İngiltere Vizesi

Vize Merkezi İngiltere vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm İngiltere vize türlerinde yani İngiltere vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

İngiltere vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İngiltere Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere'ye seyahat etmek isteyen kullanıcılar İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda için de geçerli olacak İngiltere vizesi (Birleşik Krallık Vizesi) düzenlemeleri yapılması gerekmektedir. İngiltere vize süresi ve başvuru süreci vize çeşidine bağlı olarak devam etmesi için ama en çok başvuru yapılan standart ziyaretçi vizesi kategorileri için; 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize işlemleri yapılabilmektedir.

İngiltere vize başvuru süreci; Uygun vize kategorisine doğru evraklarla başvuru yapmak büyük boşluklara sahiptir. Vize masrafları, vize için hazırlamanız gereken evraklar ve doldurulacak başvuru formül içeriği vize kategorinize bağlı olarak sonuçlanacak. Başvuru yapmadan önce evraklarınızı eksiksiz olarak hazırladığınızdan ve doğru vize kategorisine başvurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir.

Birleşik Krallık'a seyahat edecek tüm başvuru sahipleri, elektronik sistemin tamamlanması gereken işletimin ardından, İngiltere Konsolos tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinin birinde giderek biyometrik veri beyanında bulunması durumundadır. başvuru sahibi; ikamet etmekte olduğu şehirden bağımsız, kendisine en yakın İngiltere Vize Başvuru Merkezi üzerinden başvurusunu tamamlayabilmektedir.

İngiltere vizesi işletmesi, sadece İngiltere Konsolosluğu'nun biyometrik genişliği ve başvurularınızı almak için harici hizmet sağladığı TLScontact firmasına verdiğin, İngiltere vizesi denetimini sınırlamak isteyenler herkese Vize Merkezi tarafından bireysel ve kurumsal olarak hizmet verilmektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefonda danışmanlık, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesi, İngiltere vize ücretlerini görmek için sayfa ilgiliya göre ya da vize evraklarınızı İngiltere vize uzmanımızdan ücretsiz talep edebilirsiniz. Evraklarınızın kontrol uzmanları tarafından yapılacak, Konsolosluk taleplerine uygun olması durumunda, başvuru ölçümünüz doldurulacak ve başvurunuzun tüm tavsiye danışmanlığımız ile tamamlanacaktır.

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere Vize Merkezi; İngiltere'ye turistik, ticari, aile ziyareti, yerleşim, eğitim ya da çalışma gibi amaçlarla seyahat edecek başvuruları ziyaret eden vize işletmelerinin tüm çocuklara profesyonel hizmet vermekte olan özel bir şirkettir.

 • İngiltere vize başvurunuzu Vize Merkezi ile gerçekleştirecek olmanız durumunda aşağıdaki hizmetlerden yararlanabileceksiniz;
 • İngiltere vize kategorinizin belirlenmesi,
 • Kategorinin konukları vize evraklarının hazırlığı ve kontrolü,
 • Kategorinize uygun vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Vize talep dilekçelerinin hazırlanması, işlem süresi boyunca pasaportunuzu takip ve teslim posta boyutunun iletilmesi işlemleri Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır.

Başvuru dosyanız hazırlandıktan sonra, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi üzerinden randevunuz alınacak, randevu temsilciniz eşliğinde başvurunuz teslim edilecektir.

Vize Merkezi, uzun deneyimler tecrübesi ile vize başvurusu sahibini seyahat ifadesine en uygun vize kategorisine yönlendirir, vizenin ardından başvuru evrakları ve işlem yürütülmesi konusunda danışmanlık sağlar. Vize Merkezi ile karışık vize başvurusunu herhangi bir sorunla karşılaşmadan tamamlayabilir, doğru yönlendirme ile mümkün olan en kısa sürede İngiltere vizenizi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi almak için, Türkiye genelinde birçok şubeye sahip olan Vize Merkezi en doğru çözüm ortağınız olacaktır. Alanında uzman kadrosu ile Türkiye'nin tüm gruplarının yapılacak İngiltere vizesi başvuruları konusunda desteklenmektedir. İşlem sürecini size en yakın Vize Merkezi şubesine giderek evrak teslimi yapabilirsiniz.

Ayrıca İngiltere Vize Merkezi, tüm illerden yapılacak vize başvuruları için posta yoluyla evrak kabulü de yapmaktadır.

İngiltere Vizesi Türleri

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan ve İngiltere'ye turistik, ticari, ziyaret, çalışma, eğitim, yerleşim gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kullanıcılar, seyahat nedenlerine uygun vize kısıtlaması vize işlemlerinin yapılmaması gerekmektedir. Başvuru işlemleri, doğru vize belgesi başvurularının alınmasından emin olunması, ilgili kategoriye ait gereklilik koşulların ve evrakların sağlanması büyük öneme sahiptir.

İngiltere vize başvuru kategorileri; standart ziyaretçi vizeleri, eğitim vizeleri, çalışma vizeleri ve yerleşim kategorisi altında bulunan vizeler olarak bulunabilir. Her bir kategori, farklı pek çok alt vize türüne sahiptir ve her vize türü için dikkat edilmesi gereken zorunluluklar ve zorunlu evraklar vardır. Yine vize başvuru ücretleri de büyük oranda başvuru kategorisine göre olacaktır.

En çok başvuru yapılan İngiltere vize türleri genel hatları ile aşağıdaki gibidir. Web sitemiz üzerinden tüm kategorilere ait açıklamalara ulaşabilirsiniz.

 • İngiltere standart ziyaretçi vizesi (İngiltere Turistik Vize, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Ticari Vize)
 • İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi
 • Tier 4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi
 • Tier 2 Çalışma Vizesi
 • Tier 5 Kısa Süreli Çalışma Vizesi
 • Tier 1 Vizesi (girişimci, yatırımcı ve üstün yetenekliler için)
 • İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi
 • İngiltere Yerleşim Vizesi Kategorileri
 • İngiltere Transit Vizesi
 • İngiltere Eea Aile İzni Vizesi
 • İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi

İngiltere vizesi , alınması en zor vizelerden biri olarak bilinen ancak gerekli koşulların sağlanması ve doğru vize türüne uygun evraklarla başvuru yapılması durumunda vize onayı alınması çok zor olmayacaktır.

İngiltere vizesi türleri hakkında ayrıntılı bilgi için web sitemizi inceleyebilir, diler ofis sonlarımızı size uygun vize türü ve gereklilikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi nasıl alınır

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti haftasında, öncelikle vize işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmelidirler. Tamamlanması gereken İngiltere vizesinin alınması aşağıdaki gibidir:

 • Online hastane vizesi başvurunun doldurulması,
 • Vize ücretinin ödenmesi,
 • Vize başvuru evraklarının taranarak sistem kullanımı,
 • Vize randevusunun alınması,
 • Randevu gününde parmak izi beyanı, fotoğraf çekme, evrak ve pasaport teslimi.

Yukarıda belirtilen aşamalar sonrasında, İngiltere vize başvurusunu tamamlamış olacaksınız. Başvuru ücreti vize masrafları, gerekli evrakalar, vize süreleri ve yürütülmesinin vize değişikliklerini unutmayınız.

İngiltere Konsolosluğu vize türleri için yapılacak başvurularda online vize formları İngiltere İçişleri Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden doldurulacaktır. Vize başvurusunun doldurulması sonrasında, vize ödemelerinden sonra vize ücreti ödemesi de elektronik haciz yapılmaktadır.

İngiltere vize başvuru formu , vize kararları önemli yere sahiptir. İngiltere Konsolosluğu vize bölümü, vize başvurularına ilişkin karar nihai vize evrakları ve beraberindeki doldurulmuş vize başvuru sürecini ayrıntılı olarak incelemektedir. Başvuru sırasında hatalı bilgilerin olması, oluşan evraklarla çelişen bilgilerin yazılması ve hatalı kategori seçimi İngiltere vize reddine neden olabilir.

İngiltere vizesi için başvuru evraklarının seyahat nedenine ve başvuru sahibine uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra vize randevusu kayıtları ve önceki evraklar randevu gününe kadar taranarak başvuru sistemi yüklenmelidir.

İngiltere vize başvurusu yapacak her başvuru sahibi, her yeni başvuru için yetkili Vize Başvuru Merkezi'ne giderek parmak izi vermelidir. Parmak izi beyanı işlemi, başvuru merkezi bulunan 7 ilden, başvuru sahibi yaşamakta olduğu ile bağlı olmaksızın yapılabilmektedir. Başvuru sahibi randevuya katılmadan, İngiltere vize başvuru işlemlerinin tamamlanması mümkün değildir.

''İngiltere vizesi nasıl alınır?'' şeklinden kısa yanıtları için, web sitemiz ilgili başvuru kategorilerinden bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

İngiltere vizesi için gerekli evrakları İngilizce olarak sunmayı tavsiye ederiz. Hadi şimdi konumuzu maddeler halinde açıklayalım.
İngiltere'ye giriş yaptığınız tarihte 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport ve varsa eski pasaportlarınızı ibraz incelemek.

 • Son 6 ay içinde İngiltere biyometri şartlarına göre çekilmiş, arka fonu beyaz 1 adet biyometrik fotoğraf evrak dosyanızda bulunmalıdır.
 • Tapu ya da araç ruhsatı gibi gelirinizi gösteren evrakların yanında son 3 aylık banka hesap dökümünüzü sunmanız gerekmektedir. Banka hesaplarınızda son anda ve yüklü miktarda para transferinin yapılmaması elzemdir.
 • Nüfus cüzdanı tiyatrosu ile e-devletten barkodlu bir şekilde alınmış nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir.
 • Otel ve uçak rezervasyonları dosyaya eklenmelidir.
 • İngiltere seyahatiniz ticari amaçlıysa, davet eden kişinin kimlik bilgileri ile adres bilgilerinin yer aldığı davetiye ibraz olmalıdır.
 • Eğer seyahatiniz için aile/akraba/ arkadaş ziyaretleri için ise davet yazısının yanında oturum ya da vize tiyatrosu, misafir ise davet eden kişinin adresini içeren resmi bir belgenin tiyatrosu, son 3 aya ait maaş bordrosu ile Türkiye Cumhuriyeti pasaport tiyatrosu ibraz yapılmalıdır.
 • Seyahat edecek kişi 18 yaşını doldurmadı ise, ebeveynleri tarafından imzalanmış muvaffakatname sahibi.
 • Vize ücretinin ödendi dekontu dosyada yer almalıdır.

Tüm donatıları bir arada tüketici tüketimine göre değişkenlik gösteren evraklar da bulunmaktadır. Öğeleri da yine alt başlıklara ayırarak öğeler halinde açıklayalım.

çalışanlar için:

 • İngilizce olarak antetli kâğıda yazılan kaşeli ve imzalı dilekçe hazırlanmalıdır.
 • Son 3 aya ait imzalı ve kaşeli maaş bordrosu ibraz yapılmalıdır.
 • Sigortalı işe giriş belgesi sunulmalıdır.
 • E-devletten barkodlu şekilde alınmak üzere SGK Tescil ve Ayrıntılı Hizmet Dökümü ibraz edilmelidir.
 • Son 60 gün içinde kullanılmış olan faaliyet belgesi, vergi levhasının tiyatrosu, Ticaret Sicil Gazetesinin tiyatrosu ile banka imza sirküleri ibraz edilmelidir.

İşverenler için:

 • İngilizce olarak antetli kâğıda yazılan kaşeli ve imzalı dilekçe hazırlanmalıdır.
 • Son 60 gün içinde kullanılmış olan faaliyet belgesi, vergi levhasının tiyatrosu, Ticaret Sicil Gazetesinin tiyatrosu ile banka imza sirküleri ibraz edilmelidir.

Öğrenciler için:

 • Üniversite öğrencisi ise e-devletten barkodlu bir şekilde alınmak üzere ve İngilizce Tercümeli öğrenci belgesi ibraz edilmelidir.
 • E-devletten barkodlu bir şekilde alınmak üzere nüfus kayıt örneği ibraz yapılmalıdır.
 • Sponsor olacak ebeveynin çalışma masraflarına göre, çalışan, hamile ya da emekli ise, ona göre hazırlaması gereken evraklar ibraz alınmalıdır.
 • Sponsorun imzası ile birlikte İngilizce olarak sponsorluk dilekçesi yazılmalı ve dosyaya eklenmelidir.

Ev hanımları için:

 • İngilizce olarak yazılan dilekçe ibraz edilmelidir.
 • Evli ise evlilik cüzdanı ile e-devletten barkodlu bir şekilde alınmak üzere nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir.
 • Eşinin ya da klasik çalışma şartlarına göre, çalışan, hamile ya da emekli ise, ona göre hazırlanması gereken evraklar ibraz edilmelidir.

İngiltere Vize Başvurusu 2024

İngiltere seyahati planlayan, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip başvurusunun yapıldığı İngiltere Konsolosluğu vize bölümünün değerlendirilmesine sunulmak üzere İngilere vize aşamalarını tamamlamalarını tamamlamaları gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu şahsi vize başvurularını kabul etmemekte, başvuru yürütme ve biyometrik veri beyanlarını yetkilendirdiği başvuru merkezi aracılığıyla temin etmektedir. Başvuru sahibi istisnai durumlar dışında, vize başvuru işlemleri için Konsolosluk ile doğrudan işlem yapamamaktadır.

İngiltere vizesi için, vize alman belgelerinin hazırlanmasından sonra elektronik yasal başvuru formül doldurulur ve vize ödemesi yapılandırılır randevu alınır. Vize ödemesi başvurusu yapılan vize süresi, başvuru türü ve randevu alınan merkeze göre değişiklik göstermektedir. Randevu alım ve ödeme işleminin ardından, gerekli vize evraklarının taranarak başvuru sisteminin kullanılması gerekmektedir. Evrak yükleme işlemi randevu gününe kadar yapılmalı, randevu günü ise başvuru sahibi randevu alınan başvuru merkezinde bulunmalı ve parmak izi vermelidir.

İngiltere vizesi randevusu alabilirsiniz, İngiltere vize başvuru merkezi bulunan iller; Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Bursa'dır. Başvuru sistemi üzerinden randevunuzu hangi şehirden aldıysanız, randevuya sadece seçmiş olduğunuz merkezden katılabilirsiniz. Randevu ili seçim ve onay sonra randevu yerini değiştirmek istemeniz durumunda, vize başvurusunu tekrar doldurmanız gerekir.

İngiltere vize randevusu sonrası işlemin sonuçlanma süresi 21 dakikadır. Ayrılması durumunda, yetkili başvuru merkezi tarafından üretilen ek hizmetler ile vize çıkış süresi hızlandırılabilir. Başvuru merkezi başvurusunun İngiltere Konsolosluğu'na ulaştırılması ile görevlidir. Başvurunun olumlu veya olumsuz sonuçlandırılması İngiltere Konsolosluğu'nun kararına bağlıdır.

İngiltere vize çalışması 2024 yılı sonunda, işlem süreci, gerekli evraklar, vize kategorileri ve ücretleri için web sitemizi ziyaret edebilir, ayrıntılı bilgi almak için arayabilirsiniz.

Vize Merkezi aracılığıyla ile başvuru yapacak olmanız durumunda, vize evraklarınızı Vize Merkezi ofislerine teslim veya kargo/kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu 2024

İngiltere Konsolosluğu, seyahat nedeni fark etmeden tüm başvurular için değerlendirmeyi vize başvuru formülü ve kısa evraklar beraberinde yapmaktadır. Vize başvuru değerlendirmesinde önemli yere sahip olan İngiltere vize başvuru formülü, başvuru sahibine ait kişisel bilgi ek olarak; durum, seyahat geçmişi, aile mali bağları, gelir kaynakları ve birikimlere ait pek çok detay içerir. Tüm bilgilerin eksiksiz, doğru ve evraklarla çelişmeyecek şekilde doldurulması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuru formülü İngilizce olarak, tüm başvuru sahipleri için ayrı ayrı doldurulmalıdır. Form için girilen başvuru şebekesi başvuru yapılan ülke seçimi, şahsi bilgiler gibi standart bölüm sonrası kişinin seyahat nedeninin sorulduğu bölümde karşınıza çıkması. Bu bölümün doğru doldurulması, seyahat durumuna uygun kategori seçiminin yapılması vize alımı için büyük parçalara sahiptir. Başvurunun içeriği kategoriye göre düzenlenecek, vize ücretinin düzenlenebileceği kategoriye ait tutarlar olacaktır.

İngiltere vize başvurusunun yanlışlıkla doldurulması, en çok sonunda İngiltere vizesi ret nedenlerinden biridir. Kasıtlı ya da kayıtsız olarak verilen yanlış beyanlar, yanlış kategori seçimi, girilen bilgilerin evrakları ile çelişkileri, gelir vize harcamaları hakkında hatalı girişlerin yapılması başvuru formül dolumu sonucunda içerdiği önemli ret kriterleridir. Bu nedenle başvuru formülü dikkatle doldurulmalı, girilen bilgilerden emin olunmadan form onaylanmamalıdır.

İngiltere vize başvuru formülü 2024 yılı için dikkat edilmesi gerekenler, başvuru için büyük bölümlere sahip bölüm konusunda dikkatli olunmalı, form Konsolosluk tarafından belirtilen güncel kuralları çalıştırmaları doldurulmalıdır.

İngiltere Vize Randevusu 2024

İngiltere vizesi için yapılacak tüm vize başvuruları, randevu alınması ile kabul edilmektedir. Vize randevuları çağrı merkezi üzerinden alınamamaktadır.

İngiltere vize başvuru işlemleri resmi web sayfası üzerinden başvuru formülünün doldurulması, vize ödemesinin yapılması, randevu alımı ve randevuya davet şeklinde gerçekleşir. Vize başvurusu formülü doldurulmadan ve vize ücreti ödemesi yapılmadan vize randevusu alınması mümkün değildir.

İngiltere için vize randevusu İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkili; biyometrik veri beyanı, pasaport ve evrak teslimi için görevli başvuru merkezleri üzerinden alınır. İngiltere vizesi randevusu alabileceğiniz başvuru merkezi bulunan iller; İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Antalya'dır. Randevu başvurusu sahibi için uygun olan şehirlerden birinden, ikametgah şartı ya da bölge ayrımı yapılmadan kabul edilmektedir.

İngiltere vizesi için biyometrik veri işlem kaydının alındığı vize başvuru merkezlerine, vize başvurusu sahibinin gitmesi gerekmektedir. İngiltere vize randevusuna sizin adınıza bir yakınınız veya vekil tayini getirdiği bir kişi giremez. Biyometrik veri işlem kaydı parmak izi alma ve fotoğraf çekme işlemini içerir. İngiltere vize başvurularında daha başka bir ülke için biyometrik olarak yapılmış olması kişiye bir muafiyet sağlamamaktadır. Ayrıca daha önce İngiltere vizesi almış kişiler de yeni başvuru için tekrar randevuya girmek durumundadır.

İngiltere vize randevularının veriliş merkezleri başvuru merkezlerinin genel bakış açısına göre değişir. Genellikle sistem 7 iş günü içinde bir kayıt randevusu vermektedir. Standart randevular dışında, ek ödeme yaparak faydalanabileceğiniz randevu seçenekleri de bulunmaktadır. Ek ödeme yapmanız durumunda randevunuzu daha erken bir kayıt altına alabilir, dilerseniz mesai saatleri dışında kalan bir gezi randevunuza katılabilir ya da öncelikle randevu ile beraber işlemlerinizi daha yoğun olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere vize randevunuza katılamayacak olmanız, randevunuzu kaçırmanız ya da başvurunuzu iptal etmeniz durumunda randevu tarihinizi erteleyebilir veya parmak izi vermemiş olmak üzere yolculuklar ile başvurunuzu tamamen iptal edebilirsiniz.

İngiltere vize randevusu 2024 yılı uygulamaları hakkında daha ayrıntılı bilgi için web sitemizi inceleyebilir, çağrı merkezimizi iletişim için yer alan numalardan arayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvurusu işlem süreci; Başvuru belgesi kabulü, pasaport teslimi ve biyometrik veri alım işlemleri İngiltere Vize Başvuru Merkezi tarafından yapılmaktadır. Türkiye'de 7 il üzerinden İngiltere vizesinin yapılması mümkündür. Tüm illerden yapılan başvurular sonrasında, vize karar aşaması için başvuru yapılması İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu'na gönderilmektedir.

İngiltere vizesi işleminin sonuçlanma süresi randevu gününden sonra (parmak izi beyanı sonrası) 21 işlem. İngiltere Konsolosluğu'nun genel bakış açısına göre sonuçlanma süresi kısalabilmektedir ama başvurunuzu yaparken randevu gününden sonra en az 21 sonunda daha fazla dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Yerleşim vizesi kategorileri için ise çıkış süresi 3 aya kadar uzayabilmektedir.

İngiltere vize başvuru sonucunu normal sonuçlanma süresinden daha kısa sürede almak istemezseniz, ek hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ek hizmetler vize ücreti dışında ek ödeme yapmanızı gerektirecektir. Vize çıkış sürecini hızlandıran ekspres İngiltere vize başvuru seçeneklerinden faydalanarak vize randevusu sonrasında 5 iş gününde ya da 24 saat görülmesi sağlanabilmektedir.

 • Ekspres vize (Priority) : Vize çıkış süresi 5 iş günüdür. Hizmet için ödenmesi gereken ücret 500 Pound'dur.
 • Süper ekspres vize (Süper öncelik): Vize çıkış süresi 24 saattir. Hizmet için ödenmesi gereken ek ücret 1000 Pound'dur. Hizmet sadece İstanbul vize başvuru merkezi üzerinden randevu alınması durumunda geçerlidir.

Ek hizmetler vize çıkış sürecini hızlandırmaktadır. Vize kararlarında ek hizmet kullanılmış olmanızın olumlu-olumsuz etkisi olmayacaktır.

Vize reddi durumunda ek hizmet ücretlendirmesi yapılmamaktadır.

Vize başvuru işlemleriz için Vize Merkezi ile görüşebilirsiniz. Seyahat nedeninize ve tarihinize göre ''İngiltere vizesi kaç günde çıkar?'' ve ''vizeye ne zaman başvurmalıyım?'' gibi randevunuza yanıt, başvuru randevunuz seyahat tarihinize uygun olarak alınacaktır. Ayrıca gerekmesi durumunda size uygun ek hizmet konusunda bilgi verilecektir.

İngiltere Vize Ücreti 2024

İngiltere vizesi alacak kişi başvuru yapacak, ilgili kategoriye ait İngiltere vize ücreti ödemeleri gerekmektedir. Başvuru sahibi vize ödemesinden muaf tutulduğu bazı kategoriler dışında, standart ziyaretçi vizesi kategorilerinin tamamı, öğrenci vizeleri, çalışma vizeleri için vize ücreti ödenecektir.

İngiltere vizesi başvuru ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve vize süresine göre gidecektir. mesela; en çok başvuru yapılan standart ziyaretçi vizesi kategorileri (turistik, ticari, aile ziyareti) için 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık başvuru seçenekleri vardır. Başvuru sahibi vize süresine göre ücret ödemesi yapacaktır.

İngiltere standart ziyaretçi vizesine başvuru yapacak kişiler vize harç ücreti;

 • 6 aylık vize için 310 Usd,
 • 2 yıllık vize için 730 Usd,
 • 5 yıllık vize için 1350 Usd,
 • 10 yıllık vize için ise 1700 Usd ücretlerdir.

Konsolosluk vize harcı ücretine ek olarak ödemeniz gereken masraflar için İngiltere vize ücreti tablosuna topluca bakın. Tutarlar kur personeline bağlı olarak güncellenmektedir.

Başvuru kategorisi yapılan ve vize süresine bağlı harcamalar vize harç ücretine ek olarak, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkili vize başvuru merkezlerine de ücret ödenmesi gerekebilir. Başvuru işlem merkezlerinizi daha hızlı, daha kısa sürede ya da daha konforlu bir şekilde yapabilmeniz için ek hizmetler sunmaktadır. Bu ek hizmetlerden toplamaya bağlı olarak ek ücret ödeyerek yararlanabilirsiniz. Ayrıca başvurunuzu gerçekleştirme başvuru hattına göre vize maliyetleri ve yararlanabileceğiniz ek hizmetler değişiklik gösterebilmektedir.

İngiltere vize ödeme ücretleri internet üzerinden kredi kartı ile ya da banka kartı ile yapılabilmektedir. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ücretin ertelenmesi yapılmamaktadır. Başvuru ücretini doldurarak vize ücretini ödemeniz sonrasında, başvurudan vazgeçmeniz durumunda ise parmak izi vermemiş olmak üzere grup ile başvurunuzu iptal edebilir, ücret ödemeleri talep edebilirsiniz.

İngiltere vize ücreti 2024 parçaları ait ayrıntılar için web sitemiz İngiltere vize ücretleri bölümü ziyaret edebilir.

Ekspres İngiltere vizesi

İngiltere'ye acilen gidilmesi gerekenler Ekspres ve Süper Ekspres Vize seçeneklerinden biri için başvurabilirsiniz. Faydalandığınız hizmete bağlı olarak ekspres başvuru seçenekleri ile vize sonuçlanma süresi 5 iş günü ya da 24 saate düşürülebilir. Ancak Ekspres İngiltere vizesinin çıkışına ilişkin söz konuşma süreler randevu geçişlerinden itibaren geçerli olur.

Ekspres İngiltere vizesi ile ilgili bilgi almak ve başvuru yapmak için Vize Merkezi temsilcimize ulaşabilirsiniz. İngiltere vizesi için gereken evrak listesi adresinize e-posta yoluyla gönderilecek, ekspres vize seçenekleri ve ücretleri hakkında bilgi verilecektir.

İngiltere Vize Reddi

İngiltere vizesi düzenlemesinde kısıtlama ama seyahat amacı inandırıcı bulunmayan, seyahat niyetine dair gerekli vizenin olmamasının ya da hatalı başvuru yapan kişiler İngiltere vizesi reddi yer alır. Vize ret değerlendirmesi başvuru sahibine özel detaylı vize ret mektubu ile açıklanmaktadır.

Ret oranlarının ne yazık ki oldukça yüksek olduğu İngiltere vizesi başvurularında en önemli nedenler;

 • Başvuru formül dolumu sırasında seyahat amacına uygun olmayan kategori seçimi,
 • Başvuru formülünü düşünen olarak ya da farkında olmadan yanlış bilgi girişi,
 • Seyahat amacının ikna edici bulunmaması,
 • Başvuru sahibi yaşamakta olduğu gruplarının bağlarının (iş, okul, aile vb) yeterince güçlü olması ve kişi ülkesine bağlanması geçerli nedenlerin sunulamaması,
 • Başvuru sahibinin mali zararlarından yeteri kadar faydalanma,
 • Başvuruda beyan edilen gelir kaynakları ya da birikimlerin başvurusu sırasında geçen evraklarla çelişiyor olması ve gelir kaynaklarına ilişkin resmi açıklamaların alınması,
 • Başvuru sahibinin seyahat geçmişinin kullanılması şeklinde sıralanabilir.

İngiltere vizesi ret nedenlerini en aza indirmek için başvurunun tüm aşamalarının tamamlanması gerekmektedir. Doğru başvuru dosyasının hazırlanması ve seyahat nedeninin doğru anlatılması durumunda vize onayının alınması kolaylaşacaktır.

Ret nedenlerinin kasıtlı olarak yalan bilgi beyanı ya da sahte evrak sunumu gibi nedenlere dayanması Konsolosluk 10 yıllık vize başvurusu yasağı sunabilmektedir. Standart bir İngiltere vizesi reddi sonrası ise başvuru sahibi ret beyanlarını düzelterek ya da ret belirtmelerine ilişkin evraklarla belgelenmiş açıklamalar yaparak yeni vize kararında bulunma tahmini.

İngiltere Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vize çalışmasında bulunacak başvuruyu yürütecek, vize alımını kolaylaştıran gerekli yöneticiliğe sahip olanlar tek başına gelmeyecek. Vize başvurularının tamamlanması ve başvurunun vize işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

 • İngiltere vize işlemleri için dikkat edilmesi gereken en önemli kuralın seyahat nedenlerini belirleme ve bu nedene uygun koşulların tutarlılığıdır. Başvuru ücreti kategoriye ait gereklilikler ile sahip olduğunuz koşulların yerine getirilmesi durumunda vize başvurunuzu yapmanız tavsiye edilir.
 • Vize başvurunuzu yapmadan önce doğru kaynaktan gerekli vize evraklarına ulaşılmalıdır. Başvuru için hazırlayacağınız evraklar vize kategorinizin belgeleri evraklar olmalıdır ve güncel kurulumunu, seyahat amacınızı, finansal ödemeyi belgeleyebilmelidir. Eksik ya da hatalı evrak sunumu ve evrakların başvuru sırasındaki beyanlarınızı desteklememesi İngiltere vize başvurunuzu hale getirecektir.
 • İngiltere vizesi için evraklar taranarak İngiltere Konsolosluğu'na gönderilmektedir. Evrak tarama ve yükleme işlemi başvuru sahibi tarafından ya da randevu günü yetkili vize başvuru merkezi tarafından yapılabilmektedir. Başvuru merkezi tarama işlemi için vize ücretine ek olarak ücret talep edilmektedir. İngiltere vize geçiş evraklarınızı işlemleri sistemine yükleyecekseniz randevu alımı sırasında ''self servis'' randevu takvimi üzerinden seçim yapmalısınız. Evrak tarama işlemi için başvuru merkezi görevlilerinden destek almak istemeniz durumunda ise ''yardımlı servis'' randevu takvimi üzerinden seçim yapılmalıdır.
 • İngiltere vizesi süreci başvuru değerlendirmeniz başvuru süreniz boyunca beyanlar almak üzere alınacaktır. Bu başvuru nedeniyle formülü doldururken seyahat nedenine uygun kategoriyi seçmeli, kişisel bilgiler hatasız girilmeli, özellikle seyahat masrafları ve başvuru sahibi ya da sponsorunun gelirlerine ilişkin sorular hatasız cevaplanmalıdır.
 • İlk defa İngiltere vizesi yer alıyorsanız, ilk vize talebinizi 6 ay olarak vermeniz tavsiye edilmektedir ama geçerli seyahat nedeniniz güçlü ise ve seyahat geçmişiniz varsa ilk vize başvurunuzda 2 yıl, 5 yıl ya da 10 yıllık vize talep edebilirsiniz.
 • Schengen vizesi ile İngiltere'ye seyahat edilememektedir ve Schengen vizesi için verilen parmak izi İngiltere için geçerli olmayacaktır. İngiltere vizesi alacak başvurucular her yeni başvuru için randevu almalı ve parmak izi vermelidirler.
 • İngiltere vize çıkış süresini hızlandıran, pasaportsuz başvuru yapmanızı sağlayan, erken saatlerde ya da gittiğiniz zaman randevuya gitmenizi ve randevu sırasında özel temsilciniz eşliğinde sıra beklemeden işlemlerinizin bitişini sağlayan hizmetler vardır. Bu hizmetler için vize ücretine ek ödeme talep edilmektedir. Kullanım vize hizmetlerini etkilemez.

İngiltere vizesine dikkat edilmesi gerekenler başvuruya ve statünüze göre yönlendirilmelidir. Bu nedenle temel kural dışında grup aralığı belirli özel kurallar ve dikkat edilmesi gerekenler ortaya çıkabilmektedir. İngiltere vize işlemleri Vize Merkezi ofisleri ile görüşebilirsiniz.

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

363 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Öğrenciler için Sponsorlarla İngiltere Ziyaret vizesi
  T. Celal Bayar, 03 Nis 2023, 18:08

  Sayın ilgili merhaba, Bodrum’da ikamet etmekteyim. 14 yaşındaki kızım, yaklaşık 10 günlüğüne İngiltere’ye arkadaşının yanına gitmek istemekte. Arkadaşı ailesi ile İngiltere’de yaşamaktadır. Seyahat tarih aralığı yaklaşık 5-15 Temmuz’da. Tek başına gitmek istemekte. Bu konuyla alakalı olarak; vize işlemleri için nasıl bir yol izlememiz, ücretler konusunda bilgi alabilir miyiz? Sponsora gerek var mıdır? Öğrenciler için Sponsorlarla İngiltere Ziyaret vizesi alabilir miyiz? Desteğiniz için şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi Alırken Sponsor Gerekli Mi?
  N.E., 09 Mar 2023, 12:32

  Merhaba 2 çocuğum ve ben İngiltere’ye gitmeyi planlıyorum eşim gelmeyecek ama bize sponsor olacak bunun için hangi evraklara ihtiyaç duyacağız? Eşimin kendi firması var ve bende orada sigortalı olarak çalışmaktayım. Çalışanlar için İngiltere vizesi alırken sponsor gerekli mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Sponsorla İngiltere aile ziyareti vizesi
  N. B, 18 Ara 2022, 18:19

  Merhaba, Londra’da yaşıyorum ve annemi davet etmek istiyorum. İkametgâh, tapu gibi belgeleri eklemeli miyiz? Anneme sponsorla İngiltere aile ziyareti vizesi almak istiyorum. Masraflarını ben karşılayacağım, bu yüzden ekstra evrak sunmalı mıyım? Yine de annem banka hesap dökümlerini vize başvuruda yollamalı mı? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğrenciler İngiltere ziyaret vizesi alabilir mi?
  A. İ-A., 22 Eyl 2022, 13:31

  Merhaba, ben İngiltere aile ziyaret vizesi almak istiyorum. Kuzenim tarafından davetiye gönderilecek onun orda vatandaşlığı var. Ayrıca orda birçok akrabam var kuzen, teyze ve dayılarım oradalar. Bundan 6 yıl önce bir kere giriş çıkış yaptım fakat 18 yaşından küçüktüm ailemle birlikte gittim. Babamın birçok kere İngiltere girişi çıkışı var ve 10 yıllık vizesi var bunun bana faydası olur mu? Şu an öğrenciyim üniversite 2. Sınıfa gidiyorum doğal olarak üstümde tapu ya da ona benzer bir şey yok. Hiç çalışmadım sigorta kaydım da yok sadece freelance olarak özel resim dersi veriyorum. Banka hesap hareketlerim iyi. Kyk bursu alıyorum belki bir etkisi olur mu bilmiyorum. Sizce öğrenci olmam bana sorun yaratır mı? Öğrenciler İngiltere ziyaret vizesi alabilir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere vize başvurusunda kripto para kullanılır mı?
  Ç.Ö., 19 Eyl 2022, 16:06

  İngiltere vize başvurularında, gelir gösterirken kripto para hesapları kullanılabilir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp