 yaşından büyükseniz kısa süreli araştırmalar için 6 ay, yine 18 yaşından büyükseniz İngilizce kursları için 11 ay boyunca İngiltere’de kalmanız için başvurmanız gereken vize türü Kısa Süreli Öğrenci Vizesi'dir. Katılacağınız eğitimin başlamasına 3 ay kala vize başvurusunda bulunabilir, 3 hafta içinde vizenizle ilgili olumlu veya olumsuz kararı almış olursunuz.

İngiltere Öğrenci Vizelerine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere Öğrenci Vizeleri ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

İngiltere öğrenci vizelerine başvuru yapmak için iletişim numaralarımızdan ve online@vizemerkezi.com e-posta adresinden İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere'de Akademik Eğitim Alacak Öğrencilerin Dikkatine!

6 aydan daha uzun sürecek akademik eğitimler için Tier 4 (Genel) Öğrenci Vizesi alması gereken öğrenciler için artık eğitim alacakları sürenin uzunluğu kadar vize basılmayacaktır. Bunun yerine 30 gün süreli bir vize verilecek ve bu vize öğrenci İngiltere'ye gittikten sonra 10 gün içinde öğrencinin daha önce başvuru sırasında tercih ettiği bir postaneye gönderilecektir. Öğrenci iznini postaneden teslim alacaktır. Buna “vignette sticker” denilmektedir. Tier 4 vizesi için başvuru yapan öğrenciler vizeleri çıktıktan sonra 30 gün içinde İngiltere'ye giriş yapmak zorundadırlar. Yapmadıkları takdirde vizeleri iptal edilmiş sayılır ve Tier 4 vizesi için yeniden başvuru yapılması gerekir.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Yükleniyor...