İngiltere Tier 2 Genel Vizesi

Özel yetenek gerektiren bir işte çalışmak için İngiltere’ye gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü İngitere çalışma vizesi kapsamında yer alan Tier 2 Genel Vizesi'dir.

İngiltere’de yaşamak ve çalışmak için Tier 2 vizesine başvurmadan önce lisanslı bir sponsor tarafından istihdam edilmeniz gerekir. Sponsorunuz teklif ettiği iş için uygun olup olmadığınızı ve vize alıp alamayacağınızı kontrol ettikten sonra her şey yolunda ise size bir sponsorluk sertifikası verecektir. Ayrıca Tier 2 vize başvurusu yaparken ihtiyacınız olacak diğer bilgileri de (ne kadar maaş alacağınız gibi) size vermek zorundadır.

Birleşik Krallık’ta çalışmaya başlayacağınız tarihten en fazla 3 ay önce vize için başvuru yapabilirsiniz. Çalışmaya başlayacağınız tarih sponsorluk belgenizde yer alan tarihtir. Başvurunuzdan sonra 3 hafta içinde olumlu ya da olumsuz bir cevap alabilirsiniz.

Tier 2 Genel vizesi ile Birleşik Krallık'ta en fazla 5 yıl 14 gün süreyle veya sponsorluk belgesinizde yer alan sürenin bir ay fazlası kadar (hangisi daha kısaysa) kalabilirsiniz. Toplam kalışınız 6 yılı aştığı zaman 5 yıllık bir uzatma talep edebilirsiniz.

Tier 2 Genel Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tier 2 Genel vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere çalışma vizesi Tier 5 ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Birleşik Krallık’ta çalışmaya başlamadan önce size bir sponsorluk belgesi vermek üzere anlaşma yapacağınız bir sponsora ihtiyacınız vardır. Sponsorluk sertifikası, iş ve kişisel bilgileriniz hakkında bilgi içeren bir referans numarasından oluşmaktadır.

Gerçek bir sertifika veya kâğıt belge değildir. Sponsorunuz size sponsorluk belgesinin referans numarasını verecektir. Bu belge size verildikten sonra 3 ay geçerlidir. Ayrıca vize başvurunuzda kullanmak üzere size yardımcı olacak başka bazı bilgileri de sponsorunuzdan öğrenmelisiniz; örneğin ne kadar maaş alacağınız gibi.

Genellikle almanız gereken maaş yıllık minimum 30.000 GBP veya teklif edilen pozisyon için en uygun olan maaşı almanız gerekir (hangisi daha yüksekse). Bazı durumlarda daha az maaş ödenebilmektedir. Örneğin tıbbi radyografi, hemşire, paramedik, orta öğretim öğretmeni veya ebe olarak çalışacaklar gibi.

İngiltere’de kalacağınız süre boyunca geçiminizi sağlayabileceğinizi ispatlamak için 90 gün önce banka hesabınıza yatırılmış ve en az 90 gün boyunca hesabınızda kalmış 945 GBP’nizin olması gerekmektedir.

Eğer sponsorluk belgesi aldığınız sponsor İngiltere’de tam olarak kabul edilmiş A sınıfı bir sponsorsa ve sponsorluk belgenizde bakımınızı üstleneceğini ve konaklamanız süresince yardım talep etmeyeceğinizi belirtirse, 945 GBP’lik tasarrufa ihtiyacınız olmayacaktır.

Tier 2 (Genel) vizesine başvururken İngilizce bilginizi kanıtlamanız gerekebilir. Bunun için:

 • Okuma, yazma, konuşma ve dinleme konusunda IELTS’ten en az 4.0 puan almak
 • İngilizce eğitim veren ve UK NARIC tarafından İngiltere'de bir lisans, yüksek lisans veya doktora derecesine denk gelen bir akademik yeterliliğe sahip olmak gerekmektedir.

Tier 2 Genel vizenizi 5 yıl daha uzatabilirsiniz. Uzatmalarınız toplamda 6 yılı geçemez.

Aşağıdaki durumlarda yeni bir Tier 2 Genel vize başvurusu yapmanız gerekebilir:

 • İşinizi değiştirmek istiyorsanız ve yeni işiniz farklı bir işverenle olacaksa
 • İşiniz farklı bir standart meslek sınıflandırması (SOC) koduna geçerse ve bir lisansüstü eğitim programında değilseniz
 • “Shortage occupation list”teki bir işinizden, listede olmayan başka bir iş için ayrılırsanız

Yeni başvurunuzu yaparken yeni sponsorluk belgesine sahip olmanız ve tüm başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekir. İngiltere çalışma vizesi kapsamında aldığınız mevcut izniniz hala geçerliyse, yeni sponsorluk belgenizdeki başlangıç ​​tarihine kadar bir önceki sponsorunuz için çalışmaya devam edebilirsiniz. Yeni biyometrik oturma izninizi alana kadar yeni işinize başlayamazsınız.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Tier 2 Genel Vizesine Başvuru İçin Gerekli Evraklar

İngiltere’de yerleşik özel yetenek ve nitelik gerektiren bir işyerinde çalışmak istiyorsanız başvuru yapmanız gereken vize türü İngiltere çalışma vizesi Tier 2 kategorisidir.

Bu kategorinin yanı sıra güncellenen

 • Nitelikli İşçi Vizesi,
 • Tier 2 Din Adamı Vizesi,
 • Tier 2 Sporcu Vizesi,
 • Sağlık ve Bakım Çalışanı Vizesi ve
 • Tier 2 Şirket İçi Transfer vizesi olarak birçok kategori mevcuttur.

Tüm bu vizelerin yanı sıra İngiltere’ye çalışmaya gitmek için

 • Ankara Anlaşması vizesi (şuan da bu kategori vize başvuruları kapalıdır),
 • Tier 1 Yatırımcı ve Girişimci vizeleri,
 • Türk İş Adamı Vizesi ve
 • Türk İşçi vizeleri de bulunmaktadır.

İngiltere’de hem çalışmak hem de yaşamak istiyorsanız eğer öncelikle İngiltere çalışma vizesi için lisanslı bir sponsor tarafından istihdam edilmeniz gereklidir. Sizi çalışan olarak istihdam edecek olan şirket sponsorunuz çalıştırılacak iş için uygun olup olmadığınız ve vize alıp alamayacağınızı kontrol ettirmesi gereklidir.

Uygun bulunması halinde sizin kişisel bilgilerinizi sunarak sponsorluk sertifikası için başvuruda bulunacaktır. İngiltere’deki firma ile yapılan iş sözleşmesi her iki tarafında imzası, ne kadar maaş alacağınız, çalışma tarihlerinizin yer alacağı iş sözleşmesi eklenmelidir.

İngiltere Çalışma Vizesi Tier 2 İçin Gerekli Evraklar

 • Tier 2 Vizesi Başvuru Formu (Vize başvuru formunuz online olarak tarafımızca doldurulacaktır)
 • En az 6 ay geçerli pasaport
 • Sponsorluk sertifikası referans numarası
 • İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS sınav sonucu)
 • Şahsi ve sponsora ait banka hesap hareketleri
 • Masraflarınız A sınıfı sponsor tarafından karşılanacaksa hesap dokümanı sunmak zorunlu değildir.
 • Varsa önceki pasaportlarınız ve son 4 yıl içinde aldığınız vizeleriniz
 • Adli Sabıka kaydı

Bu belgelere ek olarak başvuru sahibi bazı önemli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Başvuru sahibinin eğitim düzeyi ve İngilizce seviyesi kanıtlaması gereklidir. Başvuru için en az 70 puan elde etmelidir. 70 puan elde etmek ise aşağıdaki veriler ile hesaplanabilir.

 • İngiltere’de istihdamın eksik olduğu alanlarda çalıştırılmak üzere kabul belgesi alındığında 30 puan
 • Yerel iş gücü testi sonrasında kabul belgesi alındığında 30 puan
 • Yıllık 160.000 Pound bir maaş ile istihdam edilmek üzere işci alınması tahaaddüyle kabul alındığında 30 puan
 • İngilizce yeterlilik belgesi sunulduğunda ( Uluslararası kabul gören dil sınavlarından birinden B1 ya da üzeri bir puan almak veya İngilizce eğitimi akredite olan bir eğitim kurumundan lisans veya lisans üstü düzeyde diploma sahibi olmak) 10 puan
 • Yıllık minimum 30.000 pound gelir elde edilecekse 20 puan
 • Maddi yeterlilik evrakları ( İngiltere’deki şirket de sponsor olabilir ya da başvuru sahibinin son 6 aylık banka hesap hareketlerinin yeterli miktarda ise) 10 puan

Durumunuza uygun, geçerli ve en güncel evrak listesi için iletişim numaralarımızdan veya online@vizemerkezi.com e-posta adresinden İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Tier 2 Genel Aile Vizesi

Tier 2 vizesi sahibinin bağımlıları (bakmakla yükümlü olduğu aile üyeleri) de bu vizeye başvurabilirler.
Bu kişiler;

 • Tier 2 vizesi sahibinin eşi
 • Tier 2 vizesi sahibinin 18 yaş altı çocukları
 • Tier 2 vizesi sahibinin 18 yaş ve üstü çocukları (eğer zaten İngiltere’de iseler)

Tier 2 (Genel) vizesi almak isteyenler, bakmakla yükümlü oldukları kişilerin vize başvurularını kendi başvuruları ile birlikte yapmalıdırlar. Tier 2 vizesi sahibi, bakmakla yükümlü olduğu kişileri İngiltere’deki yaşamları süresince destekleyeceğini ispatlamalıdır.

Her aile üyesinin bireysel olarak veya Tier 2 vizesi sahibiyle birlikte başvurup başvurmadığına bakılmaksızın 630 GBP tasarrufa sahip olması gerekir. (Tier 2 vizesi sahibinin hesabında bulunması gereken 945 GBP’ye ek olarak). Aile üyelerinin sahip olduğunu göstermesi gereken para kendi hesaplarında veya Tier 2 vizesi sahibinin hesabında başvurudan en az 90 gün önce bulunmalı ve 90 gün boyunca hesapta kalmalıdır.

Tam olarak onaylanmış A sınıfı bir sponsorunuz varsa, sponsorluk belgenizde tüm masraflarınızı karşılayacağını ve İngiltere’deki yaşamınız süresince yardım talep etmeyeceğinizi belirttiyse, bu tasarruflara ihtiyacınız olmayacaktır.

Tier 2 (Genel) Aile Üyeleri vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 2 vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İingiltere çalışma vizesi ile haftada 20 saatten az çalışıyorsanız, ikinci bir iş yapabilirsiniz. İkinci işiniz ana işinizle aynı alanda ve aynı seviyede, “Shortage Occuption List”de yer alan işlerden biri olmalı veya maaşı olmayan gönüllü bir işte çalışıyor olmanız gerekir.

İngiltere Tier 2 Vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi Vize Merkezi üzerinden gerçekleştirmek için temsilcilerimizle iletişime geçin.

İngiltere Tier 2 Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere çalışma izni kategorileri için ayrılmış vize işlem süresi başvuru yapıldıktan sonra konsolosluk tarafınca belirlenmektedir. Resmi sitelerinde belirtilen işlem süreleri 15 iş günü olarak belirtilse de bu süreç bazı dönemlerde uzayabilir, kısalabilmektedir. Seyahat edeceğiniz tarihten en geç 3 kala başvurunuzu gerçekleştirmenizi önermekteyiz.

İngiltere Tier 2​ Vize Ücreti

İngiltere’de çalışmak için başvuru yapacağınız kategoriler birden fazla olduğu için ücretler kendi içinde kategorilere ayrıldığı için değişkenlik göstermektedir. Başvurulacak öncelikli yol çalışma vizedir.

İlk öncelikle İngiltere çalışma vizesi başvurusu yapmadan hangi tür çalışma vizesine başvuru yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu kategori için belirlenen ücretler minimum 550 dolar şeklindedir. Kategoriye göre ücretler değişeceği için bu tutar İngiltere Tier 2 general çalışma vizesine ödenen tutardır. Bu tutarlar vize ödemelerinizin yalın halidir. Vize başvuru merkezi ödemeleri ve hizmet bedellerimiz hariç tutarlardır.

Vize Harcı Ne Kadar ve Nereye Yatırılır?

İngiltere çalışma vize kategorileri için ödenmesi gereken tutarlar vize başvuru formunuzun doldurulması sonunda online olarak tarafımızca ödenmektedir. Vize harç ödemeleriniz yalnızca online olarak ödeme mümkündür. Başvuru merkezinde nakit veya kredi kartınız ile bizzat ödemeniz mümkün değildir.

Vize başvurularınız için ödenen harç miktarları bizim aracılığımız ile yaptığınızda ödenmesi gereken tüm bedelleri size vize bedeli, randevu ücreti, hizmet bedelimiz size tek tek belirtilecektir.

Vize Başvuru Formu

İngiltere vize kategorileri için vize başvuru formları sadece online olarak resmi İngiltere Hükümetinin vize başvuru sitsesinden doldurulmaktadır. Vize başvuru formlarınız tarafımızca doldurulmaktadır.

Vize başvuru formunda yapılan yanlışlar vize reddi almanıza sebebiyet verebilir mutlaka profesyonel bir destek almanızı önermekteyiz. Bizim sizler için uzmanlaştırdığımız bir ekibimiz mevcuttur. İngiltere vize kategorilerinin tümüne hakim olan bir ekibimiz mevcuttur.

Tüm vize başvuru formlarınız için size destek ve yardımcı olacaktır. Vize başvuru formlarınızı doldurduktan sonra sizin onayınıza sunulacaktır böylelikle hata ve yanlışlıkları ortadan kaldırmaktayız.

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ BAŞVURUSU İÇİN ÖNCELİKLE AŞAĞIDA YER ALAN FORMU DOLDURMALISINIZ!

 
 

Tier 2 Genel Vizesi İle Yapabilecekleriniz:

 • Sponsorluk belgesinde tanımlanan işte sponsorunuz için çalışabilirsiniz.
 • Belli koşullarda ikinci bir iş yapabilirsiniz.
 • Gönüllü olarak herhangi bir işte çalışabilirsiniz.
 • Ana işinize müdahale etmediği sürece eğitim görebilirsiniz.
 • İngiltere’den başka bir ülkeye seyahat edebilir ve İngiltere’ye geri dönebilirsiniz.
 • Aile üyelerini İngiltere’ye götürebilirsiniz.

Tier 2 Genel Vizesi İle Yapamayacaklarınız:

 • Kamu fonlarından yararlanamazsınız.
 • Sponsorunuzun hisselerinin %10'undan fazlasına sahip olamazsınız. (yılda 159.600 GBP’den fazla kazanmadığınız sürece)
 • Sponsorunuz için çalışmaya başlayana kadar ikinci bir iş başvurusunda bulunamazsınız.
Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 7474