İngiltere Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi

Bir Tier 4 çocuk vizesi sahibinin ebeveynleri, çocukları İngiltere’de bağımsız ücretli bir okula devam ediyorsa ve diğer tüm uygunluk şartlarını taşıyorlarsa Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi kapsamında başvuru işlemlerini başlatabilirler. 

Ebeveynler, İngiltere’ye gitmeden en fazla 3 ay önce vize için başvuru yapabilirler. 3 hafta içinde vize başvuruları ile ilgili olumlu ya da olumsuz karar kendilerine iletilmektedir.

Bu vize ile genellikle 6 veya 12 ay boyunca İngiltere’de kalabilirsiniz. Tier 4 çocuk vizesi sahibi çocuk 12 yaşına gelene kadar her defasında 12 ay olmak üzere uzatma talebinde bulunabilir. 

Ancak Tier 4 çocuk vizesi sahibi çocuk uzatma başvurusu yaptığınız tarihten itibaren 12 ay içinde 12 yaşına girecekse veya okulunda final yılındaysa uzatma almanız mümkün olmayacaktır. Bu vize kategorisinden başka bir vize kategorisine de geçilememesi sebebiyle vizenizin süresi biter bitmez İngiltere’yi terk etmeniz gerekecektir.

Tier 4 (Çocuk) Vizesi sahibi çocuğun ebeveynleri bu vizeye bağlı olarak aldıkları vize ile başka bir vize türüne geçiş yapamaz, kamu fonlarından yararlanamaz, maaşlı bir işte çalışamaz, eğitim göremez ve diğer aile üyelerini İngiltere’ye götüremezler.

Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi İçin Şartlar Nelerdir?

  • Ebeveynin İngiltere’deyken kendisine ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere yetecek kadar parası olmalı,
  • Ebeveynin İngiltere dışında asıl evi olmalı,
  • Ebeveynin ziyaret bitiminde İngiltere’yi terk edeceğine dair planları olmalı,
  • Ebeveyn dönüş yolculuğunun masraflarını karşılayabilecek durumda olmalı,
  • Tier 4 (Çocuk) vizesi sahibi çocuk 12 yaşından küçük olmalı,
  • Tier 4 (Çocuk) vizesi sahibi çocuk İngiltere’de ücretli bir okulda okumalı veya okumaya başlayacağına dair belgeleri olmalıdır.

İngiltere Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi Başvurusu

Tier 4 Çocuk ebeveyn vizesi kapsamında başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. 

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gereken Diğer Detaylar İçin Tıklayınız.

İngiltere öğrenci vizesi için başvuru yapmak üzere vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımızdan ve online@vizemerkezi.com e-posta adresinden ulaşabilir, ayrıca tüm soru ve görüşlerinizi de iletebilirsiniz.

 

İngiltere Vize Başvuru Formu

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 16959