Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İngiltere Vize Merkezi, Ankara

İngiltere Vize Merkezi, Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

İngiltere vizesine Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi çevre illerinden başvuru yapacak kişiler sitemizi inceleyerek başvurularını yapabilirler.

Sizler için hazırlanmış açıklamaları dikkatle inceleyerek İngiltere vizenizi, Ankara Vize Merkezimizin rehberliğinde kolayca alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Ankara vize ofisimiz ile iletişime geçebilir, şayet yeterli zamanınız varsa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın. [email protected] üzerinden öneri ve şikâyetlerinizle ilgili samimi görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere Vizesi Ankara

İngiltere vizesi Ankara başvuruları Vize Merkezi aracılığı ile basit ve hızlı olarak yapılabilmektedir. Vize başvurusu işlemlerinden önce verilen bilgileri okumanız ya da telefon ile danışmanlık hizmeti almanız, işlemleri bir adım ileri götürebilmek için önemlidir. Vize Merkezi sizlere evrak, ücretler, vize türleri ve benzeri birçok konuda bilgi vererek, işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesi için hazırlık yapmanızı önerecektir.

Verilen bilgiler doğrultusunda hazırlıklı olunduğunda vizenin sonuçlanması daha hızlı gerçekleşecektir. Her vize başvurusu olumlu sonuçlanmamaktadır. Fakat Vize Merkezi bu konudaki tecrübesi ve bilgisi ile yönlendirme yaparak, başvuruların reddedilmesinin önlemini önceden almaktadır. Tabii ki yine de son karar başvuruyu inceleyen konsolosluğun kararıdır.

Vize Merkezi ile telefon vasıtasıyla iletişime geçtiğinizde sizlere evrak listesi ve ücret bilgileri mail ya da kısa mesaj yolu ile de iletilmektedir. Böylece tüm belgeler ve ücret hazır bir şekilde başvurunun yapılması sağlanmaktadır. Telefon danışmalarında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

İngiltere Vize Merkezi, Ankara Vize Başvuru

 1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere Vizesi İçin Ankara Başvuru Evrakları

Birleşik Krallık olarak adlandırılan İngiltere Schengen vize bölgesine dâhil değildir. T.C Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri İngiltere vize prosedürüne tabidirler. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

İngiltere vizesi için Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi tüm çevre illerden vize başvuru hazırlığı yaparken mesleki durum, seyahatin amacı, destekleyen maddi kaynak ve pasaportun durumu gibi hususlara önemle dikkat etmek gerekir.

İngiltere vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Ankara İngiltere vize başvuru formunu inceleyebilir, vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

İngiltere vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Ankara İngiltere vize başvuru evraklarınızın tam olması gerekir. Tamamlayamadığınız evraklar var ise alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Ankara Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Süreç içerisinde Konsolosluk vize departmanı veya Vize Merkezi çalışanlarımız yeni evrak isteyebilir. İstenen evrakların hazırlanması vize başvuru sahipleri için zorunluluktur.

İngiltere Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

İngiltere Vize Merkezi, Ankara ilinden başvuruda bulunmak isteyenler öncelikle telefon yolu ile evraklar konusunda iletişime geçmeli ve bilgi sahibi olmalıdır. Böylece hangi evrakların hazır olması gerektiği ile ilgili önceden bilgi sahibi olup, evrakları başvurudan önce hazırlama fırsatı yakalanmış olunur.

Evraklar hazır olduktan sonra şahsen ulaştırılabileceği gibi kargo ya da kurye vasıtasıyla da ulaştırılabilir. Fakat randevu alınan tarih ve saatte şahsen gelinmesi gerekmektedir. Çünkü bu süreçte biyometrik veriler alınacaktır. Başvuruların takibi de yine telefon aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Başvuru hakkında son durum, onay durumu, reddedildiyse ne yapılması gerektiği konusundaki tüm bilgiler danışmanlar tarafından iletilmekte ve yardımcı olunmaktadır. Evrakların iletilmesi aşaması posta yolu ile de yapılabilmekte iken, başvuru işlemleri sırasında biyometrik verilerin de alınması sebebiyle şahsen gelinmesi zorunludur.

Konsolosluk ile iletişimi ise Vize Merkezi yürütmektedir. Evrakların toplanması ve biyometrik verilerin verilmesinden sonraki işlemlerin tümü danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine Ankara ve çevresindeki illerden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – Ankara ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman,Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce gibi illerde ikamet ediyorsanız Ankara Vize Merkezinden İngiltere Vizesi için başvurabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Ankara Randevu

İngiltere için vize başvurusu sırasında İngiltere Konsoloslukları, vize merkezleri ya da kendileri tarafından kabul edilen turizm acenteleri ile işlem almaktadır. Bu başvurular için de randevu alınması zorunludur. İngiltere Vize Merkezi, Ankara randevusu online olarak alınmaktadır.

Vize Merkezi randevu işlemlerini kişi adına tamamlayabilmektedir. Başvuru sırasında parmak izi gibi veriler alındığı için şahsen bulunulması zorunludur. Randevu gününde parmak izi verilmesi gerekmektedir. Şahsen gidilecek bir günde randevu alınması gerektiği için en uygun tarih ve saatin seçilmesi gerekmektedir.

Ankara İngiltere vize randevusu hakkında

İngiltere vizesi için Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi tüm çevre illerden yapılacak vize başvuruları için randevu alınması zorunludur.

Ankara Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi için randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile ilgili tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak zaman kaybı yaşamayın.

İngiltere Ankara vize başvurusunda dikkat edilecek hususlar;

 • Vize başvurularında zaman planlaması çok önemlidir.

Ankara İngiltere vizesi için Ankara ve tüm çevre illerden yapılacak başvurularda yeteri kadar zamanınız olmalıdır. İngiltere vizesine 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle Ankara’dan İngiltere vizesine başvuracak kişilere Vize Merkezi olarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

 • Amacınıza uygun İngiltere vize başvuru yapın.

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bu kategoride vize başvurusu için İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye sadece turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize türüne göre başvuru evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde Ankara’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır. İngiltere vizeniz İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazdığınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlar. Vize başvurunuz öncesinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

 • Ankara İngiltere vize başvurunuzu hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezimiz satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • Biyometrik veriler beyan edilmeli.

Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi tüm çevre illerden İngiltere vizesi için yapılacak başvurularda biometrik verilerinizi vermeniz gereklidir. Ankara İngiltere Konsolosluğu vize başvuru merkezine gelerek parmak izi bilgilerinizin kayıt altına alınma işlemini yaptırmalısınız.

İngiltere vizesine Ankara’dan yapacağınız başvurularda bu işlemi daha önceden yapmış olsanız dahi parmak izi bilgileriniz bazen okunamadığı için tekrar yapmanız istenebilir. Biometrik verilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Ankara İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibini, gerekli görürse mülakata çağırabilir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi başvuru işleminden sonra yaklaşık 21 günde sonuçlanmaktadır. Bu süreç evrakların teslim edilip, parmak izi işlemlerinin tamamlamasından sonra başlamaktadır. Herhangi bir aksilik ve detaylı inceleme gerekmediğinde 21 günde işlem sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sürede vizenin sonuçlanmasını isteyenler için ekspres vize ve süper ekspres vize işlemleri bulunmaktadır. Bunlar için ek ücret ödenmektedir. Fakat vize 1 ya da 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Vizenin hızlı bir şekilde çıkmasını isteyenler ve acil durumu olanlar için bu güzel bir fırsattır.

İngiltere Vize Merkezi, Ankara temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahil olma imkânı yoktur.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine etki etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz, İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

İngiltere Vize Merkezi Ankara Hakkında

İngiltere vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Ankara ofisimiz Vize Merkezi ile CielTur Vize ve Danışmanlık şirketi arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; İngiltere ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

İngiltere Vize Merkezi, Ankara ofisimizin tüm sorumluluğu CielTur Vize ve Danışmanlık şirketine aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi CielTur Vize ve Danışmanlık şirketine bildirmeyi unutmayınız.

ingiltere vize merkezi ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp