Hızlı İngiltere Vizesi

Hızlı İngiltere Vizesi

Özellikle iş insanlarının talep ettiği hızlı İngiltere vizesi uygulaması farklı avantajlara sahip hizmetlerle İngiltere Konsolosluk tarafından tanımlanabilmektedir.
Acilen İngiltere vizesi almanız gerektiğinde ya da başvurunuzun bir aşaması olan biyometrik randevu tarihinizi beklemek istemediğinizde veya vize başvuru süreciniz devam ederken pasaportunuza ihtiyaç duyduğunuzda Konsolosluk bir dizi uygulama ile bu süreci sizin için kolaylaştırıyor.

En Kolay Alınan İngiltere Vizesi

En kolay alınan İngiltere vizesi türleri arasında gösterilebilecek önemli iki adet vize tipi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi İngiltere turist vizesi, diğeri ise İngiltere aile ziyareti vizesidir. Ancak yine de İngiltere seyahatlerinizdeki öncelik, kendi seyahat amacınızla bağlantılı olmalıdır. Dolayısıyla başvuru işlemlerinizin tümü de bu öncelik akabinde gelişmektedir. İngiltere turist ve aile ziyareti vizelerinin nispeten daha kolay olmalarının sebebi de evrak tamamlamaları ile ilişkilidir. İşte bu vize türleri ve açıklamaları:

İngiltere turist vizesi

Turist vizesi için ihtiyaç duyabileceğiniz yegane evrak, ek gelir beyanlarınız ve güncel pasaportunuzdur. Bu doğrultuda gezi amaçlı İngiltere seyahatinizin tüm maddi gerekliliklerini karşılayabiliyor olmanız önemlidir.

İngiltere aile ziyareti vizesi

Aile ziyareti vizeleri; aile, arkadaş ve akraba ziyaretleriniz için başvuru yapabileceğiniz kısa ve uzun süreli vize türlerindendir. Özellikle kısa bir seyahat için bu vize tipine başvurmak istiyorsanız; İngiltere’de yaşayan ve yanına gideceğiniz kişinin genel bilgileri ve dilekçe yeterli olacaktır. Elbette bu evrakla birlikte diğer pasaport ve özet evrakları da sunabiliyor olmalısınız.

Hızlı İngiltere Vizesi Uygulamaları

İngiltere Konsolosluğu ve Büyükelçilik nezdinde verilen kararlarla yürütmeye koyulan uygulamalar zaman zaman şart bakımından değişkenlik göstermektedir. 
Bu nedenle vize danışmanlık konusunda yardımcı olan uzmanlarımıza danışmadan seyahat planı yapmamanızı öneriyoruz. Ayrıca yine güncel ücretlendirme konusunda da ayrıntılı dokümanı temsilcilerimizden alabilirsiniz.

İngiltere Ekspres Vize

İngiltere vizesi işlemlerinizin öncelikli olarak değerlendirilmesini sağlayan İngiltere Ekspres vize hizmeti başvurularınızı 5 iş günü içinde sonuçlandırılabilmektedir.

Ekspres vize uygulaması için ödeyeceğiniz ek hizmet bedeli ile normal şartlarda en erken 15 iş günü içinde sonuçlanması gereken İngiltere vizesi başvurunuz, 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vizesi başvurunuzu ekspres vize hizmeti ile birlikte yaptığınızda, İngiltere vize başvuru merkezindeki randevunuza şahsen katılarak parmak izi ve biyometrik fotoğrafınızın alınmasını sağladıktan sonra yalnızca 5 iş günü içinde İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurunuz sonuçlandırılmaktadır.

Hızlı İngiltere vizesi kapsamındaki ekspres hizmeti ile başvuru yapmak için çağrı merkezimiz ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Dönemsel olarak uygulama yürürlükten kaldırılabilir ya da şartlar değiştirilebilir. Bu nedenle Vize Merkezi uzmanlarından güncel bilgilendirmeyi almadan seyahat planınızı yapmayın.

İngiltere Süper Ekspres Vize

İngiltere Konsolosluk işlem uygulamalarından bir diğeri olan İngiltere Süper ekspres vize ile başvurunuz 24 saat içinde sonuçlanmaktadır. Süper ekspres vize hizmetinden yararlanabilmeniz için başvurduğunuz İngiltere vizesine ait vize ücretinin yanında İngiltere Süper Ekspres Vize Servisi için ek hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.

İngiltere süper ekspres vize hizmetinden yalnızca İngiltere turistik, ticari, aile ziyareti gibi kısa süreli ziyaretçi vizeleri ya da İngiltere Tier 2 ve İngiltere Tier 5 vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler yararlanabilmektedir. 

Yalnızca İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi'ne yapılan başvurularda yararlanılabilen bu hizmet ile biyometrik randevunuza katılıp parmak izi ve biyometrik fotoğrafınızın alınmasından sonra 24 saat içinde sonuçlanmaktadır. İngiltere Konsolosluğu, vize başvurunuzu uygun bulmaz ve reddederse, tıpkı vize ücretini geri alamadığınız gibi Süper Ekspres Vize hizmeti için ödediğiniz ek hizmet bedelini de geri alamazsınız.

Bazı özel dönemlerde hizmetten faydalanamayabilirsiniz. Ayrıca belirli dönemlerde hizmet dahilinde başvuru kabul edilen bazı kategorilere dair değişikler olabilir. Bu nedenle özellikle standart ziyaretçi vizeleri dışında bir kategori için başvuruda bulunuyorsanız güncel bilgi için danışmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere vizenizi 24 saatte almak için İngiltere Süper Ekspres vize başvurunuzu yapmak üzere çağrı merkezimiz ve [email protected] e-posta adresi üzerinden vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Walk-in Hizmeti

Tüm İngiltere vizesi başvuruları öncelikle online olarak yapılmakta, daha sonra İngiltere vize başvuru merkezinden biyometrik veri randevusu alınmaktadır. 
Biyometrik randevuda parmak izinin alınmakta ve biyometrik fotoğrafınız çekilmektedir. Bu randevunun tarihi, vize başvuru merkezinin yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Bu nedenle zaman zaman başvuru yaptığınız tarihten sonra belli sürelerde biyometrik randevu tarihinizi beklemek zorunda kaldığınız durumlar söz konusu olabilmektedir.

İngiltere Ekspres Vize ya da İngiltere Süper Ekspres Vize ile hızlı İngiltere vize başvurusu yaptığınızda, vizenizin çıkış süresi 5 iş günü ya da 24 saat olarak belirlenmektedir fakat bu süreler biyometrik randevunuzu tamamlamanızın ardından başlamaktadır.

Biyometrik randevu için İngiltere vize başvuru merkezinin verdiği tarihi beklemek istemiyorsanız ya da verilen randevu gün ve saati sizin için uygun değilse İngiltere Walk-in hizmetinden yararlanarak randevusuz işlem yaptırabilirsiniz.

İngiltere Walk-in hizmeti ile ek hizmet bedeli ödeyerek, biyometrik randevu için bir tarih almanıza ya da aldığınız tarihi beklemenize gerek kalmadan dilediğiniz gün ve saatte biyometrik verilerinizin alınmasını sağlayabilirsiniz.

Pasaportsuz İngiltere Vizesi Başvurusu

Yoğun seyahat programı olan ve İngiltere vizesi başvuru sürecinde pasaportunun İngiltere Konsolosluğu’nda beklemesini istemeyen kişiler için pasaportsuz başvuru hizmeti sağlanmaktadır.

Pasaportsuz İngiltere Vizesi başvurusunda İngiltere vize başvuru merkezindeki biyometrik randevunuza pasaportunuzla birlikte gitmeniz gerekmektedir. Buradaki işlemlerinizi pasaportunuzla birlikte gerçekleştirdikten sonra ek hizmet bedeli ödeyerek pasaportunuzu geri alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu, başvuru evraklarınız ve pasaportunuzun fotokopisi ile vize başvurunuzu değerlendirmeye alır. Başvurunuzla ilgili bir karar verdikten sonra e-posta yoluyla tarafınıza ulaşarak bir bilgilendirme yapılır ve pasaportunuz talep edilir. 

Konsolosluğun pasaportunuzu talep ettiği bir e-postayı aldıktan sonra 28 gün içinde başvuru merkezine giderek pasaportunuzu teslim etmeniz gerekmektedir. Bu süre içinde pasaportunuzu vize başvuru merkezine ulaştırmazsanız vize başvurunuz İngiltere Konsolosluğu tarafından reddedilecektir. 

Pasaportunuzu teslim ettikten sonra başvuru işleminiz 7 gün içinde tamamlanır ve pasaportunuz posta yoluyla tarafınıza ulaştırılır. Pasaportsuz İngiltere vizesi başvurusu yaparsanız, İngiltere Ekspres Vize ya da İngiltere Süper Ekspres vize başvurusunda bulunmanız mümkün olmamaktadır.

Başvuru Merkezine Gitmeden İngiltere Vize Başvurusu

Kişisel sebepler nedeniyle İngiltere vize başvuru merkezi kapsamında gerçekleşmesi gereken biyometrik veri randevusuna gidemeyecek olan kişiler ya da kendi evinde iş yerinde veya dilediği herhangi bir yerde parmak izi ve biyometrik fotoğrafının alınmasını isteyen kişiler mobil servis hizmeti ile biyometrik verilerinin alınmasını sağlayabilirler.

Başvuru merkezine gitmeden İngiltere vizesi başvurularını tamamlamak isteyenler ek hizmet bedeli ödeyerek diledikleri lokasyonda parmak izi ve biyometrik fotoğraf alınması işlemlerini yaptırabilirler.

Bu hizmet için ödenmesi gereken bedel kişinin bulunduğu lokasyona göre değişiklik göstermektedir. İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurunuz reddedilirse, bu hizmet için ödediğiniz bedel iade edilmemektedir.

İngiltere VIP Vize Başvurusu (Premium Lounge Service)

İngiltere vizesi başvurularını ayrıcalıklı olarak gerçekleştirmek isteyen kişiler İngiltere VIP Vize Başvuru hizmetinden yararlanabilirler. 
İngiltere vizesi başvurunuzu Premium Lounge Service ile birlikte yaptığınızda özel bir salonda vize başvuru merkezinin sağladığı bir temsilci tarafından evraklarınız kontrol edilir ve yine aynı lokasyonda biyometrik verileriniz (parmak izi ve biyometrik fotoğraf) alınır.

Tüm başvuru süreciniz boyunca kişisel yardımcınızın size eşlik edeceği hizmette ayrıca sıcak ve soğuk içecekler, ücretsiz fotokopi, e-posta yazdırma ve bilgisayar erişimi gibi bazı olanaklar da sağlanmaktadır. İngiltere VIP Vize Başvurusu – Premium Lounge Service’ten yararlanmak için ek hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.

İngiltere vize işlemlerine yönelik diğer bilgiler için vize işlemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Keyifli seyahatler...

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

7 sorudan en popüler 7 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?
  F.K., 22 May 2020, 20:40

  Merhaba, Ağustos ayında İngiltere’ye gideceğim. İngiltere vizesi kaç günde çıkar? İspanya’ya gidip geldikten sonra başvuru yapacağım ve çok zamanım olmayacak. 10 gün turistik vize başvuru sonucu almak için yeterli bir süre mi sizce? İspanya’dan döndüğümde hemen başvuracağım ve önümde 10 gün olacak. Yetişmeme durumu olabilir mi? Şimdiden desteğiniz için teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Ekspres Vize
  E. Güzel, 28 Şub 2020, 15:32

  Merhaba, Satış Müdürüyüm. İş toplantısı için İngiltere'ye gitmem gerekiyor. Toplantıya son anda karar verildiği için acilen başvuru yapmam gerekiyor.Normalde vize sonuçlanmasının 1 ayı bulabildiğini duydum. Vip ekspres gibi hızlı bir şekilde alınıyor mu vize?İngiltere ekspres vize başvurusu var mı? En hızlı bir şekilde vizeyi nasıl alırım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 6 aylık Ekspres İngiltere Vize ücreti nedir?
  A.Ö., 18 Haz 2019, 13:39

  3-4 Temmuz'da Londra'da bir toplantıya katılmam lazım, çalışanım ve tüm evrakları sunabiliyorum. Davetiyem mevcut. 6 aylık Ekspres İngiltere Vize ücreti nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 1 günde İngiltere vizesi alabilir miyim?
  M.B., 07 Mar 2019, 10:49

  Acil bir sağlık durumu için İngiltere'ye gitmemiz gerekiyor 1 günde İngiltere vizesi alabilir miyim? 1 günde sonuçlanan vize işlemi için bilgi alabilir miyim. Evraklar ücret vs.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Süper Ekspres Vize kaç günde çıkar?
  S. K., 03 Ara 2017, 19:36

  İngiltere Süper Ekspres Vize için 4 aralık başvuru yapmam halinde 5 aralık mesai bitimine kadar vizeyi alabilir miyim? İngiltere Süper Ekspres Vize kaç günde çıkar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'ye en kısa sürede nasıl vize alabilirim?
  S. P., 11 Ağu 2017, 16:29

  29 Ağustos ta aile ziyareti için İngiltere'ye gitmek istiyorum. Yeşil pasaportum var. Kısa sürede vize çıkar mı? Ne yapmam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hızlı İngiltere vizesi
  Tuba, 15 Ağu 2016, 11:16

  Hızlı İngiltere vizesi hangi şartlarda geçerlidir? Kaç günde çıkıyor ve ücreti ne kadar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp