Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

İngiltere'ye ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgiliİngiltereİstanbul Başkonsolosluğu’na hitabenİngiltereTicari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. İngiltere ticari vizedilekçe örneği ve dilekçeyazılırken dikkat edilecek hıususlar aşağıdaki gibidir.

 • İngiltere ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • İngiltere ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekseİngiltere’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksaİngiltere ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • İngiltere ticari vizetalep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • İngiltere'yeseyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkındaİngiltere ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • İngiltereKonsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • İngiltere ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Dilekçesi

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Ticari Vize Dilekçe Örneği
  A.K., 22 May 2020, 19:44

  Merhabalar, İngiltere ticari vize dilekçe örneği hakkında bilgiye ihtiyacım var. 6 senedir özel bir şirkette finans müdürü olarak çalışıyorum. Önemli bir toplantı için İngiltere’ye gitmem gerekiyor. İş evraklarını hazırladım fakat dilekçe konusu kafamı karıştırıyor. Desteğinizi rica ediyorum. Özellikle dilekçede neler olmalı, nasıl yazılmalı? İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp