İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi işlemleri sırasında gereken evrak ve belgelerin tam ve eksiksiz olması, doldurulan form ve dilekçe bilgilerinde yanıltıcı bilgi ve beyanlarda bulunulmaması gerekir. 

İngiltere vize başvurusu sırasında konsolosluk yetkililerinin ilk planda dikkat ettikleri iki belge vize başvuru formu ve dilekçedir. Diğer evraklar bu iki evrak baz alınarak kontrol edilecek ve uygunsuz bir durumda işlem dosyasına olumsuz cevap verilecektir. Bu durumda seyahat erteleme ve vize ücretinin yanmasına sebep olabilir.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyenlerin öncelikle bilgi sahibi olması gereken konuların başında içerisinde başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerinin yer aldığı form ve dilekçe içeriklerini eksiksiz ve tam doğru bilgilerinin yer alması gerektiğidir. 

Avrupa ülkelerinin önemle üzerinde durduğu konuların başında; güvenlik açısından vize başvurusu gerçekleştiren pasaport sahiplerine karşı yapılan titiz inceleme prosedürü gelmektedir. İngiltere vize işlemleri sırasında istenen evrak ve belgelerde yer alan form ve dilekçe talepleri, ziyareti gerçekleştirmek isteyen kişinin ülkeye neden ve ne şartlarla girmeyi planladığını öğrenmek için prosedüre dahil edilmiştir. 

Form ve dilekçe örnekleri için yapılması gerekenlerin başında; ülkeye gerçekleştirilecek kişisel ziyaret sebebinin tam ve net bir şekilde eksiksiz anlatılmasıdır. Ziyaret sebebi tam olarak bilinemeyen vize başvurularının sonuçları konsolosluk yetkilileri tarafından olumsuz karşılanabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı vize başvurusu sırasında form ve dilekçe örnekleri dikkatle üzerinde durulması gereken konuların başında gelmektedir.

Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

İngiltere Vize Başvuru Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Formu doldurmaya başlamadan önce kişisel olarak beyanda bulunacağınız kimlik, pasaport ve ikame belgelerinde isimlerin aynı olduğundan emin olmalısınız. Soy isim değişikliği ya da ismin veya doğum tarihinin aynı olması gerekmektedir.
 • Vize başvuru formunda ki cevaplarınıza göre seyahat sebebiniz netleşmiş olacak bu da evrak talebini değiştirebilecektir. Eğer ir aile üyesi veya ticari amaçla İngiltere vizesi talebinde bulunuluyorsa davetiye de gereken evraklar içinde olacaktır.
 • Formda yer alan bilgilerde hata olmamalıdır, doldurduğunuz bilgiye dair alternatif belge istenildiğinde Konsolosluk yetkililerine sunulabilmelidir.
 • Vize talep Formu 18 yaşından büyük ya da küçük her birey için doldurulacaktır. Aynı kural vize ücreti konusunda da geçerlidir.
 • İngiltere vize başvuru formu ve diğer evraklara ilişkin detaylı bilgiye İngiltere vizesi işlemleri kategorisinden edinebilirsiniz.

Vize Merkezi danışmanlığında İngiltere vize başvurusu yapmak için ise 0212 970 05 53 numaralı hattan ülke uzmanımızdan randevu alabilirsiniz.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Vize başvuru formunu Vize Merkezi mi dolduruyor?
  H.Y., 20 Eki 2016, 16:47

  İngiltere Vize başvuru formunu Vize Merkezi mi dolduruyor? randevu almam lazım mı? vize ücretleri ne kadar? nereye yatırıyoruz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere online form nasıl doldurulur?
  D. Bodur, 09 Tem 2016, 12:19

  Merhabalar. İngiltere online form nasıl doldurulur? Sayfanız çok başarılı. Gerekli olan tüm bilgiler mevcut fakat online form nasıl doldurulur bilemiyorum. Bunun için bilgi almak istiyorum sizden. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp