İngiltere Transit Vize

Transit olarak İngiltere’den geçmek için İngiltere transit vizesine ihtiyacınız olabilir. Transit vizeye başvurabilmeniz için seyahatinizde kullanılmak üzere yeterli maddi birikime sahip olduğunuzu, İngiltere üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapma niyetinizin olduğunu ve asıl gitmek istediğiniz ülkeye giriş yapabileceğinizi ispat etmeniz gerekir.

Havalimanından Çıkmayacaksanız

İngiltere’de aktarma yapacağınız bir uçuşunuz varsa ve sınır kontrolünden geçmeyecekseniz Direkt Havasahası Transit Vizesi (Direct Airside Transit Visa - DATV) için başvuruda bulunabilirsiniz. DATV 24 saat geçerlidir. Eğer sınır kontrolünden geçmeniz gerekiyorsa (örneğin aktarma uçuş için bagajınızı almanız gerekirse) bu vizeye başvuramazsınız. İngiltere transit vizesi almanız gerekir.

Havalimanından Çıkacaksanız

İngiltere’de bir sınır kontrolünden geçecek ancak 48 saat içinde başka bir ülkeye geçiş yapacaksanız ve İngiltere’de bulunduğunuz süre içinde herhangi bir işte çalışmayacak ya da eğitim almayacaksanız başvurmanız gereken vize İngiltere transit vizesidir. Uzun bir süre boyunca İngiltere’ye sık sık gitmeniz gerektiğini ispat ettiğiniz takdirde uzun süreli İngiltere transit vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Uzun süreli transit vizesi ile her seyahatinizde İngiltere’de en fazla 48 saat kalabilirsiniz.

İngiltere transit vizesi başvurusu yapmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere transit vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Transit Vizesi Almanıza Gerek Olmayan Durumlar

Bazı durumlarda İngiltere üzerinden aktarmalı olarak başka ülkelere seyahat ederken İngiltere transit vizesi almanıza gerek yoktur. Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda veya Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edecek olan yolcular için bu konuda bir istisna getirilmiştir. Bu ülkelerden birine geçerli bir vizenizin olması veya en son giriş yapmanızdan bu yana en fazla 6 ay geçmiş olması ve İngiltere'de aktarma yaptığınız sürenin 24 saati geçmemesi yani 24 saat içinde İngiltere'deki bir havalimanından asıl gideceğiniz ülkenin uçağına binmeniz halinde İngiltere transit vizesine ihtiyacınız yoktur.

Bunların yanında ABD’de veya Kanada’da sürekli oturum izniniz varsa, Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) ülkelerinden birine gidiyorsanız ve vizenizin türü “D” ise veya herhangi bir Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) ülkesinde devamlı oturum izniniz varsa, İngiltere üzerinden aktarma yapmanız gerektiğinde İngiltere topraklarında 24 saatten fazla bir süre geçirmemek şartıyla transit vize almanıza gerek yoktur.

Durumunuza uygun, geçerli ve en güncel evrak listesi için iletişim numaralarımızdan veya online@vizemerkezi.com e-posta adresinden İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Yükleniyor...