İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Aile ziyereti vizesi genellikle başvurucunun İngiltere'de yaşayan 1. ve 2. dereceden akrabaları ya da arkadaşlarını ziyaret etmek istemesi ile başvurulan standart vize türüdür.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi İle İlgili Temel Bilgiler

İngiltere Birleşik Krallık'a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’ye aile ziyareti amacıyla seyahat edebilmeleri için aile ziyareti vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İngiltere aile ziyareti vize işlemlerinden muaftırlar. İngiltere aile ziyareti vizesi ile ilgili aklınıza takılan her şeyi sizler için başlıklar halinde açıklayalım.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi ile Ziyaret Edilebilen Ülkeler

İngiltere aile ziyareti vizesi Schengen vizesi statüsüne girmemektedir. İngiltere aile ziyareti vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılamamaktadır. Aynı şekilde Schengen vizesi ile de İngiltere seyahati mümkün olmamaktadır. Schengen vizesi hakkında merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz. 

İngiltere Aile Ziyareti Başvurusu Tarihleri

İngiltere aile ziyareti vizesine başvuracak olan başvurucuların en fazla sordukları sorulardan biri de İngiltere için alacakları vize başvuru tarihleridir. Aile ziyaret vize başvurusunda bulunacak kişiler en fazla 3 ay önce vize başvurusunu yapmaları gerekmektedir. Vize başvurunuzla ilgili olası ret ya da kabul kararı sizlere 3 hafta içerisinde bildirilecektir.

İngiltere Aile Ziyaret Vize Süresi 

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıllık vize başvurusunda bulunabilirler. 
Aile ziyareti vizesi ile bir takvim yılı içinde en fazla 6 ay boyunca İngiltere'de bulunabilirsiniz.
İngiltere aile ziyareti vizesi ile İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ülkelerine de ziyarette bulunabilirsiniz. İrlanda Cumhuriyeti'ne gitmek isteyen başvurucuların İngiltere'ye giriş yaptıktan sonra İrlanda'ya girmelerine izin verilmektedir.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak olan başvurucular öncelikle online formu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve daha sonra vize başvuru merkezlerinde randevu almalıdır.

Form üzerinde yapacağınız ufak bir hatanın vize başvurunuzun iptali ile sonuçlanacağını bilmenizi isteriz. Vize başvurunuzun hatalı form doldurma ya da eksik, yanlış evrak listesi nedenleriyle reddedilmemesi için çeyrek asırlık tecrübesi ile sizler adına tüm başvuru işlemlerinizi yürütecek olan vize uzmanlarımızdan online@vizemerkezi.com adresi ya da iletişim numaralarımız ile yardım almanızı tavsiye etmekteyiz.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere aile ziyaret vizesi için standart evrakların yanında iş durumunuza göre değişen ve İngiltere'de bulunan yakınızın da hazırlaması gereken bir takım ek evraklar gerekmektedir. Sizler de bu evrak listesine ulaşmak için İngiltere vizesi için gerekli evraklar sayfamıza bakabilirsiniz. Evrakların güncel hallerini online@vizemerkezi.com adresine mail yollayarak ya da iletişim numaralarımız ile vize uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Aile Ziyaret Vize Randevusu

İngiltere aile ziyareti için vize randevusunu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Antalya illerindeki vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. İngiltere vize işlemlerinde başvurucunun biyometrik vize işlem kayıtlarının alınması sebebi ile başvurucunun, başvuru merkezlerine kendi gitmesi gerekmektedir. İngiltere vize başvurusuna başvurucunun bir yakını ya da vekili girememektedir. Randevu tarih ve saatinde başvurucunun başvuru merkezinde hazır halde bulunması gerekmektedir. Başvurucunun fiziki engeli bulunmadığı sürece biyometrik vize işlem kaydında başvurucunun 10 parmak izi alınmaktadır. Bir başka ülkede yaptırılan biyometrik kayıtlarının İngiltere vizesi için herhangi bir hükmü bulunmamaktadır. Bu sebeple başvurucunun her başvurusunda parmak izi vermesi gerekmektedir.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere vize ücretleri standart vizelerin süresine göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında vize başvurusu yapacağınız il başvuru merkezlerine ve seçeceğiniz özel hizmetlerle vize başvuru ücretleri artmaktadır. Sizler de detaylara İngiltere Vize Ücretleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İngiltere vize ücretleri sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Vize Merkezi Süreci

İngiltere vize başvurusu ve evrak hazırlama süresinde çok fazla hata ve eksiklik sebebi ile bir çok kişinin vize başvurusu reddedilmektedir. Sizler de bu yapılan hatalardan dolayı vize reddi almak istemiyorsanız, sizlere İngiltere vize uzmanlarımızla görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Sizler de aile ziyareti vizesi başvurunuzda İngiltere vize uzmanlarımızla görüşmek ve yardım almak istiyorsanız ücretsiz bilgi almak ve vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'ni tercih etmeniz durumunda sizlere sırası ile yaptığımız hizmeti açıklayalım.

Vize Uzmanlarımıza Ulaşın

Öncelikle tüm vize türleri için vize uzmanlarımıza telefon numaralarımızdan ya da online@vizemerkezi.com adresi üzerinden mail yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. Vize Merkezi telefonda öğreneceğiniz bilgi için sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Vize uzmanlarımız sizlerin hangi vize türüne başvurmanızın daha uygun olacağını, daha kolay vize almanız için nasıl bir yol haritası izleyeceğinizi en ince detayına kadar aktaracaktır.

Evraklarınızı Yollayın

Vize uzmanlarımızla telefon ya da mail ile iletişime geçtikten sonra sizlere hazırlamanız gereken evrak listesi gönderilecektir. Vize uzmanlarımız tarafından size yollanan bu evrak listesindeki evrakları size belirtilen şekliyle en kısa sürede hazırlamalısınız. Kafanıza takılan tüm soruları vize uzmanımıza sorabilirsiniz.

Evraklarınızı Tamamlayalım

Vize uzmanlarımızın tarafınıza göndermiş olduğu vize için gerekli evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırladınız ve kargo ile Vize Merkezi ofisimize yolladınız. Bundan sonrası vize uzmanlarımızın engin tecrübeleri ile en ince detayına kadar hassas bir şekilde incelenmektedir. Vize işlemlerinde sık karşılaşılan durumlardan birisi sizden istenen evrakların güncel tarihli olmamasıdır. Eğer siz Vize Merkezi'ni tercih etmeseydiniz İngiltere Konsolosluğu bu durumda vize başvurunuzu reddedecekti. Vize Merkezi'nde bulunan vize uzmanlarımız bu hatalı belgeleri tarafınıza ivedilikle iletir ve yenilerinin hazırlanması sağlanır. Böylece olası vize reddinizin önüne geçilir.

Vize Randevunuzu Oluşturalım

Başvurusu için gerekli evrak listesi konsolosluğun istediği şekilde hazır hale getirildikten sonra İngiltere vizeniz için en yakın tarih ve saatteki randevu sizin onayınıza sunulur. Sizin onay vermeniz durumunda alınan randevu tarih ve saati size bildirilir. Size belirtilen randevu tarih ve saatinde Vize Merkezi görevlimiz sizlere eşlik edecektir. Yetkili arkadaşımız sizin karşılaşabileceğiniz herhangi olumsuz duruma karşı ne yapmanız gerektiğini en ince detayına kadar anlatmaktadır. Başvurucu başvuru merkezine şahsen başvurusunu yapar ve biyometrik işlem kayıt sürecini gerçekleştirir.

Vize Takip Süreci

Vize Merkezi vize işlemi süresinde sizlerin yanında yer aldığı gibi vize işleminiz sonucunda da her türlü sorularınıza cevap verir. Vize uzmanlarımız vize sonucunu size en kısa sürede bildirir ve pasaportunuzu teslim alarak sizin belirttiğiniz adrese kargo ile yollamaktadır.

İngiltere Vize Ücreti

Yükleniyor...