Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İngiltere Vize Merkezi, Edirne

İngiltere Vize Merkezi, Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Tüm Trakya bölgesi İngiltere vize başvurularınızı, Edirne Vize Merkezinden gerçekleştirebilirsiniz. Edirne,Tekirdağ, Çorlu, Lüleburgaz, Babaeski, Enez, Keşan ve Malkara’dan yapacağınız başvurularda, web sayfamızdaki açıklamaları dikkatle inceleyerek, İngiltere vizenizi Vize Merkezimizin rehberliğinde kolayca alabilirsiniz.

İletişim bilgilerimizi kullanarak çağrı merkezimizi arayabilir, detaylı bilgi için [email protected] e-posta hesabımıza yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizle ilgili samimi görüşlerinizi [email protected] üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere Vizesi Edirne’de Nereden Alınır?

İngiltere vizesi Edirne’de vize merkezleri vasıtasıyla alınmaktadır. Öncelikle çağrı merkezinin aranarak evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Evrak listesi başlığı altında da gerekli tüm bilgiler yer almaktadır.

Edirne şubesinden aynı zamanda Çanakkale ve Kırklareli illerinden de başvuru kabul edilmektedir. Vize başvuruları için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Vize başvuruları en fazla 3 ay önce yapılabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihine en az 1 ay kala vize merkezine başvurularak işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

Edirne’den İngiltere Vize Başvuru Aşamaları

 1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere Vizesi İçin Edirne Başvuru Evrakları

Birleşik Krallık olarak adlandırılan İngiltere schengen vize bölgesine dâhil değildir. T.C Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri İngiltere vize prosedürüne tabidirler. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

Trakya bölgesi İngiltere vize işlemleri başvuru hazırlık aşamasında mesleki durumunuz önemlidir. Edirne Tekirdağ, Enez,Keşan, Babaeski,Çorlu, Lüleburgaz ve Malkara’dan yapacağınız İngiltere vize başvurularında istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Edirne İngiltere vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! İngiltere vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Edirne İngiltere vize başvuru evraklarınızın tam olması gerekir. Tamamlayamadığınız evraklar var ise alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Edirne Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Süreç içerisinde Konsolosluk vize bölümü veya Vize Merkezi çalışanlarımız yeni evrak isteyebilir. İstenen evrakların hazırlanması vize başvuru sahipleri için zorunluluktur.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine Edirne ve tüm Trakya bölgesinden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – Edirne ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir. Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale’de ikamet ediyorsanız başvurularınızı Edirne şubemizden yapabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Edirne Randevu

Yukarıda yer alan vize tiplerinden herhangi birine başvuru yapabilmek için başvuru işlemleri sırasında randevu alınması da gerekmektedir. Randevu özelikle biyometrik verilerin alınacağı gün olduğu için kişi kendisine en uygun tarih ve saati danışman ile birlikte seçmelidir. İngiltere vizesi Edirne başvurusu randevu gününde evrakların tam olup olmadığı ilgili memur tarafından kontrol edilmektedir.

Bunun dışında diğer kontroller daha sonraki süreçte gerçekleşmektedir. Biyometrik veri olarak ise parmak izi, elektronik imza alınmakta ve dijital olarak fotoğraf çekilmektedir. Bütün bu işlemler dışında İngiltere vize işlemlerinde şahsen bulunulmasına gerek olmamaktadır.

Edirne İngiltere vize randevusu hakkında

İngiltere vizesi için Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Lüleburgaz, Babaeski, Enez, Keşan ve Malkara’dan yapılacak vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Edirne Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi için randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile ilgili tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak zaman kaybı yaşamayın.

İngiltere Edirne vize başvurusunda dikkat edilecek hususlar;

 • Vize başvurusunda zaman planlaması çok önemlidir.

Edirne İngiltere vizesi için tüm Trakya bölgesinden yapılacak başvurularda yeteri kadar zamanınız olmalıdır. İngiltere vizesine 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle Edirne’den İngiltere vizesine başvuracak kişilere Vize Merkezi olarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

 • Amacınıza uygun İngiltere vize başvuru yapın.

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bu kategoride vize başvurusu için İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye sadece turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize türüne göre başvuru evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde Edirne’den alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır. İngiltere vizeniz İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazdığınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlar. Vize başvurunuz öncesinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

 • Edirne İngiltere vize başvurunuzu hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezimiz satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • Biometrik veriler beyan edilmeli.

Edirne, Tekirdağ, Babaeski, Keşan, Malkara, Çorlu, Enez ve Lüleburgaz gibi tüm Trakya bölgesinden yapılacak İngiltere vizesi başvuruları için biometrik verilerinizi vermeniz gereklidir. Bir defaya mahsus olmak üzere Edirne İngiltere Konsolosluğu vize başvuru merkezine gelerek parmak izi bilgilerinizin kayıt altına alınma işlemini yaptırmalısınız.

İngiltere vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda bu işlemi daha önceden yapmış olsanız dahi parmak izi bilgileriniz bazen okunamadığı için tekrar yapmanız istenebilir. Biometrik verilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Edirne İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibini, gerekli görürse mülakata çağırabilir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi almak o kadar kolay değildir. Evrakların eksik olmasının yanı sıra formun yanlış doldurulması bile vizenin reddi için bir sebeptir. Bu nedenle evrakların titizlikle incelenmesi ve hazırlanması gerekmektedir. Genel itibari ile İngiltere vizesi 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bazı durumlarda ekstra bilgi, belge ya da mülakat istenebilir. Bu durumlarda da süreç uzamaktadır. Bu nedenle İngiltere vizesine olabildiğince erken başvurulması gerekmektedir.
Vize süreçlerinde yetkili bir aracı firma olan Vize Merkezi; İngiltere vizesi Edirne için vize alma konusunda büyük bir rol oynamakta ve sizlere yardımcı olmaktadır. Tüm sorularınız ve işlemleriniz için uzman kadromuzu arayabilirsiniz.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine etki etme yetkisi yoktur.

İngiltere Vize Merkezi, Edirne İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

ingiltere vize merkezi edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp