İngiltere Transit Vize

İngiltere Transit Vize

Transit olarak İngiltere’den geçmek için İngiltere transit vizealmanız gerekebilir. Transit vizeye başvurabilmeniz için seyahatinizde kullanılmak üzere yeterli maddi birikime sahip olduğunuzu, İngiltere üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapma niyetinizin olduğunu ve asıl gitmek istediğiniz ülkeye giriş yapabileceğinizi ispat etmeniz gerekir.

Direct Airside Transit Visa - Direkt Hava Sahası Transit Vizesi

İngiltere’de aktarma yapacağınız bir uçuşunuz varsa ve sınır kontrolünden geçmeyecekseniz Direkt Hava Sahası Transit Vizesi (Direct Airside Transit Visa - DATV) için başvuruda bulunabilirsiniz.

DATV 24 saat geçerlidir. Eğer sınır kontrolünden geçmeniz gerekiyorsa (örneğin aktarma uçuş için bagajınızı almanız gerekirse) bu vizeye başvuramazsınız. İngiltere transit vizesi almanız gerekir.

İngiltere Transit Vizesi

İngiltere’de bir sınır kontrolünden geçecek ancak 48 saat içinde başka bir ülkeye geçiş yapacaksanız ve İngiltere’de bulunduğunuz süre içinde herhangi bir işte çalışmayacak ya da eğitim almayacaksanız başvurmanız gereken vize İngiltere transit vizesidir.

Uzun bir süre boyunca İngiltere’ye sık sık gitmeniz gerektiğini ispat ettiğiniz takdirde uzun süreli İngiltere transit vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Uzun süreli transit vize ile her seyahatinizde İngiltere’de en fazla 48 saat kalabilirsiniz.

Adım Adım İngiltere Transit Vize

Adım adım İngiltere transit vize başvurusu yapabilmek ise zannedildiği kadar zor değil. Gelin, bu süreci etkili bir şekilde açıklayalım:

 1. İlk aşama İngiltere transit vize için başvuru formu doldurmaktır. Bu aşamada online olarak dolduracağınızın bu formdaki tüm bilgilerin gerçeği yansıtacak biçimde ve eksiksiz olması gerekmektedir.
 2. İkinci aşama ise aracı merkezlerdeki vize uzmanı ve danışan görüşmelerinizdir. bu görüşmelerde gerekli evraklar ve süreç hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede sizin yerinize pek çok işlemi tamamlayabilir ve başvuru sürecinizi hızlandırabiliriz.
 3. Son ve en önemli aşama ise konsolosluk randevularınızdır. Bu randevular biyometrik verilerinizin alınmasına yönelik olacaktır. Randevu saati ve yeri ise mutlaka tarafınıza bildirilir.

İşlemleriniz bittiğinde geriye kalan tek işlem ise arkanıza yaslanmak ve sonucu beklemek olacaktır. Doğru ve profesyonelce yapılmış başvurularınızda olumsuz yanıtla karşılaşma olasılığınız hayli azdır.

İngiltere Transit Vize Başvurusu

İngiltere transit vize başvurusu yapmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız.

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere Konsolosluk nezdindeki tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Transit Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler

İngiltere transit vize başvurusunda ihtiyacınız olan belgelere dair önemli bilgilendirme aşağıda sıralanmıştır. İngiltere vizesine dair gerekli olan diğer belge listelerine Vize İçin Gerekli Evraklarbaşlığımızdan ulaşabilirsiniz.

 • İşlemlerinizi başlatmak için geçerli bir pasaportunuz veya geçerli bir seyahat belgeniz olmalıdır.
 • Transit vizeye başvuru yapmadan önce uçak bileti almayı planladığınız uçak firması ile ya da aktarma yapacağınız havalimanı vize gereklilikleri ile ilgili bilgi teyitleşmeniz gerekmektedir.
 • Geçerli bir İngiltere visitor vizeniz var ise transit vize almanıza gerek yoktur.
 • Birleşik Krallık'ta 48 saatten fazla kalıyorsanız, Standart Ziyaretçi vizesine başvurmanız gerekir.
 • Seyahat ettiğiniz ülkeye giriş izniniz olduğuna dair kanıt sağlamanız gerekir, örneğin; Oturma izni, yeşil Kart, geçerli vize gibi.
 • Seyahat ettiğiniz ülkenin vatandaşı veya mukimi değilseniz, oraya neden gittiğinizi açıklamanız gerekebilir. Seyahat edeceğiniz, kaldığınız yerin ayrıntılarını vermeniz gerekebilir.
 • Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde açıklanan 13 Mart 2014’te yayınlanan açıklamaya göre; Türk vatandaşları, gidilen ülkeye 24 saat içinde uçmaları ve gerekli vize veya evraklarının olması şartının dışında aşağıda yer alan durumlardan birine sahip olma durumunda transit vizeden muaf olacakları konsolosluk tarafından bildirilmektedir.
 • Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avustralya, Kanada veya Yeni Zelanda’ya seyahat etmeleri ve bu ülkelere geçerli vize ile en son giriş yapıldığı dönemden bu yana 6 aydan daha kısa süre geçmiş olması veya bu ülkelere giriş izni veren geçerli vizelerin bulunması gerekmektedir. (Vizenin bulunduğu pasaportun da kişinin yanında olması gerekiyor)
 • Kanada’da sürekli kalıcı oturum izni bulunması ve kanıtının sunulması (28 Haziran 2002 tarihinden itibaren geçerli olma şartı vardır. Ayrıca oturum izninizin de yanınızda olması gerekiyor.)
 • Avrupa Ekonomi Bölgesi (EEA) ülkelerinden birinde, D vize kategorisinde geçerli vizenizin olması ya da oturma iznine (residence permit) sahip olunması gereklidir. (Oturma izninizin ya da vizenizin kanıtı ve asılları yanınızda olması gerekiyor)
 • Amerika’da (ABD) sürekli oturum izninizin olması ve kanıtının sunulması (21 Nisan 1998 tarihinden itibaren geçerli olma koşulu vardır)

İngiltere Transit Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu online olarak tarafımızca doldurulur. Vize başvuru formu İngilizce olarak kabul edilmektedir.Vize başvuru formlarınızı şahsen de doldurabilirsiniz; fakat doldururken yapılan hatalar vizenin olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. İngiltere vize danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında yer alan bu hizmetimize çeviri işlemi de dahil edilebilmektedir.

Örneğin; Başvuru formunda İngilizce karakter kullanılması zorunludur. Sunduğunuz evraklar ile başvuru formunuzda yazdığınız bilgiler birbiri ile uyuşması zorunludur. Buna örnek olarak ev adresiniz sorulmaktadır. Oturduğunuz evde kaç yıldır oturduğunuz sorulmaktadır. Bu tarihleri hatırlamıyor olabilirsiniz. Nüfus kayıt örneğinizi ve ikamet belgenizi e-devlet şifreniz ile alırken tarihli yerleşim yeri olarak talep edebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluk işlem merkezi çalışma durumunuzu ve işe giriş tarihlerinizi başvuru formunuzda belirtilmesini isteyeceklerdir. Siz bu tarihleri formunuzda belirtirken mutlaka sunacağınız dokümanlarınız ile desteklemeniz gerekmektedir.

Gelir durumunuzu sunarken banka hesap hareketlerinizi, banka hesabınızdaki tutarları, yatırım hesaplarınızın tümünü konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Başvuru formunuzda eksik sunduğunuz tüm bilgiler İngiltere vize reddi sebebidirsebebidir.

İngiltere Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Transit vize kategorileri 2 bölüme ayrılmaktadır. Bu bölümler;

 • Direct Airside Transit (DATV, Direk havayolu transit vize) 50 USD
 • Visitor in Transit Visa ( Transit ziyaretçi) 91 USD

Belirtilen vize ücretleri sadece konsolosluğa ödenen resmi harç bedelleridir. Bu tutarlara hizmet bedeli ve ek olarak ödenen ek hizmetler, başvuru merkezi bedelleri dahil değildir.

İngiltere Vize HarcıNereye Yatırılır?

İngiltere konsolosluğu kapsamındayapılan tüm vize başvurularında olduğu gibi bu kategori içinde vize harç ücretleri online olarak vize başvuru formu doldurulması akabinde kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır.

İngiltere Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

İngiltere transit vizesi kategorisinde olan Direct Airside Transit Visa ile sınır kontrolünü geçmeden ve havaalanını terk etmeden 24 saat içinde uçuşunuza devam edebiliyorsunuz.

Visitor in Transit Visa ise sınır kontrolünü geçmeniz gerektiğinde ve 48 saat içinde ülkeyi terk etmeniz gerektiğinde gerekli olan almanız gereken vize türüdür. Bu vize türü için uygulanan vize işlem süresi minimum 15 iş günüdür. Yoğun dönemlerde veya bazı olağanüstü gerçekleşen dönemlerde vize işlem süreleri konsolosluğa bağlı olarak değişmektedir.

İngiltere Transit Vize Alınmasına Gerek Olmayan Durumlar

Bazı durumlarda İngiltere üzerinden aktarmalı olarak başka ülkelere seyahat ederken İngiltere transit vizesi almanıza gerek yoktur.

 • Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda veya Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edecek olan yolcular için bu konuda bir istisna getirilmiştir.
 • Bu ülkelerden birine geçerli bir vizenizin olması veya en son giriş yapmanızdan bu yana en fazla 6 ay geçmiş olması ve İngiltere'de aktarma yaptığınız sürenin 24 saati geçmemesi yani 24 saat içinde İngiltere'deki bir havalimanından gideceğiniz ülkenin uçağına binmeniz halinde İngiltere transit vizesine ihtiyacınız yoktur.
 • Bunların yanında ABD’de veya Kanada’da sürekli oturum izniniz varsa, Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) ülkelerinden birine gidiyorsanız ve vizenizin türü “D” ise veya herhangi bir Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) ülkesinde devamlı oturum izniniz varsa, İngiltere üzerinden aktarma yapmanız gerektiğinde İngiltere topraklarında 24 saatten fazla bir süre geçirmemek şartıyla transit vize almanıza gerek yoktur.
 • Durumunuza uygun, geçerli ve en güncel evrak listesi için iletişim numaralarımızdan veya [email protected] e-posta adresinden ya da 0212 970 05 53 numaralı hattımızdan İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İngiltere Transit Vize 2022
  E. L., 23 Şub 2022, 15:06

  Merhabalar, İngiltere transit vizesi işlemleri için yardımcı olabiliyor musunuz? Vize başvurusu yapmak istiyorum. İngiltere transit vize 2022 yılında hangi şartlar gereklidir? Gerekli belgeler ve ücret bilgilendirme hakkında detaylı bilgi rica almak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Transit Vizesi
  A. Tiftik, 13 Haz 2018, 02:41

  Merhaba, Üniversitemin hazırlık programı dolayısıyla 9 aydır Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmaktayım. İngiltere üzerinden Türkiye’ye aktarmalı uçmak için İngiltere Transit Vizesi ihtiyacım var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere aktarmalı Amerika'ya gideceğim transit vize almalı mıyım?
  R. S., 14 Tem 2017, 12:57

  İngiltere aktarmalı Amerika'ya gideceğim transit vize almalı mıyım? 23 Temmuz 2017 tarihinde British Airways ile Amerika Birleşik Devletleri'ne Londra Heathrovq Havaalanı aktarmalı gideceğim. Transit vizesi gerekli midir? 3 ağustos 2017 tarihinde de aynı şekilde geri döneceğim...

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İngiltere Transit Vize
  özlem, 01 Şub 2017, 22:42

  Ben mesleki bir kongre için Ankaradan Amerikaya gideceğim. Amerika vizesi aldım. Ancak uçak biletini British airlines'dan almak istiyorum, bu uçak Londra aktarmalı gidiyor. londra havalanında aktarma için bekleme süresi 3 saat görünüyor. Londra aktarması için İngiltere Transit Vize almam gerekiyor mu ? Amerika vizesi yeterli mi ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Transit vize nasıl alınır?
  S. Kırkyaşaroğlu, 09 Tem 2016, 12:19

  Merhaba, Transit vize nasıl alınır? Haziran ayında ABD seyahatim var ve vizem mevcut. British Airways ile ucuz bilet buldum. Heatrow aktarmalı seyahat edeceğim. Transit vize almam gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Transit Vizeyle ilgili
  Mustafa, 09 Tem 2016, 12:19

  Transit Vizeyle ilgili sorum olacak. Amerika vizem var. Amerika'ya İngiliz havayollarıyla uçacağım. İngiltere havaalanında 1,5 saat bekleyeceğim. Transit vizeye ihtiyacım olacak mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İngiltere için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp