Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İngiltere Vize Merkezi, Gaziantep

İngiltere Vize Merkezi, Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Tüm Doğu ve Güneydoğu bölgesi İngiltere vize başvurularınızı, Gaziantep Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere vizenizi, sitemizin Vize işlemleri başlığı altında anlatılan açıklamaları dikkatle inceleyerek, Vize Merkezimizin rehberliğinde kolayca alabilirsiniz.

İletişim bilgilerimizi kullanarak çağrı merkezimizi arayabilir, detaylı bilgi için [email protected] e-posta hesabımıza yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizle ilgili samimi görüşlerinizi [email protected] üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İngiltere Vizesi Gaziantep’te Nereden Alınır?

İngiltere vizesi Gaziantep’te vize başvuru merkezleri vasıtasıyla alınmaktadır. Öncelikle çağrı merkezinin aranarak evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Evrak listesi başlığı altında da gerekli tüm bilgiler yer almaktadır.

Gaziantep şubesinden Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve Adana bölgelerinde ikamet eden vatandaşlarda vize başvurusu yapabilmektedir. Vize başvuruları için öncelikle randevu alınması gerekmektedir.

Vize başvuruları en fazla 3 ay önce yapılabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihine en az 1 ay kala Vize Merkezi’ne başvurularak işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

İngiltere Vize Merkezi Gaziantep Başvuru Aşamaları

 1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere vizesi için Gaziantep başvuru evrakları hakkında

Birleşik Krallık olarak adlandırılan İngiltere schengen vize bölgesine dâhil değildir. T.C Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport sahipleri İngiltere vize prosedürüne tabidirler. İngiltere vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine nispeten daha karmaşık olduğu için, başvuru dosyasının dikkatli hazırlanması gerekir.

Tüm Doğu ve Güneydoğu illerinden yapılan İngiltere vize başvuru hazırlık aşamalarında, pasaportunuzun durumu, seyahatinizi nasıl finanse edeceğiniz ve mesleki durumunuz gibi hususlar netleştirilmesi gereken önemli ayrıntılardır. Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkâri, Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Batman, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman il ve ilçelerinden yapacağınız İngiltere vize başvuruları için istenen belgeleri web sayfamızın Vize İşlemleri bölümünü okuyarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Gaziantep İngiltere vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz

Lütfen dikkat! İngiltere vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Gaziantep İngiltere vize başvuru evraklarınızın tam olması gerekir. Tamamlayamadığınız evraklar var ise alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Gaziantep Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Süreç içerisinde Konsolosluk vize bölümü veya Vize Merkezi çalışanlarımız yeni evrak isteyebilir. İstenen evrakların hazırlanması vize başvuru sahipleri için zorunluluktur.

İngiltere vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine Gaziantep ve tüm Doğu ve Güneydoğu bölgesinden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – Gaziantep ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir.

İngiltere Vizesi Gaziantep Randevu

İngiltere vize başvurusu için randevu alınması zorunludur. Çünkü iş yükünün yoğun olduğu dönemlerde herkese yetişilememesi durumu yaşanabilmektedir. Özellikle tatil dönemlerinin ardından iş yoğunluğu çok daha fazla olmaktadır. Randevular genel olarak 1 ila 5 gün sonrasına verilebilmektedir. Randevular resmi internet sitesinden üye olunarak alınmaktadır.

Randevu sırasında vize ücretlerinin de ödenmesi gerekmektedir. İngiltere vizesi Gaziantep için randevu günü ve saatinde vize başvurusu yapacak kişinin şahsen bulunması zorunludur. Çünkü evraklar ile birlikte kişinin biyometrik verileri de alınacaktır. Vize işlemleri sırasında pasaportun da bırakılması zorunludur. Vize sonucu her ne olursa olsun pasaporta işlenmekte ve pasaport daha sonra kişiye verilmektedir.

Gaziantep İngiltere vize randevusu hakkında

Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Batman, Diyarbakır, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hatay, Van, Hakkâri, Siirt, Şırnak, Mardin, Elazığ, Adıyaman il ve ilçelerinden yapacağınız vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Gaziantep Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi için randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile ilgili tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak zaman kaybı yaşamayın.

İngiltere Gaziantep vize başvurusunda dikkat edilecek hususlar;

 • Vize başvurularında zaman planlaması çok önemlidir.

Gaziantep İngiltere vizesi için tüm Doğu ve Güneydoğu bölgesinden yapılacak başvurularda yeteri kadar zamanınız olmalıdır. İngiltere vizesine 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle Gaziantep’ten İngiltere vizesine başvuracak kişilere Vize Merkezi olarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

 • Amacınıza uygun İngiltere vize başvuru yapın.

İngiltere vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bu kategoride vize başvurusu için İngiltere’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye sadece turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize türüne göre başvuru evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi sorunsuz bir şekilde Gaziantep’ten alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

 • Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İngiltere vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır. İngiltere vizeniz İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazdığınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlar. Vize başvurunuz öncesinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye ancak vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

 • Gaziantep İngiltere vize başvurunuzu hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezimiz satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

 • Biometrik veriler beyan edilmeli.

Diyarbakır, Gaziantep, Hatay Şanlıurfa, Bingöl Adıyaman, Şırnak Batman, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya, Tunceli, Muş, Bitlis, Van, Hakkâri, Siirt, Adana, Mardin, Elazığ, il ve ilçelerinden yapılacak İngiltere vize başvuruları için biometrik verilerinizi vermeniz gereklidir. Bir defaya mahsus olmak üzere, Gaziantep İngiltere Konsolosluğu vize başvuru merkezine gelerek parmak izi bilgilerinizin kayıt altına alınma işlemini yaptırmalısınız.

İngiltere vizesine Gaziantep’ten yapacağınız başvurularda bu işlemi daha önceden yapmış olsanız dahi parmak izi bilgileriniz bazen okunamadığı için tekrar yapmanız istenebilir. Biometrik verilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Gaziantep İngiltere vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ancak İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibini, gerekli görürse mülakata çağırabilir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi genel olarak 15 ile 21 gün arasında çıkmaktadır. Tabii ki vizenin olumlu ya da olumsuz sonuçlanıp sonuçlanmayacağı bu süreç için belli değildir. Bu sebeple kesinlikle olumlu sonuçlanır şeklinde bakmamak gerekmektedir. Bazı durumlarda konsolosluk ek bilgi ve belge talep edebilmektedir. Mülakat her ne kadar olmasa da bazı durumlarda mülakat yani görüşme de yapıldığı olmaktadır.

Bazen de yalnızca telefon gibi iletişim yolları ile kişiye sorulmak istenen sorular sorulmaktadır. Başvuru formu doldurulurken mülakat olursa hangi dil seçeneğini istediğiniz konusunda da sizlerden bilgi alınmakta ve bu doğrultu da hareket edilmektedir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İngiltere vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine etki etme yetkisi yoktur.

İngiltere Vize Merkezi, Gaziantep ofisimiz, İngiltere vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

İngiltere Vize Merkezi, Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp