Antalya

Telefon

+90 (242) 255 51 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İngiltere Vize Merkezi, Antalya

İngiltere Vize Merkezi, Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

İngiltere vizesi için Antalya, Burdur, Isparta, Mersin, Karaman, Konya illerinden vize başvurusu yapacak kişiler sitemizi inceleyerek başvurularını yapabilirler. Sizler için hazırlanmış açıklamaları dikkatle inceleyerek İngiltere vizenizi, Antalya Vize Merkezi rehberliğinde kolayca alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Antalya vize ofisimiz ile iletişime geçebilir, şayet yeterli zamanınız varsa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya [email protected] e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizle ilgili samimi görüşlerinizi [email protected] üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ediyoruz.

İngiltere Vizesi Antalya

İngiltere vizesi Antalya başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar için Antalya Vize Merkezi hizmet vermektedir. Antalya dışında Konya, Karaman, Mersin, Isparta ve Burdur illerinde yaşayan vatandaşlar da bu Vize Merkezi aracılığı ile İngiltere vize başvurusu yapabilmektedir.

Başvuru için gerekli bilgileri alabilmek adına Vize Merkezi çağrı merkezinden ya da e-mail adresinden danışmanlara ulaşmak ve bilgi almak mümkündür. Yeterli zamana sahip olanlar ise Vize Merkezi’ni şahsen ziyaret edebilir ve gerekli bilgileri bu vasıtayla da alabilir. Vize Merkezi’ne görüşme için gelecek vatandaşların randevu almasına gerek bulunmamaktadır. Vakti olmayanlar ise telefon ile belgeler konusunda bilgi aldıktan sonra kargo ya da kurye yoluyla da evrakları Vize Merkezi’ne ulaştırabilir.

İngiltere Vize Merkezi, Antalya Vize Başvuru Aşamaları

 1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere Vize Merkezi Antalya Başvuru Evrakları

Birleşik Krallık olarak adlandırılan İngiltere schengen vize bölgesine dâhil değildir. T.C Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri İngiltere vize prosedürüne tabidirler. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

Antalya, Mersin, Isparta, Konya, Burdur, Karaman, illerinden yapılacak İngiltere vizesi başvuru hazırlık aşamasında mesleki durumunuz, pasaportunuzun durumu ve maddi destek gibi konular önemlidir. İngiltere vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Antalya İngiltere vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! İngiltere vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Antalya İngiltere vize başvuru evraklarınızın tam olması gerekir. Tamamlayamadığınız evraklar var ise alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Antalya Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Süreç içerisinde Konsolosluk vize bölümü veya Vize Merkezi çalışanlarımız yeni evrak isteyebilir. İstenen evrakların hazırlanması vize başvuru sahipleri için zorunluluktur.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine Antalya ve çevresindeki illerden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – Antalya ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir. İngiltere vizesi almak isteyen ve Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da yaşayan kişiler Vize Merkezi Antalya şubemizden başvuru yapabilirler.

İngiltere Vizesi Antalya Randevu

Antalya ve çevre illerde ikamet eden ya da ülkemizde ikamet izni olan yabancı uyruklu kişilerin vize başvuru işlemleri sırasında randevu almaları zorunludur. Randevu işlemleri Vize Merkezi uzmanları tarafından sizin adınıza yapılabilmektedir. Yalnızca size uygun olan tarihte ve saatte randevu alınabilmesi için uygun tarih ve zaman dilimini bildirmeniz önemlidir. Çünkü şahsen gidilmesi zorunludur. Bu sırada fotoğraf ve parmak izi alınacaktır. Başvuru dosyası ile birlikte o tarih ve saatte hazır olunması gerekmektedir.

Bu sırada vize başvuru formunun da online olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Bu işlem de Vize Merkezi danışmanları tarafından sizin adınıza yapılabilmektedir. Başvuru formunda yer alan bilgiler İngiltere Antalya Vize Başvuru Formu başlığı altında bulunmaktadır. Bu belgenin çıktısının alınması ve dosyaya eklenmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda vize harç bedeli de sistemden ödenmeli ve randevu işlemi bu şekilde tamamlanmalıdır.

Antalya, Mersin, Isparta, Konya, Burdur, Karaman il ve ilçelerinden yapılacak vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Antalya Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi için randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile ilgili tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak zaman kaybı yaşamayın.

İngiltere Antalya vize başvurusunda dikkat edilecek hususlar;

 • Vize başvurularında zaman planlaması çok önemlidir.

İngiltere vizesi için Antalya ve çevresindeki illerden yapılacak başvurularda yeteri kadar zamanınız olmalıdır. İngiltere vizesine 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle Antalya’dan İngiltere vizesine başvuracak kişilere Vize Merkezi olarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

 • Amacınıza uygun İngiltere vize başvuru yapın.

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bu kategoride vize başvurusu için İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye sadece turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize türüne göre başvuru evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde Antalya’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere, açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır. İngiltere vizeniz İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazdığınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlar. Vize başvurunuz öncesinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

 • Antalya İngiltere vize başvurunuzu hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vizeniz o tarihe kadar neticelenmez ise sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu riski ortadan kaldırmak için, vize başvurularınızı adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanları ile yapınız. Vize Merkezimiz satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • Biyometrik veriler beyan edilmeli.

Antalya, Mersin, Isparta, Konya, Burdur, Karaman il ve ilçelerinden İngiltere vizesi için yapılacak vize başvurularında biometrik verilerinizi vermeniz gereklidir. Bir kereye mahsus olmak üzere Antalya İngiltere Konsolosluğu vize başvuru merkezine gelerek parmak izi bilgilerinizin kayıt altına alınma işlemini yaptırmalısınız.

İngiltere vizesi için Antalya’dan yapacağınız başvurularda bu işlemi daha önceden yapmış olsanız dahi, parmak izi bilgileriniz bazen okunamadığı için tekrar yapmanız istenebilir. Biometrik verilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Antalya İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibini, gerekli görürse mülakata çağırabilir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvuruları konsolosluk tarafından değerlendirilmektedir. Bu süreç genel olarak 15 – 20 gün arası değişiklik göstermektedir. Tabii ki aciliyeti olanlar için ek ücret karşılığında hızlandırılmış vize işlemleri de uygulanabilmektedir. Bu durum vize başvurusunun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

Vize başvurusu reddedildiğinde beklemeden tekrar başvuru yapılması ve ek belgelerin eklenmesi gerekmektedir. İngiltere Göçmenlik Kanunları’nın 320. (7b) maddesi ile 10 yıl reddedilen vizelerde tekrar başvuru yapmak söz konusu değildir. Başvuru yapılsa da sonuç yine olumsuz olacaktır. Başvuru reddedildiğinde evraklar ve ücret iade edilmemektedir.

İngiltere Vize Merkezi, Antalya temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahil olma imkânı yoktur.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine etki etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz, İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

İngiltere Vize Merkezi, Antalya Ofisimiz Hakkında

İngiltere vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Antalya ofisimiz Vize Merkezi ile Akdeniz Vize şirketi arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; İngiltere ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

İngiltere Vize Merkezi, Antalya ofisimizin tüm sorumluluğu Akdeniz Vize şirketine aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Akdeniz Vize şirketine bildirmeyi unutmayınız.

İngiltere vize merkezi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp