İngiltere Vize Reddi

D. Alioğlu 10/02/20, 17:53
İngiltere vize reddi hangi koşullarda alınıyor? Nerede hata olursa ret alırım ve ret alırsam bir daha başvuru yapabilir miyim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İngiltere Konsolosluğu vize bölümü İngiltere vize başvurularını doldurulan başvuru formu ve vize evrakları ile beraber değerlendirir ve vize kararını verir. İngiltere vizesi T.C. vatandaşları için diğer ülkelere göre daha zor vize onayı alınması ile bilinse de doğru başvuru ile risk azaltılabilir. İngiltere vize reddi sebepleri genel olarak kişinin finansal durumu, seyahat amacının ikna edici olmaması, başvuru formunda tutarsız bilgilerin verilmesi ya da sunulan evraklar ile başvuru formunda belirtilen bilgilerin tutarsızlığı şeklinde sıralanabilir.

İngiltere vize başvurusu sonrası, başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda kişiye ret nedenlerinin detaylı olarak açıklandığı mektup gönderilir. Ret nedenleri başvuru esnasında yapılan hatalardan kaynaklanıyorsa ya da eksik bilgi, evrak sunumundan dolayı ret alındıysa kişi yeniden başvuru yapabilir ve vize onayı alabilir. Vize reddi sonrası yeni başvuru için bekleme süresi yoktur.

İngiltere vize ret mektuplarında en çok karşılaşılan ret gerekçesi banka hesaplarındaki kaynağı belli olmayan para girişleridir. Banka hesapları kişinin güncel gelir kaynağı ile çelişmemeli, varsa düzenli gelir dışında hesaba giren tutarların açıklamaları yapılmalıdır. Hesapta bulunan para miktarına göre, gelir durumuna uygun başvuru formu doldurulmalıdır. Örneğin İngiltere’de harcanacak para miktarı ya da Türkiye’deki aylık harcamanız gibi önemli sorulara uygun cevaplar verilmelidir. Evraklarınız eksiksiz hazırlanmış olsa da İngiltere vize başvuru formunu doldururken yapacağınız ufak hatalar vize reddine neden olabilir.

İngiltere vize reddi almamak için evraklar eksiksiz hazırlanmalı, İngiltere vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır. İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin aktif banka hesaplarını mutlaka sunmaları, mümkünse İngiltere vize başvurusu öncesi başka ülkelere seyahat etmiş olmalarını tavsiye ediyoruz. Özellikle turistik İngiltere vizesine başvuracak kişilerin pasaportlarında daha önce alınmış vizelerin ve seyahat geçmişlerinin olması avantaj sağlayacaktır. Vize reddi sonrası başvuru sahibi ret gerekçelerini açıklayarak yeniden vize başvurusu yapabilir. Güncel durumla ilgili değişik olması ya da ret nedenlerine ilişkin resmi açıklamaların sunulması onay alınmasını sağlayabilir.

Vize Merkezi

İngiltere vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H.E. 27/05/20, 19:04

Merhaba, daha önce İngiltere vize reddi aldım. 2 yıl oldu. Yeniden vize başvurusu yaparak şansımı denemek istiyorum. Vize reddi aldığımda çalışmıyordum ve ilk yurtdışı seyahatimdi. Turist olarak gittiğime inanılmamıştı ve seyahat harcamalarını karşılayabileceğime inanılmamıştı. Şuanda ssk’lı olarak çalışıyorum. İş yerimden tüm evrakları alabilirim. Ayrıca geçtiğimiz 2 yılda 3 tane schengen vizesi aldım ve seyahat ettim. Bu şartlarda İngiltere vizesi alabilir miyim? Başvuru yapmamı tavsiye eder misiniz? Başvuruyu sizinle yaparsam bana nasıl destek olursunuz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/05/20, 19:05

Merhaba, İngiltere vize işlem sürecinizde bize ulaştığınız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere vize başvuru ret nedenleri genel olarak başvuru yaptığınız kategoriye ait gerekli koşulları sağlamamanız durumunda verilmektedir. Gerekli maddi kaynakları sunmamış olmanız, seyahat amacınızın ikna edici bulunmaması gibi nedenlerle vize reddi alınabilmektedir. Ayrıca vize işlem sürecinde yapılan hatalar da İngiltere vizesi reddi almanıza neden olabilir.

Turistik İngiltere vize başvurusu için daha önce yurtdışı seyahatlerinizin olması ve Sgk’lı olarak çalışıyor olmanız önemli avantaj sağlar. Banka hesap dökümleriniz aktifse ve seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek kaynağı belli paranız varsa onay alma ihtimaliniz yüksektir. Bu koşullar beraberinde geçmiş İngiltere vize ret mektubunuz da incelenmeli ve yeni başvurunuz yapılmalıdır.

İngiltere vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için seyahat amacınızın doğru anlatılması, bu amaca uygun başvuru yapılması gerekmektedir. Bu süreçte doldurulacak vize başvuru formu büyük öneme sahiptir. Formda doğru seyahat amacı seçilmeli, form eksiksiz ve kurallara uygun olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunuzda daha önce aldığınız vize reddine ait bilgiler mutlaka girilmelidir.

İngiltere vize evrakları vize kararı verilirken detaylı olarak incelenir. Zorunlu evraklar dışında, açıklanması gereken özel durumlarınızı gösterir ek evrakları sunmak vize onayı almanızı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza uygun zorunlu evraklara ek olarak başvurunuzu destekleyen özel evraklar sunulması gerekebilir.

Vize Merkezi İngiltere vize işlemleri üzerine uzman kadro ile çalışmaktadır. İngiltere vize reddi nedenlerini en aza indirmek için çalışan ekibimize dilediğiniz zaman ulaşabilir, destek alabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Özge Çetinkaya

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
c. kartal 07/08/20, 09:30

Merhaba ben ingiltere vizesine başvuru yapacağım, daha önce 2 defa vizeye başvurdum (6 aylık standart visitor visa ile) ve toplamda 4 kere gidip geldim. Şimdi 5 yıllık vizeye başvurmayı düşünüyorum ama 2 yıllık olana başvurmadan bir problem olur mu emin olamadım, ayrıca bedelli askerlik yapacağım fakat henüz gitmedim yinede edevlet üzerinden ödeme yaptığımı kanıtlayabilir durumdayım, sizce bir problem olur mu?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H.P. 25/08/20, 15:04

Merhaba, geçtiğimiz yıl İngiltere vize reddi aldım. Tekrar başvuru yapacağım zaman kullanmak üzere ret mektubumu saklamıştım. Başvuru yaptığım zaman çalışmıyordum. 1 yıldır düzenli olarak Sgk’lı çalışıyorum. Banka hesaplarım yine riskli olabilir o yüzden desteğe ihtiyacım var. Resmi işim dışında ek işler yapıyorum ve bankamda farkı hesaplardan transferler var. O tutarlar yine redde neden olur mu? Nasıl açıklayabilirim? Teşekkürler, iyi günler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 25/08/20, 15:06

Merhaba, İngiltere vize başvuru sürecinizde destek almak üzere bize ulaştığınız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere vize başvurunuzun reddedilmesi sonrası yeni bir başvuru yapmaya karar vermeniz durumunda, geçmiş başvurunuzdaki İngiltere vizesi reddi sebepleri detaylı olarak incelenmelidir. Yeni başvuru yapılırken önceki ret nedenlerine dair açıklamalar yapılmalı, ret gerekçelerini ortadan kaldırır resmi belgeler başvuru dosyasına eklenmelidir. Tüm ret maddelerine dair açıklamalar yazılması ve destekleyici güncel evraklar sunulması vize ret riskini büyük oranda azaltacaktır.

Yeni İngiltere vize başvurusu öncesi ‘’İngiltere vizesi neden reddedilir?’’ ve ‘’en önemli ret gerekçeleri nelerdir?’’ araştırılmalı, başvuru ret riskini en aza indirecek şekilde tamamlanmalıdır. Düzenli gelir sahibi olmanız ve bunu resmi olarak kanıtlayabilmeniz İngiltere vize başvuru sürecinde önemli avantaj sağlar. Sigortalı olarak çalıştığınız işe ek olarak, diğer tüm gelirlerinizin de kaynakları belirtilmelidir. Bankanızda kaynağını sunamadığınız, açıklayamadığınız durumda ret alma riskini olacaktır. Bu nedenle banka hesabına gelen transferlerin şahıslardan değil, mümkünse iş yaptığınız firmalardan açıklamalı olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ayrıca transferleri yapan şirketlerden birlikte çalıştığınıza dair imzalı kaşeli, antetli kağıda yazılmış yazılar almanız gelir kaynağını kanıtlamanız için önemlidir.

İngiltere vize ret mektubunuzla birlikte evraklarınızı ve banka hesap dökümlerinizi detaylı incelememiz sonrası size daha net bilgi verebilir, doğru yönlendirmeler yapabiliriz.

İngiltere vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak, vize başvuru evraklarının güncel listesine ulaşmak ve ücret bilgisi almak için dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vize reddi sonrası yeni yeni başvuru konusunda profesyonel hizmet veren ekibimiz durumunuzu inceleyecek, yeni başvuru sürecinizin tüm aşamalarında size destek olacaktır.

İlginiz için teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x