İngiltere Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi

İngiltere Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi

Bir Tier 4 çocuk vizesi sahibinin ebeveynleri, çocukları İngiltere’de bağımsız ücretli bir okula devam ediyorsa ve diğer tüm uygunluk şartlarını taşıyorlarsa Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi kapsamında başvuru işlemlerini başlatabilirler. 

Ebeveynler, İngiltere’ye gitmeden en fazla 3 ay önce vize için başvuru yapabilirler. 3 hafta içinde vize başvuruları ile ilgili olumlu ya da olumsuz karar kendilerine iletilmektedir.

Bu vize ile genellikle 6 veya 12 ay boyunca İngiltere’de kalabilirsiniz. Tier 4 çocuk vizesi sahibi çocuk 12 yaşına gelene kadar her defasında 12 ay olmak üzere uzatma talebinde bulunabilir. 

Ancak Tier 4 çocuk vizesi sahibi çocuk uzatma başvurusu yaptığınız tarihten itibaren 12 ay içinde 12 yaşına girecekse veya okulunda final yılındaysa uzatma almanız mümkün olmayacaktır. Bu vize kategorisinden başka bir vize kategorisine de geçilememesi sebebiyle vizenizin süresi biter bitmez İngiltere’yi terk etmeniz gerekecektir.

Tier 4 (Çocuk) Vizesi sahibi çocuğun ebeveynleri bu vizeye bağlı olarak aldıkları vize ile başka bir vize türüne geçiş yapamaz, kamu fonlarından yararlanamaz, maaşlı bir işte çalışamaz, eğitim göremez ve diğer aile üyelerini İngiltere’ye götüremezler.

Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi İçin Şartlar Nelerdir?

 • Ebeveynin İngiltere’deyken kendisine ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere yetecek kadar parası olmalı,
 • Ebeveynin İngiltere dışında asıl evi olmalı,
 • Ebeveynin ziyaret bitiminde İngiltere’yi terk edeceğine dair planları olmalı,
 • Ebeveyn dönüş yolculuğunun masraflarını karşılayabilecek durumda olmalı,
 • Tier 4 (Çocuk) vizesi sahibi çocuk 12 yaşından küçük olmalı,
 • Tier 4 (Çocuk) vizesi sahibi çocuk İngiltere’de ücretli bir okulda okumalı veya okumaya başlayacağına dair belgeleri olmalıdır.

İngiltere Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi Başvurusu

Tier 4 Çocuk ebeveyn vizesi kapsamında başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. 

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gereken Diğer Detaylar İçin Tıklayınız.

İngiltere öğrenci vizesi için başvuru yapmak üzere vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımızdan ve [email protected] e-posta adresinden ulaşabilir, ayrıca tüm soru ve görüşlerinizi de iletebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi
  B. Elmaskaya, 02 Mar 2020, 11:07

  İngiltere Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi tam olarak nedir? Hangi durumlarda almak kolay olur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere'de okuyacak çocuğumla İngiltere'de yaşayabilir miyim?
  F.T., 20 Şub 2019, 18:14

  merhaba, İngiltere'de okuyacak çocuğumla İngiltere'de yaşayabilir miyim? oğlumu İngiltere'de yatılı okula kayıt ettirmek istiyorum. onun öğrenci vizesinde sorun olmayacağını düşünüyorum. Benim 2025 e kadar vizem var ancak onunla 6 aydan uzun kalabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim? orada bir eğitim programına kayıt olmam bunu sağlar mı? teşekkurler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp