İngiltere Vize Reddi

İngiltere Vize Reddi

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere vize reddi başlıklı yazımızda size bu konuda bilmeniz gereken her şeyi ayrıntılarıyla anlatmaya özen gösterdik. İngiltere vize reddi nedenlerinden başlayarak, vize reddi itiraz hakkı ve süresi hakkında bilmeniz gerekenleri dikkatle açıkladık.

İngiltere, Birleşik Krallık'ı oluşturan dört ülkeden en büyüğü ve Birleşik Krallık'ın merkezidir. Her yıl milyonlarca insan İngiltere'ye farklı sebeplerden dolayı ziyaretlerde bulunur. İngiltere vize onayı alınması zor olan ülkeler arasındadır. Yetkili temsilciler vize başvuru belgelerini büyük bir titizlikle incelemektedir. Bu nedenle vize evraklarında yapılan ufak hatalar bile vize başvuru süresinin uzamasına ve hatta vize reddi yaşamınıza neden olur. İngiltere vizesini ret almadan hazırlamak aslında sizin elinizdedir. Vize belgelerinizi eksiksiz ve doğru olmasına dikkat etmeli ve İngiltere vize şartlarını karşılamalısınız.

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

İngiltere vizesi başvuruları Türkiye'den yapılırken, başvurulan vize türüne ve başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak reddedilme riski bulunmaktadır. Türkiye'den İngiltere vizesi başvurularında en sık karşılaşılan 11 ret nedeni aşağıda sıralanmıştır.

 1. Finansal Yetersizlik: İngiltere vizesi başvurusu yaparken, başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak yeterli mali kaynaklara sahip olduğunu kanıtlamak önemlidir. Eksik veya belirsiz finansal belgeler, ret nedeni olabilir. Örneğin; alınan maaşla orada harcanacak miktarın tutarlılığı çok önemlidir.
 2. Geçmişteki Vize İhlalleri: Önceki İngiltere ziyaretlerinde vize kurallarını ihlal etmiş olan kişiler, yeni başvurularında reddedilebilirler.
 3. eyahat Amacının Belirsizliği: Başvuru sahibinin, seyahat amacını net bir şekilde belirtmemesi veya mantıklı bir gerekçe sunmaması, vize reddine yol açabilir. İş için gidecek birinin sadece turistik amaçla gittiğini beyan etmesi vize ret sebeplerinden birisidir.
 4. Yanlış Dokümantasyon: Gerekli belgelerin eksik veya hatalı sunulması, vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilir.
 5. Sponsor Sorunları: Eğer bir sponsorun finansal destek sağlaması gerekiyorsa, sponsorun mali durumunun güvenilir bir şekilde belgelenememesi vize başvurusunun reddedilmesine yol açabilir.
 6. Geçmişteki Göçmenlik Sorunları: Daha önceki ülkelere göçmenlik başvurusunda bulunmuş veya reddedilmiş kişiler, İngiltere vizesi başvurularında daha dikkatli incelenebilirler.
 7. Seyahat Planlarının Tutarsızlığı: Seyahat programı, konaklama ve uçuş rezervasyonlarının uyumsuz olması, vize başvurusunu risk altına sokabilir. Gerekirse uçak rötar bilgilerinin dosyaya eklenmesi gerekmektedir.
 8. Yetersiz Seyahat Sigortası: İngiltere'ye seyahat ederken gereken sağlık ve seyahat sigortasının olmaması ya da yetersiz olması, vize başvurusunu olumsuz etkileyebilir.
 9. İletişim Eksikliği: İngiltere Konsolosluğu veya Büyükelçiliği ile iletişim kurma eksikliği ya da cevaplanma gereksinimine uygun şekilde yanıtlama yapılmaması ret nedeni olabilir.
 10. Banka; hesaplarında rutin para giriş çıkışı olmadan özellikle, son tarihli ve yüklü miktarda para giriş olması ret sebebidir. Defaten danışmanınız "bununla ilgili ret cevabı alabilirsiniz" şeklinde bildirmesine rağmen müşteri bu riski aldığını beyan etmektedir. Bizde kendisine bundan kaynaklanacak hususun kendi sorumluluğu olduğunu bildirmekteyiz.
 11. Şahsın sabit gelirinin; maaş bordrosu, ev – araç satışından kaynaklı geliri, kira geliri faiz geliri gibi gelirlerinin, şahsın vadesiz mevduat hesabında ya da maaş aldığı hesapta açıklamaları vurgulanmak sureti ile teyit edilmesi ve nakit akışın düzenli olduğu belirtilmelidir.

İngiltere Vize Reddi İtiraz Hakkı

İngiltere vize reddi alınması durumunda İngiltere Konsolosluğu sizlere ret kararının nedenlerini gerekçeleri ile açıklamaktadır. Eğer vize reddini, eksik evrak nedeni ile aldıysanız sizin yapmanız gerken yeniden değerlendirme başvurusu olacaktır.

Kişinin idari itiraz ve itiraz davası gibi başvuru haklarını tam ve doğru yapılmış bir başvuruya rağmen alınan ret kararına karşı kullanması tavsiye edilmektedir.

İdari itiraz hakkını kullanabilmek için puan bazlı İngiltere vize türlerinden birine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu hakkı kişi eğer Tier 1-2-4-5, Ankara Antlaşması gibi vize türleri için ret kararı almış ise kullanabilir. Kişi bu hakkı ancak vize görevlisinin yapmış olduğu hataya istinaden kullanabilir.

İngiltere İçişleri Bakanlığı ve İngiltere Başkonsolosluk kararı ile bazı vize türlerinin İngiltere Göçmenlik Mahkemesi'nde İtiraz Davası açma hakkı vardır. Bu davayı şu nedenlere bağlı açılabilir;

 • İnsani Koruma Başvurularının Reddi (İltica)
 • İnsan Haklarına Aykırı Ret Kararı
 • Avrupa Birliği Düzenlemerine karşı sınır dışı ya da ret kararı,
 • İngiliz Vatandaşlığı'ndan çıkarılma
 • Koruma Statüsü'nün iptal edilmesi gibi nedenlerdir.

Yukarıda belirttiğimiz nedenler dışında İngiltere Göçmenlik Mahkemesi'nde İtiraz Davası açma hakkınız bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Reddi İtiraz Hakkı Süresi

 • Başvurucu İngiltere’de bulunuyor ve tutuklu konumunda değil ise, İngiltere Vize Ret kararının ardından başvurucuya ulaştırma gününü kapsayan zaman dilimi 10 günü buluyorsa,
 • İngiltere Vize Reddi ile karşılaşan başvurucu, İngiltere Göçmenlik Hizmeti'nin müdahalesiyle tutuklu olarak bulunuyorsa, bu kararın başvuru sahibine açıklanmasının ardından 5 iş günü bulunuyorsa,
 • İngiltere Vize Reddi Türkiye ya da başka bir ülkede yapılmışsa, başvuru sonucunun şahsa ulaştırılma tarihinden 27 gün içinde İngiltere Vize Başvuru İtiraz Hakkını kullanmaları gerekmektedir.
 • Belirtilen bu durumların iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Aksi halde başvurucu itiraz hakkını kaybedecek ve başvurucunun vize başvuru sonuçları ret olarak kalacaktır. Belirtilen durumların tarihlerinde bir aksama mevcut olmuşsa, bu gecikmenin nedenini anlatan bir açıklamanın yapılması hayati önem taşımaktadır.

İngiltere Vize Reddi Alanların Yeniden Başvuru Yapması

Yukarıda vize reddi nedenlerini ve yapılan yanlışları sıralamaya çalıştık. Peki vize reddi aldıktan sonra İngiltere vizesi alma ihtimali tamamen bitmiş midir? Tabii ki hayır.

İngiltere vize reddine neden olan sebebin bir vize uzmanımız tarafından incelenmesi ve iyi bir analiz yapılması gerekmektedir. Yapılan bu analiz sonucunda ret gerekçelerine ilişkin açıklamalar ve düzenlemeler yapılarak yeni bir başvuru ile İngiltere vizesi alınabilir.

Bunun için Vize Merkezi olarak sizlere vize uzmanlarımızla [email protected] adresinden ya da iletişim numaralarımızdan yardım almanızı öneriyoruz. Bizim en büyük referansımızın sizler olduğunun bilincindeyiz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

10 sorudan en popüler 10 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Vizesi Ret İtirazı
  D. Ayaydın, 03 Mar 2020, 10:15

  İngiltere vizesi ret itirazı yapılır mı? Turistik vize reddine nasıl itiraz ederiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere vizesi 10 yıllık ret
  K. Gürsel, 13 Şub 2020, 17:53

  İngiltere vizesi 10 yıllık ret aldım. Bunu nasıl iptal ederiz? Tekrar başvuru yapıp onay alma şansım olabilir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Vize Reddi
  D. Alioğlu, 10 Şub 2020, 17:53

  İngiltere vize reddi hangi koşullarda alınıyor? Nerede hata olursa ret alırım ve ret alırsam bir daha başvuru yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere vize reddi sonrası yeni başvuru nasıl yapılır?
  İ.K., 19 Haz 2019, 12:04

  İngiltere Aile Ziyareti Vizesine başvurmak istiyorum, fakat 2017 yılında başvurduğumda ret cevabı almıştım. İtirazda o an bulunmamıştım bu yıl başvururken itirazda bulunmam mı doğru olur yoksa ret yememe sebep olan yanlış anlaşılmayı anlatan bir mektup mu eklemem doğru olur şimdiden teşekkür ederim. İngiltere vize reddi sonrası yeni başvuru nasıl yapılır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ankara Antlaşması reddi sonrası yeni turistik vize başvurusu
  k.m., 07 Haz 2019, 18:48

  Merhabalar, Ankara Antlaşması reddi sonrası yeni turistik vize başvurusu bilgisi rica ediyorum. İngiltere'ye 2016 ocak ayında 6 aylık öğrenci vizesi alarak gitmiş bulunuyorum. Sonrasında Ankara Antlaşmasına başvuru yaparak vizemin devamlılığını sağlamak istedim lakin görüşme sağladığım avukatımın hatası ile vizemin bittiği günün ertesi günü başvuru yapması,bussiness planımın düzgün hazırlanmamış olması gibi 5 maddelik ret sebepleri işe başvuruma ret cevabı aldım. Daha sonra bu ret cevabına itiraz ederek başka bir avukat ile yeniden bir başvuru planı düzenleyerek başvuru yaptık lakin ben bu aşama da daha fazla beklemeyerek ailevi sebeplerden ötürü ülkeme geri dönüş yaptım.Geri dönüşümü de İngiltere'de ki Konsolosluğumuza giderek Travel Documants yani geçici pasoport alarak dönüş işlemimi gerçekleştirdim. Türkiyeye geldiğimden beri herhangi bir işte çalışmadım. Tekrardan gidebilmek adına hangi yolları izleyebilirim. Turistik Vize alma durumum sizce nedir ? Hangi vizeler ile tekrardan UK'e giriş sağlayabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok Teşekkürler, İyi Günler dilerim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere vize reddi almamak için ne yapabilirim?
  A.Ö., 04 Nis 2019, 17:59

  Şimdi dayım İngiltere vatandaşıdır onun yanına tatile gitmek istiyorum. Benim kuzenimde gitmek istedi reddedildi. Gitmek için ne lazımdır? Yardımcı olabilir misiniz? İngiltere vize reddi almamak için ne yapabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere vize reddi aldıktan sonra yeni başvuru yapabilir miyim?
  U.C., 06 Mar 2019, 14:44

  Merhabalar. 2017 yılında öğrenci olarak başvuru yaptım. Aracının yanlış yönlendirmesinden kaynaklı red yedim. Şuan turist vizesiyle tekrar başvuru yapmak istiyorum. 6 yıldır düzenli işim var. Sigortam, maaşım düzenli olarak bankaya yatıyor. Kendime ait aracım var. Tekrar başvurumda ilk yediğim redden kaynaklı olumsuz dönüş olur mu ? İngiltere vize reddi aldıktan sonra yeni başvuru yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere vize reddi almamak için ne yapabilirim?
  D.B, 17 Ara 2018, 14:17

  Merhaba, daha önce İngiltere vize başvurum reddedildi.2 defa İngiltere vize reddi aldım ve yeniden başvuru yapmaktan çekiniyorum.Ret mektubumu ve İngiltere vize ret nedenlerimi de çok anlayamadım. İngiltere vize reddi almamak için ne yapabilirim? Vize Merkezi İngiltere vize reddimi düzeltmem için bana nasıl yardımcı olabilir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere vize reddi aldım ne yapmam gerekir?
  S.K, 20 Kas 2018, 15:51

  Merhabalar!İngiltereye 6 aylık öğrenci vizesi başvurısında bulundum.Bütün evraklarımı eksiksiz tamamladım ve başvuruyu yaparken öğrenci vizesini seçtim ama vizem reddedildi.Bana gönderdikleri refusal of a visa evrağında bir yanlışlık olduğunu farkettim.Evrakta "ZİYARETÇİ BAŞVURUNUZ REDDEDİLMİŞTİR". yazıyor.Ama benim başvurum başvuru formuna 6 aylık kısa dönem öğrenci olarak girildi.Bundan sonra ne yapmam gerekiyor.Şöyle bir durum daha var.10 yıl ingiltereye ban cezası gibi birşey yazıyordu red mektubunda.Bunun nedeni benim göç geçmişim ve benimle ve benim sponsorlarımla olan inreterwiev.Kimse bizimle iletişime geçmedi ki ve herhangi bir interwiev olmadı.Bu saatten sonra ne yapmam gerekiyor.Bilgilendirebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Vizeme ret aldım ne yapabilirim?
  M. Korkmazer, 09 Tem 2016, 12:19

  Merhabalar. Vizeme ret aldım ne yapabilirim? İngiltere vizesine başvurdum. İşletme sahibiyim. Vergi levhası, banka hesapları ticari gazete evraklarımı tamamladım. Evliyim ve 1991 yılından beri otel işletiyorum. Tapularımı da evrak dosyasına koydum. Ayrıca 2010'dan beri tekne de işletiyorum. Teknenin turizm belgesini de evrak dosyama koydum. Ret kararı verdiler. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp