İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi

İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi, ülkede kısa süre içinde bulunarak dil kursuna, araştırma grubuna katılmak gibi eğitim faaliyetlerine katılmak isteyen öğrenciler için oluşturulmuş bir vize kategorisidir.

Kısa süreli İngiltere öğrenci vizesi ile,

 • 18 yaşından küçükseniz İngilizce dil kursları için en fazla 6 ay,
 • 18 yaşından büyükseniz İngilizce dil kursları için en fazla 11 ay,
 • 18 yaşından büyükseniz kısa süreli araştırmalar için 6 ay boyunca İngiltere’de kalabilirsiniz.

**Katılacağınız eğitimin başlamasına 3 ay kala vize başvurusunda bulunabilir, 3 hafta içinde vizenizle ilgili olumlu veya olumsuz kararı almış olursunuz.

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi İle Ne Yapabilirsiniz?

 • İngilizce kursu vb. kısa süreli bir eğitim kursuna katılabilirsiniz.
 • Lisans eğitimi görüyorsanız eğitiminizin bir parçası olarak kısa dönemli bir araştırma yapabilirsiniz.
 • Devlet okulunda eğitim göremezsiniz.
 • Herhangi bir işe yerleştirilemezsiniz veya iş kuramazsınız.
 • Vizenizi uzatamazsınız.
 • Aile üyelerinizi yanınızda götüremezsiniz (ayrı başvuru yapmaları gerekir)
 • Kamu fonlarından yararlanamazsınız.

İngilizce Dil Kursuna Katılmak

11 aylık Kısa Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi için başvuruda bulunmak istiyorsanız, en az 18 yaşında ve İngilizceyi yabancı bir dil olarak öğrenmek için bir kursa kabul edilmiş olmalısınız.

İngilizce dersleri de olan karışık kurslar için bu vize türüne başvuru yapamazsınız. 18 yaşından küçükseniz en fazla 6 aylık İngilizce dil kurslarına katılım sağlayabilirsiniz.

Bir Eğitimin Parçası Olarak İngiltere’ye Gitmek

Bir yükseköğretim kurumunda öğrenciyseniz, 18 yaşından büyük olmanız şartıyla öğreniminizin bir bölümünü İngiltere’de geçirmek için kısa süreli öğrenci vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bunun için Türkiye’de öğrencisi olduğunuz okulun akreditasyonu olmalı, eğitimin yalnızca bir bölümü İngiltere’de olmalı ve okuldaki bölümler İngiltere’deki okullarla denk dereceler sunmalıdır.

İngiltere’de Kısa Süreli Bir Araştırma Yapmak

Lisans derecesinde bir eğitim alıyorsanız, kısa bir araştırma dönemi için İngiltere’ye gidebilirsiniz. Bunun için 18 yaşından büyük olmalı, devam ettiğiniz bölüm İngiltere’den bir derece ile denk olmalı ve araştırmayı İngiltere'de tanınmış bir kuruluşta ya da kamu finansmanı alan bir yükseköğretim kurumundaki bir organla birlikte yapacak olmanız gerekmektedir.

İngiltere eğitim vizesi başvurunuzu tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi Başvurusu

İngiltere kısa süreli öğrenci vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. 

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere Kısa Süreli Öğrenci vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz. Bunun için iletişim numaralarımızdan veya [email protected] e-posta adresinden İngiltere vizesi uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Kısa Süreli Öğrenci Vizesi başvurunuzu yaparken,

 • İngiltere’de tanınan eğitim kurumlarından birine kayıt yaptırmış ve kabul edilmiş olmalısınız.
 • Çalışmadan veya kamu fonlarından yardım almadan İngiltere’deki yaşamınızı idame ettirebilmek için yeterli paranız olmalı veya akrabalarınız/arkadaşlarınız sizi desteklemeli ve barınmanızı sağlamalıdır.
 • Dönüş yolculuğunuz için yeterli paranız olmalıdır.
 • 18 yaşından küçükseniz ebeveyninizden veya yasal vasinizden İngiltere’de eğitim almak için izin almış olmalısınız.
 • İngiltere’de katılacağınız eğitim kursunun Tier 4 sponsor okullarından veya İngiltere hükümetinin belirlediği eğitim enstitülerinden biri olması gerekmektedir.

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Geçerli bir pasaport (her iki tarafı boş bir sayfası olan)
 • Seyahatinizin tüm masraflarını kendiniz karşılayabileceğinize dair kanıtlar (örneğin banka hesap özeti veya son altı aylık maaş bordrosu)
 • Kalmayı planladığınız yer ve seyahat planlarınızın ayrıntıları (vizeniz çıkıncaya kadar konaklama veya seyahat için ödeme yapmamalısınız)
 • Türkiye’de yaşayan az bir ebeveyn veya vasinin irtibat bilgileri (18 yaşından küçükseniz)
 • Kursunuzla ilgili belgeler (örneğin eğitim kurumundan alınmış, resmi kağıda, dersin adını, süresini ve konaklama dahil maliyetini belirten bir kabul mektubu gibi)
 • Önceki eğitim bilgilerine dair belgeler (örneğin akademik diplomalar, referanslar veya transkriptler)
 • İngilizce dil yeterliliğinizi gösteren sertifikalar
 • Başvuru yaptığınız ülkenin vatandaşı değilseniz oturma izniniz
 • Mali sponsorunuzun mesleği, geliri, tasarrufları ve katılacağınız kursta sizi destekleyecek fonlarına dair belgeler
 • 18 yaşın altındaysanız ve yanınızda bir yetişkin olmadan İngiltere’ye seyahat edecekseniz:
 • Ebeveyninizin tüm irtibat bilgileriyle birlikte İngiltere’ye seyahat edebilmeniz için yazılı izni
 • İngiltere’de bulunacağınız süre boyunca yaşamak için uygun bir yere sahip olduğunuza dair kanıtlar (birlikte kalacağınız kişinin adı, doğum tarihi ve adresi, sizinle olan ilişkisi, İngiltere’deki yaşamınız boyunca sorumluluğunuzu alacağına dair yazılı izin, ziyaretinizin yerel makamlara bildirildiğine ve sorumluluğunuzu alacak kişinin detaylarına dair eğitim göreceğiniz okuldan alınmış bir mektup)
 • 16 yaşından küçükseniz ve İngiltere’deki sorumluluğunuzu alacak kişi yakın akrabanız değilse, eğitim göreceğiniz kurumdan alacağınız mektubun yanında aynı bilgileri içeren bir mektubu da yerel makamlardan almak zorundasınız.
 • 18 yaşın altındaysanız ve yanınızda bir yetişkinle İngiltere’ye seyahat edecekseniz;
 • Vize başvurunuzda seyahat edeceğiniz kişileri belirtmeniz gerekir.
 • Belirttiğiniz kişilerin isimleri vizenizde görünecek ve seyahatinize o isimlerle birlikte gitmemeniz halinde İngiltere'ye girişiniz reddedilecektir.
 • Vize başvurunuzda en fazla 2 yetişkinin ismi bulunabilir ve vizeniz en az biriyle seyahat ederseniz geçerli olacaktır.
 • Birlikte gideceğiniz yetişkinlerle aynı anda vize başvurusunda bulunabilirsiniz ancak herkesin ayrı ayrı başvuru yapması gerekmektedir.

İngiltere eğitim vizesi ve diğer İngiltere vizesi başvurularınız için ilgili sayfalarda bulunan yönergelerden faydalanabilir diğer sorularınız için iletişim numaralarımızdan veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

7 sorudan en popüler 7 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi
  M. Özdemir, 13 Şub 2020, 16:52

  Merhaba, Üniversite son sınıf öğrencisiyim.Kısa bir süre eğitim için Londra’ ya gitmeyi düşünüyorum. Okullarla görüşüyorum şuanda.Ne kadar süreli bir okul kaydı yapmama gerektiği konusunda kararsızım. İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi ne kadarlık bir süreyi kapsar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Dil Okulu Vizesi
  Ç. Koçak, 04 Ara 2019, 21:26

  Merhabalar, İngiltere dil okulu vizesi nasıl alabilirim? Yüksek lisans mezunuyum, daha önce 2 yıl özel sektörde bir firmada çalıştım ancak şu an çalışmıyorum. İngiltere'de dil eğitimi almak istiyorum. Fakat görüştüğüm okulun British Council onayı yok. Asic onayı var. Okul bana vize alabilmek için British Council onayının tek şart olmadığını, Asic onayının da yeterli olabileceğinden bahsetti ancak emin olamadım. Bu konuda görüşlerinizi rica ederim. İyi çalışmalar..

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Üniversite okuduğum için vize çıkmaz diyorlar
  E.P., 25 Oca 2019, 16:33

  Ben bir konuda yardımınıza ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Üniversite okuduğum için vize çıkmaz diyorlar. Ben 19 yaşındayım dil okulu ile İngiltere'ye 5 ay gideceğim vize randevusu bile almak üzereyim. Ancak üniversitem devam ediyor bende İngilizce yazılan mektupta'' okuduğum bölüm Türkçe, yurt dışında İngilizce öğrenip İng. bir bölüme gitmek istediğimi belirttim'' Bazı kaynaklarda Üniversite okuduğum için vize çıkmaz diyorlar. Sizce sorun olur mu? teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'de dil öğrenmek için nasıl vize alabilirim?
  A.Ö, 20 Eyl 2018, 11:42

  Merhabalar ben üniversiteyi yeni bitirdim, iş hayatına başlamadan önce İngiltere'ye gidip İngilizceyi öğrenmek istiyorum. İngiltere'de yaşamını devam ettiren aile dostlarımız var onların yanında 1 yıl ile 6 ay arasında kalmayı planlıyorum. Vize işlemlerini nasıl yürütmem gerekiyor, hangi tür vize başvurusu yapmam gerekiyor, şartlarını nasıl doğru bir şekilde yerine getirebilirim, vizeyi sorunsuz bir şekilde almak istiyorum. İngiltere'de dil öğrenmek için nasıl vize alabilirim? Bu konuda yardımcı olur musunuz ? İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere öğrenci vizesi için akrabalarımdan biri sponsor olabilir mi?
  S. S. K., 14 Ara 2017, 22:48

  Merhabalar, İngiltere öğrenci vizesi için akrabalarımdan biri sponsor olabilir mi? okulum 2 hafta içerisinde bitiyor ve ben Londra'da bir okula kayıt oldum dil öğretimi için. Hesabımda belli bir miktar para var 15-20 bin arası ailemin durumu fazla iyi değil fakat sponsor olarak sülaleden birini göstermeyi düşünüyorum büyük bir şirket sahibi kişi, bunun dışında 2 tane yabancı dil sertifikam var ve mühendislik fakültesi öğrencisiyim. Pasaportumla da farklı ülkeye giriş çıkışım var. Vize çıkma ihtimali nedir ve bu sponsor mevzusu benim kafamı karıştıran tek şey sizin önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı basit bir hata yüzünden vize reddi yemek istemiyorum. Başka soruların cevabında 3. kişi sponsor olamaz demişsiniz fakat benim tanıdığım kişiler sponsor yaparak vize çıktı çelişkide kaldım. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'de Dil okuluna giderken Türk arkadaş yanında konaklama
  F., 14 Oca 2017, 01:26

  İngiltere'de Dil okuluna giderken Türk arkadaş yanında konaklama için bilgi rica ediyorum. Tercümanlık ve Öğretmenlik mezunu olan bir birey olarak dilimi daha iyi geliştirmek için İngiltere'ye dil kursuna gitmeye karar verdim. Orada ikamet edeceğim yer olarak çocukluk arkadaşımın ailesinin evi var. Kendileri Türk. Ve bana 6 Ay kadar evlerinde bir oda verecekler. Vize almama herhangi bir sorun teşkil eder mi? Yoksa illa yazılacağım kursun yurtlarında veya kendi kiraladığım bir evde mi kalmam gerekir ? Şimdiden teşekkürler!

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'de dil eğitimi için vize nasıl alınır?
  F. Giray, 09 Tem 2016, 12:19

  Ben açık öğretimde okuyorum dil eğitimi almak istiyorum. İngiltere'de dil eğitimi için vize nasıl alınır? İngiltere'de dil eğitimi için vize başvurusunda bulunmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp