Antalya

Adres

Fener Mahallesi, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

(0242) 255 51 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

İngiltere Vize Merkezi, Antalya

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

İngiltere vizesi için Antalya, Burdur, Isparta, Mersin, Karaman, Konya illerinden vize başvurusu yapacak kişiler sitemizi inceleyerek başvurularını yapabilirler. Sizler için hazırlanmış açıklamaları dikkatle inceleyerek İngiltere vizenizi, Antalya Vize Merkezimizin rehberliğinde kolayca alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Antalya vize ofisimiz ile iletişime geçebilir, şayet yeterli zamanınız varsa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya antalya@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizle ilgili samimi görüşlerinizi destek@vizemerkezi.com üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ediyoruz.

Antalya’dan İngiltere vize başvuru aşamaları

1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.

2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.

3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.

4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.

5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere vizesi için Antalya başvuru evrakları hakkında

Birleşik Krallık olarak adlandırılan İngiltere schengen vize bölgesine dâhil değildir. T.C Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri İngiltere vize prosedürüne tabidirler. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

Antalya, Mersin, Isparta, Konya, Burdur, Karaman, illerinden yapılacak İngiltere vizesi başvuru hazırlık aşamasında mesleki durumunuz, pasaportunuzun durumu ve maddi destek gibi konular önemlidir. İngiltere vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Antalya İngiltere vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! İngiltere vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Antalya İngiltere vize başvuru evraklarınızın tam olması gerekir. Tamamlayamadığınız evraklar var ise alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Antalya Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Süreç içerisinde Konsolosluk vize bölümü veya Vize Merkezi çalışanlarımız yeni evrak isteyebilir. İstenen evrakların hazırlanması vize başvuru sahipleri için zorunluluktur.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine Antalya ve çevresindeki illerden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – Antalya ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir. İngiltere vizesi almak isteyen ve Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da yaşayan kişiler Vize Merkezi Antalya şubemizden başvuru yapabilirler.

Antalya İngiltere vize randevusu hakkında

Antalya, Mersin, Isparta, Konya, Burdur, Karaman il ve ilçelerinden yapılacak vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Antalya Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi için randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile ilgili tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak zaman kaybı yaşamayın.

İngiltere Antalya vize başvurusunda dikkat edilecek hususlar;

Vize başvurularında zaman planlaması çok önemlidir.

İngiltere vizesi için Antalya ve çevresindeki illerden yapılacak başvurularda yeteri kadar zamanınız olmalıdır. İngiltere vizesine 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle Antalya’dan İngiltere vizesine başvuracak kişilere Vize Merkezi olarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Amacınıza uygun İngiltere vize başvuru yapın.

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bu kategoride vize başvurusu için İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye sadece turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize türüne göre başvuru evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde Antalya’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere, açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır. İngiltere vizeniz İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazdığınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlar. Vize başvurunuz öncesinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

Antalya İngiltere vize başvurunuzu hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vizeniz o tarihe kadar neticelenmez ise sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu riski ortadan kaldırmak için, vize başvurularınızı adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanları ile yapınız. Vize Merkezimiz satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Biometrik veriler beyan edilmeli.

Antalya, Mersin, Isparta, Konya, Burdur, Karaman il ve ilçelerinden İngiltere vizesi için yapılacak vize başvurularında biometrik verilerinizi vermeniz gereklidir. Bir kereye mahsus olmak üzere Antalya İngiltere Konsolosluğu vize başvuru merkezine gelerek parmak izi bilgilerinizin kayıt altına alınma işlemini yaptırmalısınız.

İngiltere vizesi için Antalya’dan yapacağınız başvurularda bu işlemi daha önceden yapmış olsanız dahi, parmak izi bilgileriniz bazen okunamadığı için tekrar yapmanız istenebilir. Biometrik verilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Antalya İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibini, gerekli görürse mülakata çağırabilir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Antalya’dan yapacağınız İngiltere vize başvurularınız 20 iş gününe yakın zaman da sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluğa bağlı olarak değişebilmektedir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Antalya Vize Merkezi temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahil olma imkânı yoktur.

 Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine etki etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz, İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Vize Merkezi – Antalya ofisimiz hakkında

İngiltere vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Antalya ofisimiz Vize Merkezi ile Akdeniz Vize şirketi arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; İngiltere ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi Antalya ofisimizin tüm sorumluluğu Akdeniz Vize şirketine aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Akdeniz Vize şirketine  bildirmeyi unutmayınız.

 

 

daha fazla göster

Telefon