Bursa

Telefon

+90 (224) 322 21 37

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

İngiltere Vize Merkezi, Bursa

İngiltere Vize Merkezi, Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, İngiltere vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. İngiltere vizenizi kolay bir şekilde Bursa’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Bursa’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya [email protected] e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi [email protected] a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere vizenizi Bursa’dan alabilmek için takip etmeniz gereken 5 adım

 1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere vizesi Bursa başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

İngiltere vizesi Bursa başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek İngiltere vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İngiltere Bursa vize başvuru formunu yazdırabilir ve Bursa İngiltere vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

İngiltere vize başvuru kabulü yapılabilmesi için İngiltere vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden İngiltere Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazılması talep edilebilir.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

İngiltere Vize Merkezi, Bursa ofisinden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Bursa ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

İngiltere Vizesine başvurmak isteyen ve İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet eden kişiler, başvurularını Vize Merkezi Bursa şubesinden gerçekleştirebilirler.

İngiltere Vizesi Bursa Randevu

İngiltere vizesi başvurusu için kişinin Biyometrik verileri alınmaktadır. Bu veriler içerisinde pasaport ve parmak izi bulunmaktadır. Daha önce parmak izi verilmiş olsa dahi parmak izi bilgisinin yeniden alınması gerekmektedir. Bu işlemler için ise randevu alınması zorunludur.

Randevular İngiltere Konsolosluk resmi internet sitesinden alınmaktadır. Bu işlemi Vize Merkezi temsilcileri sizler adına gerçekleştirmektedir. Randevu sırasında başvuru formunun online olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda yer almaktadır. Bu formun çıktısının alınarak dosyaya eklenmesi de önemlidir. Bunun dışında vize ücreti de randevu isteği sırasında ödenmektedir.

Randevu alınırken öncelikle hesap oluşturmak gerekmektedir. Daha sonra evraklar incelenmeli ve gerçekten tam olduğu onaylanmalıdır. Randevu tarih ve saatinde şahsen bulunulması zorunlu olduğu için bu durumda tarih ve saatin ayarlanması başvuru yapacak kişi tarafından belirlenmelidir.

İngiltere vizesi Bursa başvuruları için alınacak randevular hakkında

İngiltere Vize Merkezi, Bursa başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. İngiltere vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

İngiltere Bursa Vize İşlemleri

İngiltere vizesi Bursa için başvuru yapacak olan kişilerin öncelikli olarak seyahat amacını bilmesi ve ona göre sürece devam etmesi oldukça önemlidir. Dilekçe ve form, belgeler arasındaki en önemli unsurlardır. İşlemler sırasında evrakların tam ve eksiksiz olması, doğru bilgiler ile doldurulmuş olması gerekmektedir.

Form ve dilekçe ile birlikte başvuru evraklarının bu belgeleri destekler nitelikte olması önemlidir. Pasaport için özellikle soy isim gibi bazı değişiklik durumları söz konusuysa bunun için de belgelerin arasında ek belgeler eklemek gerekmektedir.

Bazı durumlarda konsolosluk kişi ile görüşme yapmak ya da ek belge talep etmek isteyebilir. Bu durum Vize Merkezi’nin dışında gelişmektedir. Başvuru sonucunda pasaport teslimleri şahsen değil, PTT yolu ile yapılmaktadır. Bu nedenle hangi PTT şubesine pasaportun gönderilmesi isteniyorsa, bu konuda da danışmanlara bilgi vermek gerekmektedir.

Pasaportun kaybolması durumunda onaylanan vize iptal olmakta ve yeni vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Bursa Başvurularında Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

İngiltere vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. İngiltere vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. İngiltere vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. İngiltere vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

 • Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

İngiltere vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

İngiltere’de bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. İngiltere’de bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde Bursa’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce İngiltere’ye giriş yapamayacaksınız.

 • Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

İngiltere vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetki alanı içindedir.

İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Bursa’dan İngiltere vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında Biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

 • Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

İngiltere vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurularda Biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi Biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesinin sonuçlanması yaklaşık olarak 3 hafta yani 21 iş günü şeklindedir. Süreç bazı durumlarda kısalmakta bazı durumlarda ise uzamaktadır. Konsolosluk iş yoğunluğu fazla değil ise 21 günden daha kısa sürede de vizelerin sonuçlandığı görülmektedir.

Bunun dışında ek ücret ödeyerek de hızlandırma işlemleri yapılabilmektedir. Ek ücretler ile ilgili bilgiler ücretler başlığı altında yer almaktadır. Bazı durumlarda da konsolosluk evrakları yeterli görmemekte ve ek belge isteyebilmektedir. Ya da başvuru yapan kişi ile şahsen iletişime geçebilmektedir.

Bu durumda eksik olan belgelerin tamamlanma sürecine bağlı olarak bu süre daha da uzayabilmektedir. Vizenin reddedilmesi durumunda evraklar iade edilmemektedir. Seyahat tarihine hala süre var ise tekrar başvuru yapılabilmektedir. Fakat aynı belgeler ile başvurulduğunda yine reddedilecektir. Bu nedenle öncelikli olarak vizenin neden reddedildiği konusunda bilgi almak önemlidir. Eğer sahte belge sebebi ile vize reddedildiyse yeniden vize başvurusu yapılsa dahi vizenin kabul edilmesi mümkün değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun ret edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( ret ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

İngiltere Vize Merkezi, Bursa ofisimiz, İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

ingiltere vize merkezi bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp